II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 sierpnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 20 komentarzy

Za medyczną marihuaną?

Medyczna marihuana; fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

W biurze poselskim posła Jarosława Sachajko można składać podpisy i listy poparcia dla legalizacji w Polsce medycznej marihuany.

-Ile jeszcze osób, którym w leczeniu mogłaby pomóc medyczna marihuana musi umrzeć, aby politycy oprócz pustych obietnic zaczęli pracować nad gotowym już projektem ustawy, który przyczyni się do złagodzenia cierpienia chorych, uśmierzenia bólu oraz pomoże w wyleczeniu wielu groźnych chorób? – pyta poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

marihiana

Parlamentarzysta z Zamościa wystąpił w Sejmie razem z przedstawicielami Obywatelskiego Komitetu Medycznej Marihuany. Jest to komitet obywatelski, społeczny, ponad polityczny i pozapartyjny. W skład komitetu wchodzą zarówno osoby ze środowiska naukowego m.in. prof. Monika Płatek, prof. Jerzy Vetulani, prof. Krzysztof Krajewski, prof. Małgorzata Jantos jak i politycy różnych opcji politycznych, a także rodzice dzieci, którym medyczna marihuana, pomaga łagodzić ból i cierpienie. Komitet ma teraz trzy miesiące na zbieranie podpisów obywateli popierających projekt. Jeżeli zebrane zostanie 100 tys. podpisów, wówczas projekt trafi do Sejmu.

 Komitet przygotował swój projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Można się z nim zapoznać tutaj:Projekt-ustawy-Koalicja-MM

Projekt ustawy ma również swoją wersję graficzną.

obrazki

Zapraszam do składania swoich podpisów, jak i drukowania list i zbierania podpisów wśród swoich znajomych. Listy te później proszę dostarczyć do mojego biura, a my już będziemy pilotować dalszy bieg sprawy. Każdy podpis jest ważny, jak i czas – zachęca zamojski poseł Kukiz’15.

Co o tym pomyśle sądzą inni parlamentarzyści związani z naszym regionem?

Moim zdaniem w przypadkach szczególnych, pod kontrolą lekarzy, gdy marihuanę można potraktować jako lek, a nie w użyciu powszechnym, można takie rozwiązanie przyjąć. Chciałbym jednak zapoznać się z projektem ustawy, bo jeszcze go nie czytałem. Pragnę też przypomnieć, że w marcu 2016 r Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o pełnej refundacji importu docelowego leków zawierających leczniczą  marihuanę. Dzięki temu chorzy zapłacą mniej – oświadczył nam poseł Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Zawiślak.

Podsycane przez media mity dotyczące działań marihuany w leczeniu różnych chorób, niemal jako panaceum na wszystkie dolegliwości chorego, nie znajdują uzasadnienia naukowego i fałszywie rozbudzają nadzieje chorych. Mam wrażenie, że pod pozorem pomocy potrzebującym wykorzystuje się te mity w walce o dopuszczenie tzw. miękkich narkotyków do użytku prywatnego. Ktoś wyraźnie gra na cierpieniu ludzi zapominając o faktach. A te mówią czym jest marihuana lecznicza i że nie ma fizycznej możliwości uprawiania jej we własnym ogródku. Dopuszczenie hodowli marihuany przez chorych budzi obawy przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa zdrowia pacjentów. Uzyskane tak produkty mogą zagrażać chorym ze względu na nieznaną zawartość substancji szkodliwych i psychoaktywnych oraz trujących zanieczyszczeń „poprodukcyjnych”.- oceniła z kolei Kornelia Wróblewska, posłanka .Nowoczesnej.

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy również czwartego parlamentarzystę, prowadzącego biuro poselskie w Zamościu, posła Stanisława Żmijana z PO, jednak ze względu na udział posła w konferencji prasowej nie udało nam się uzyskać odpwiedzi do momentu publikacji tego artykułu.

SONDA

Oddanych głosów: 34

Medyczna marihuana

Zobacz wyniki


Loading ... Loading ...
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Fredi" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 12:48:24 napisał:
  To Zawiślak dał plamę, nie ma pojęcia o czym mówi.
  R E K L A M A
 • "irek" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:04:33 napisał:
  ?
 • "zamm." dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:14:23 napisał:
  Gdyby zachorował ktos bliski jakiegokolwiek posła i pomóc mogłaby tylko marihuana to nie byłoby zastanawiania się czy nalezy ją dopuscić jako lek. Jest wiele metod leczenia raka i inych ,,nieuleczalnych,, chorób ale koncerny farmaceutyczne i lekarze nie mieliby tak obfitych pieniędzy jak mają dzisiaj.
 • "ad111" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:25:23 napisał:
  Jeżeli ten lek ma pomóc chociażby jednemu pacjentowi, to należy go wprowadzić do obrotu pod nadzorem lekarzy. Nie rozumiem tej histerii i braku decyzji. Jak ktoś chce się wstawić w stan nieważkości, to i relanium może być pomocne, a jak ktoś chce się leczyć, czy tez uśmierzyć ból, to dlaczego mu tego zabraniać?
 • "obserwator" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 13:42:06 napisał:
  do ad111 i tutuaj zdecydowanie się z Tobą zgadzam.Ten lek pomaga i to jest wiadome od dawna.Zwłoka absolutnie skandaliczna.Ludzie cierpią a politycy dyskutują...
 • "Realista" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 14:30:17 napisał:
  A super, wszechwiedząca posłanka wróblewska jak zwykle wykazuje się niewiedzą... dramat. Wystarczy poczytać publikacje doktorów oraz profesorów nt. Medycznej marihuany. Ale jak się nie wie co to jest zgromadzenie narodowe i nawet się nie wie ilu posłów jest w sejmie to czego można po nowoczesnej wymagać? :/
 • "xxx" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 14:34:33 napisał:
  Pis nigdy się zgodzi na legalizację medycznej marihuany będą przeciągać ten temat w nieskończoność, aż przycichnie. Politycy tej partii wiedzą lepiej od lekarzy co jest dobre dla ludzi a co nie jest.
 • "Jarek" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 15:06:44 napisał:
  Szanowna Pani Poseł Kornelio Wróblewska, posłów w polskim sejmie jest 460, a badań dotyczących medycznej marihuany aż nadto, proszę poszukać i poczytać choćby tu: http://medycznamarihuana.pl/badania-kannabinoidy-a-nowotwory/
 • "pis da sobie rade a biedni chorują" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 15:08:10 napisał:
  Posłowie pis nawet gdyby potrzebowali ją do innych celow to skorzystają bo w razie przyłapania zasłonią się immunitetem. Tu chodzi o leczenie biedniejszych ludzi których nie stać na systematyczne wyjazdy do czeh na kuracje. Sam znam małą dziewczynkę w wieku 6 lat która jeździ do kliniki co 2-3 tyg bo częściej nie stać rodziny i przyjaciół, a efekty są naprawde zadziwiające.
 • "hjb" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 16:24:19 napisał:
  Kiedy biblijne bzdury traktuje się jak prawde objawioną to myślenie może wysiąść.
  R E K L A M A
 • "Pozdrawiam z Polski" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 17:12:51 napisał:
  Polecam klasyk https://m.youtube.com/watch?v=2OcXIhOOVTE A pani Kornelia jest dr teologii
 • "Barbarossa" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 19:19:05 napisał:
  Obiema rękami jestem za i idę podpisać! https://www.youtube.com/watch?v=cRNH4PyJ0So
 • "beretka" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 20:22:25 napisał:
  Ja też !!!
 • "Trevor Philips" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 22:00:05 napisał:
  Czekam na medyczną kokainę
 • "Barbarossa" dnia 26 sierpnia 2016 o godzinie 22:11:11 napisał:
  Morfina też jest narkotykiem, a jest używana w medycynie, więc...
 • "Pozdrawiam z Polski" dnia 27 sierpnia 2016 o godzinie 3:10:35 napisał:
  Trevor Medyczna kokaina już jest od dziesiątek lat jak nie ponad setki stosowana w okulistyce.
 • "odlot" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 10:58:28 napisał:
  Medyczna marycha, dobre mi. Ciekawe jak zmusić babcię chorą na raka aby sztachneła się dzointem.
 • "obserwator" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 11:05:35 napisał:
  Do "odlot" Jaką trzeba mieć dziurę w głowie żeby coś takiego napisać...Jeśli to miał być żart to bardzo kiepski...
 • "beretka" dnia 28 sierpnia 2016 o godzinie 21:39:23 napisał:
  Do " odlot". Takich dowcipusów trzeba chociaż na godzinę posłać na onkologię do Lublina. Niechby sobie tylko popatrzył na cierpienie, poparzonych naświetlaniami ludzi , wykrzywione bólem twarze... Idiota!
 • "Joker" dnia 29 sierpnia 2016 o godzinie 9:56:45 napisał:
  A jak będzie wyglądać uprawa? Chory sam uprawia czy musi byś stworzona specjalna agencja do produkcji med.mary.? Czy zwykły obywatel może uzyskać pozwolenie i hodować na potrzeby punktu/apteki? Jaki limit kg w plantacji jakie wytyczne dotyczące pomieszczenia przeznaczonego do hodowli?
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat