II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 sierpnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 20 komentarzy

Za medyczną marihuaną?

Medyczna marihuana; fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

W biurze poselskim posła Jarosława Sachajko można składać podpisy i listy poparcia dla legalizacji w Polsce medycznej marihuany.

-Ile jeszcze osób, którym w leczeniu mogłaby pomóc medyczna marihuana musi umrzeć, aby politycy oprócz pustych obietnic zaczęli pracować nad gotowym już projektem ustawy, który przyczyni się do złagodzenia cierpienia chorych, uśmierzenia bólu oraz pomoże w wyleczeniu wielu groźnych chorób? – pyta poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

marihiana

Parlamentarzysta z Zamościa wystąpił w Sejmie razem z przedstawicielami Obywatelskiego Komitetu Medycznej Marihuany. Jest to komitet obywatelski, społeczny, ponad polityczny i pozapartyjny. W skład komitetu wchodzą zarówno osoby ze środowiska naukowego m.in. prof. Monika Płatek, prof. Jerzy Vetulani, prof. Krzysztof Krajewski, prof. Małgorzata Jantos jak i politycy różnych opcji politycznych, a także rodzice dzieci, którym medyczna marihuana, pomaga łagodzić ból i cierpienie. Komitet ma teraz trzy miesiące na zbieranie podpisów obywateli popierających projekt. Jeżeli zebrane zostanie 100 tys. podpisów, wówczas projekt trafi do Sejmu.

 Komitet przygotował swój projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Można się z nim zapoznać tutaj:Projekt-ustawy-Koalicja-MM

Projekt ustawy ma również swoją wersję graficzną.

obrazki

Zapraszam do składania swoich podpisów, jak i drukowania list i zbierania podpisów wśród swoich znajomych. Listy te później proszę dostarczyć do mojego biura, a my już będziemy pilotować dalszy bieg sprawy. Każdy podpis jest ważny, jak i czas – zachęca zamojski poseł Kukiz’15.

Co o tym pomyśle sądzą inni parlamentarzyści związani z naszym regionem?

Moim zdaniem w przypadkach szczególnych, pod kontrolą lekarzy, gdy marihuanę można potraktować jako lek, a nie w użyciu powszechnym, można takie rozwiązanie przyjąć. Chciałbym jednak zapoznać się z projektem ustawy, bo jeszcze go nie czytałem. Pragnę też przypomnieć, że w marcu 2016 r Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o pełnej refundacji importu docelowego leków zawierających leczniczą  marihuanę. Dzięki temu chorzy zapłacą mniej – oświadczył nam poseł Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Zawiślak.

Podsycane przez media mity dotyczące działań marihuany w leczeniu różnych chorób, niemal jako panaceum na wszystkie dolegliwości chorego, nie znajdują uzasadnienia naukowego i fałszywie rozbudzają nadzieje chorych. Mam wrażenie, że pod pozorem pomocy potrzebującym wykorzystuje się te mity w walce o dopuszczenie tzw. miękkich narkotyków do użytku prywatnego. Ktoś wyraźnie gra na cierpieniu ludzi zapominając o faktach. A te mówią czym jest marihuana lecznicza i że nie ma fizycznej możliwości uprawiania jej we własnym ogródku. Dopuszczenie hodowli marihuany przez chorych budzi obawy przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa zdrowia pacjentów. Uzyskane tak produkty mogą zagrażać chorym ze względu na nieznaną zawartość substancji szkodliwych i psychoaktywnych oraz trujących zanieczyszczeń „poprodukcyjnych”.- oceniła z kolei Kornelia Wróblewska, posłanka .Nowoczesnej.

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy również czwartego parlamentarzystę, prowadzącego biuro poselskie w Zamościu, posła Stanisława Żmijana z PO, jednak ze względu na udział posła w konferencji prasowej nie udało nam się uzyskać odpwiedzi do momentu publikacji tego artykułu.

SONDA

Oddanych głosów: 34

Medyczna marihuana

Zobacz wyniki


Loading ... Loading ...
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018