nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 sierpnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 20 komentarzy

Za medyczną marihuaną?

Medyczna marihuana; fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

W biurze poselskim posła Jarosława Sachajko można składać podpisy i listy poparcia dla legalizacji w Polsce medycznej marihuany.

-Ile jeszcze osób, którym w leczeniu mogłaby pomóc medyczna marihuana musi umrzeć, aby politycy oprócz pustych obietnic zaczęli pracować nad gotowym już projektem ustawy, który przyczyni się do złagodzenia cierpienia chorych, uśmierzenia bólu oraz pomoże w wyleczeniu wielu groźnych chorób? – pyta poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

marihiana

Parlamentarzysta z Zamościa wystąpił w Sejmie razem z przedstawicielami Obywatelskiego Komitetu Medycznej Marihuany. Jest to komitet obywatelski, społeczny, ponad polityczny i pozapartyjny. W skład komitetu wchodzą zarówno osoby ze środowiska naukowego m.in. prof. Monika Płatek, prof. Jerzy Vetulani, prof. Krzysztof Krajewski, prof. Małgorzata Jantos jak i politycy różnych opcji politycznych, a także rodzice dzieci, którym medyczna marihuana, pomaga łagodzić ból i cierpienie. Komitet ma teraz trzy miesiące na zbieranie podpisów obywateli popierających projekt. Jeżeli zebrane zostanie 100 tys. podpisów, wówczas projekt trafi do Sejmu.

 Komitet przygotował swój projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Można się z nim zapoznać tutaj:Projekt-ustawy-Koalicja-MM

Projekt ustawy ma również swoją wersję graficzną.

obrazki

Zapraszam do składania swoich podpisów, jak i drukowania list i zbierania podpisów wśród swoich znajomych. Listy te później proszę dostarczyć do mojego biura, a my już będziemy pilotować dalszy bieg sprawy. Każdy podpis jest ważny, jak i czas – zachęca zamojski poseł Kukiz’15.

Co o tym pomyśle sądzą inni parlamentarzyści związani z naszym regionem?

Moim zdaniem w przypadkach szczególnych, pod kontrolą lekarzy, gdy marihuanę można potraktować jako lek, a nie w użyciu powszechnym, można takie rozwiązanie przyjąć. Chciałbym jednak zapoznać się z projektem ustawy, bo jeszcze go nie czytałem. Pragnę też przypomnieć, że w marcu 2016 r Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o pełnej refundacji importu docelowego leków zawierających leczniczą  marihuanę. Dzięki temu chorzy zapłacą mniej – oświadczył nam poseł Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Zawiślak.

Podsycane przez media mity dotyczące działań marihuany w leczeniu różnych chorób, niemal jako panaceum na wszystkie dolegliwości chorego, nie znajdują uzasadnienia naukowego i fałszywie rozbudzają nadzieje chorych. Mam wrażenie, że pod pozorem pomocy potrzebującym wykorzystuje się te mity w walce o dopuszczenie tzw. miękkich narkotyków do użytku prywatnego. Ktoś wyraźnie gra na cierpieniu ludzi zapominając o faktach. A te mówią czym jest marihuana lecznicza i że nie ma fizycznej możliwości uprawiania jej we własnym ogródku. Dopuszczenie hodowli marihuany przez chorych budzi obawy przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa zdrowia pacjentów. Uzyskane tak produkty mogą zagrażać chorym ze względu na nieznaną zawartość substancji szkodliwych i psychoaktywnych oraz trujących zanieczyszczeń „poprodukcyjnych”.- oceniła z kolei Kornelia Wróblewska, posłanka .Nowoczesnej.

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy również czwartego parlamentarzystę, prowadzącego biuro poselskie w Zamościu, posła Stanisława Żmijana z PO, jednak ze względu na udział posła w konferencji prasowej nie udało nam się uzyskać odpwiedzi do momentu publikacji tego artykułu.

SONDA

Oddanych głosów: 34

Medyczna marihuana

Zobacz wyniki


Loading ... Loading ...
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Fredi" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 12:48:24 napisał:
  To Zawiślak dał plamę, nie ma pojęcia o czym mówi.
  R E K L A M A
 • "irek" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:04:33 napisał:
  ?
 • "zamm." dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:14:23 napisał:
  Gdyby zachorował ktos bliski jakiegokolwiek posła i pomóc mogłaby tylko marihuana to nie byłoby zastanawiania się czy nalezy ją dopuscić jako lek. Jest wiele metod leczenia raka i inych ,,nieuleczalnych,, chorób ale koncerny farmaceutyczne i lekarze nie mieliby tak obfitych pieniędzy jak mają dzisiaj.
 • "ad111" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:25:23 napisał:
  Jeżeli ten lek ma pomóc chociażby jednemu pacjentowi, to należy go wprowadzić do obrotu pod nadzorem lekarzy. Nie rozumiem tej histerii i braku decyzji. Jak ktoś chce się wstawić w stan nieważkości, to i relanium może być pomocne, a jak ktoś chce się leczyć, czy tez uśmierzyć ból, to dlaczego mu tego zabraniać?
 • "obserwator" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:42:06 napisał:
  do ad111 i tutuaj zdecydowanie się z Tobą zgadzam.Ten lek pomaga i to jest wiadome od dawna.Zwłoka absolutnie skandaliczna.Ludzie cierpią a politycy dyskutują...
 • "Realista" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 14:30:17 napisał:
  A super, wszechwiedząca posłanka wróblewska jak zwykle wykazuje się niewiedzą... dramat. Wystarczy poczytać publikacje doktorów oraz profesorów nt. Medycznej marihuany. Ale jak się nie wie co to jest zgromadzenie narodowe i nawet się nie wie ilu posłów jest w sejmie to czego można po nowoczesnej wymagać? :/
 • "xxx" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 14:34:33 napisał:
  Pis nigdy się zgodzi na legalizację medycznej marihuany będą przeciągać ten temat w nieskończoność, aż przycichnie. Politycy tej partii wiedzą lepiej od lekarzy co jest dobre dla ludzi a co nie jest.
 • "Jarek" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 15:06:44 napisał:
  Szanowna Pani Poseł Kornelio Wróblewska, posłów w polskim sejmie jest 460, a badań dotyczących medycznej marihuany aż nadto, proszę poszukać i poczytać choćby tu: http://medycznamarihuana.pl/badania-kannabinoidy-a-nowotwory/
 • "pis da sobie rade a biedni chorują" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 15:08:10 napisał:
  Posłowie pis nawet gdyby potrzebowali ją do innych celow to skorzystają bo w razie przyłapania zasłonią się immunitetem. Tu chodzi o leczenie biedniejszych ludzi których nie stać na systematyczne wyjazdy do czeh na kuracje. Sam znam małą dziewczynkę w wieku 6 lat która jeździ do kliniki co 2-3 tyg bo częściej nie stać rodziny i przyjaciół, a efekty są naprawde zadziwiające.
 • "hjb" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 16:24:19 napisał:
  Kiedy biblijne bzdury traktuje się jak prawde objawioną to myślenie może wysiąść.
  R E K L A M A
 • "Pozdrawiam z Polski" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 17:12:51 napisał:
  Polecam klasyk https://m.youtube.com/watch?v=2OcXIhOOVTE A pani Kornelia jest dr teologii
 • "Barbarossa" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 19:19:05 napisał:
  Obiema rękami jestem za i idę podpisać! https://www.youtube.com/watch?v=cRNH4PyJ0So
 • "beretka" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 20:22:25 napisał:
  Ja też !!!
 • "Trevor Philips" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 22:00:05 napisał:
  Czekam na medyczną kokainę
 • "Barbarossa" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 22:11:11 napisał:
  Morfina też jest narkotykiem, a jest używana w medycynie, więc...
 • "Pozdrawiam z Polski" dnia 27 sierpnia 2016 o godzinie 3:10:35 napisał:
  Trevor Medyczna kokaina już jest od dziesiątek lat jak nie ponad setki stosowana w okulistyce.
 • "odlot" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 10:58:28 napisał:
  Medyczna marycha, dobre mi. Ciekawe jak zmusić babcię chorą na raka aby sztachneła się dzointem.
 • "obserwator" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 11:05:35 napisał:
  Do "odlot" Jaką trzeba mieć dziurę w głowie żeby coś takiego napisać...Jeśli to miał być żart to bardzo kiepski...
 • "beretka" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 21:39:23 napisał:
  Do " odlot". Takich dowcipusów trzeba chociaż na godzinę posłać na onkologię do Lublina. Niechby sobie tylko popatrzył na cierpienie, poparzonych naświetlaniami ludzi , wykrzywione bólem twarze... Idiota!
 • "Joker" dnia 29 sierpnia 2016 o godzinie 9:56:45 napisał:
  A jak będzie wyglądać uprawa? Chory sam uprawia czy musi byś stworzona specjalna agencja do produkcji med.mary.? Czy zwykły obywatel może uzyskać pozwolenie i hodować na potrzeby punktu/apteki? Jaki limit kg w plantacji jakie wytyczne dotyczące pomieszczenia przeznaczonego do hodowli?
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama