Polityka i Samorząd | Wywiady | ZamośćDaniel Czubara8 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 60 komentarzy

Z pokorą podchodzimy do zbliżających się wyborów

Łukasz Kwiatkowski; Fot. Facebook
R E K L A M A    B O A R D

-Zwiększenie Budżetu Obywatelskiego do 1% dochodów własnych budżetu miasta, darmowa komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych, przedszkola i żłobek miejski bez czesnego, budowa poziomowych parkingów osiedlowych – tak aby nie tworzyć nowych parkingów kosztem terenów zielonych – to najważniejsze postulaty jakie znajdą się w naszym programie wyborczym. – mówi w wywiadzie dla roztocze.net Łukasz Kwiatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”.

Daniel Czubara:-Jak oceniasz mijającą kadencję Rady Miasta?

Łukasz Kwiatkowski:- Moja ocena może być tylko negatywna. Nadmierne upolitycznienie pracy radnych, rozdmuchane osobiste ambicje które brały górę nad interesem miasta to tylko część zarzutów jakie można postawić zdecydowanej większości radnych. Obrady Rady Miasta często miały nie wiele wspólnego z merytoryczną pracą, a wręcz przypominały kabaret polityczny co najgorsze to wszystko za pieniądze mieszkańców Zamościa. Zapadła mi w pamięci sytuacja kiedy z członkami naszego Stowarzyszenia braliśmy udział w pracach jednej z komisji, próbując przekonać radnych do przyjęcia inicjatywy uchwałodawczej z mieszkańców. Jeden z radnych całkowicie niezainteresowany tematem debaty zadawał absurdalne pytania, czy nie jesteśmy finansowani przez jakieś tajne służby i po co to mieszkańcom, skoro są radni. Takich przykładów mógłbym wymienić więcej.

-Po Obywatelskiej Inicjatywie Uchwałodawczej, Publicznym Rejestrze Umów z inicjatywy stowarzyszenia udało się wprowadzić Zamojską Kartę Seniora. Mimo, że nie sprawujecie rządów udało Wam się zrealizować część Waszych postulatów. Jak do tego doszliście?

-Za każdą z wymienionych inicjatyw stoi wiele miesięcy ciężkiej pracy. Kiedy tylko było to możliwe to zbieraliśmy podpisy pod naszymi propozycjami, ponieważ za każdym podpisem stoi rozmowa z mieszkańcem i możliwość przekonania do naszych racji. Tylko pracą u podstaw możemy jako lewica odzyskać zaufanie. Innej drogi nie ma. Oczywiście nasze inicjatywy nie byłyby możliwe do wprowadzenia bez współpracy ponad podziałami. Przykładem może być współpraca z posłem Sławomirem Zawiślakiem przy inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców. Dzięki poparciu inicjatywy przez Posła uzyskaliśmy większość głosów wśród radnych. Innym modelowym przykładem współpracy jest Publiczny Rejestr Umów i Zamojska Karta Seniora które miałyby niewielkie szanse na wejście w życie bez włączenia się w projekty prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. W wielu sprawach mamy inne zdanie niż wymienieni panowie lecz dla dobra Zamościa i jego mieszkańców nie ma miejsca na podziały polityczne.

-Upadł jednak m.in. pomysł bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży. Będziecie dalej czynić starania by ten cel zrealizować?

-Oczywiście że tak, jednak w obecnej kadencji RM jest to niemożliwe. Jeżeli mieszkańcy dadzą nam kredyt zaufania w najbliższych wyborach samorządowych to będzie to jeden z pierwszych projektów jakie wprowadzimy. Zastanawiający jest jednak fakt, iż radni którzy rok temu odrzucili nasz wniosek o wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych, kilka dni temu złożyli podobny. Czyli rok temu ten wniosek nadawał się ich zdaniem do kosza, lecz jeżeli sami go składają to zasługuje na wprowadzenie. Pozostawię takie postępowanie bez komentarza.

-Stowarzyszenie szykuje się do wyborów samorządowych. Wystartujecie samodzielnie, czy pod innym szyldem?

-Z pokorą podchodzimy do zbliżających się wyborów. Mamy świadomość z pozycji jaką zajmuje obecnie lewica w Polsce jednak nie załamujemy rąk. Będę przekonywał moich przyjaciół ze stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom oraz inne organizacje, aby utworzyć koalicję ruchów społecznych która może być pierwszym krokiem do powstania wspólnej listy zamojskiej lewicy.

-Prowadzicie już z kimś rozmowy?

-Tak, prowadzimy ale do momentu ich zakończenia nie chciałbym mówić o szczegółach.

-Stowarzyszenie „Zamość – Nasz Wspólny Dom” ma charakter ponadpartyjny jednak zrzesza w większości osoby o lewicowych lub centrolewicowych poglądach. Podczas wizyty w Zamościu szef Rady Wojewódzkiej SLD Jacek Czerniak ogłosił, że Sojusz wystartuje pod szyldem „SLD – Lewica Razem” i jest otwarty na współpracę z lokalnymi organizacjami i komitetami. Lewica pójdzie razem?

-Nic w tym dziwnego, że większość członków ma poglądy lewicowe lub centrolewicowe skoro stowarzyszenie powstało na bazie szerokiej koalicji wyborczej zamojskiej lewicy która miała miejsce w poprzednich wyborach samorządowych. To właśnie dzięki stworzeniu koalicji udało nam się uzyskać 4 mandaty. Mimo, że nie wszyscy zrozumieli na czym polega porozumienie lewicy bo przecież jeden radny zaraz po ogłoszeniu wyników a drugi kilka tygodni później ją opuścili traktując tym samym listę jako narzędzie do wejścia do rady. Zapomnieli, że na ich mandat pracowało jeszcze 41 osób które startowało z list lewicy. Mimo personalnych rozczarowań dzisiaj, tak samo jak trzy lata temu uważamy, że tylko współpraca na lewicy i co za tym idzie, jedna lista lewicy ma realną szansę wprowadzenie swoich przedstawicieli do Rady Miasta.

-Skoro już jesteśmy przy wyborach. Ostatnio dużo emocji wzbudziły rozważania na temat powrotu do samorządowej rywalizacji byłego prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego. Jak oceniasz taką możliwość?

-Z dużym dystansem podchodzę to doniesień medialnych związanych z byłym prezydentem Marcinem Zamoyskim. W jednym artykule czytam, że rozważa start w wyborach, natomiast w innym zaprzecza. Przypomina mi to sytuację jaką mieliśmy 4 lata temu gdy do samego końca nie byliśmy pewni, co zrobi urzędujący wówczas prezydent Zamościa.

-Czy Wasz komitet wystawi swojego kandydata, czy też zechce kogoś poprzeć?

-Osobiście jestem zwolennikiem, aby lewica wystawiła swojego kandydata.

-Nazwiska, komitety to jedno. Przede wszystkim jednak liczy się program i wizja rozwoju, przyszłości miasta. Czego Twoim zdaniem potrzebuje Zamość?

-Dokładnie, przedstawimy wizję jak naszym zdaniem Zamość powinien wyglądać za 5,10,15 lat. Program częściowo już realizujemy a nasze postulaty szeroko konsultujemy z mieszkańcami. Zwiększenie Budżetu Obywatelskiego do 1% dochodów własnych budżetu miasta, darmowa komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych, przedszkola i żłobek miejski bez czesnego, budowa poziomowych parkingów osiedlowych – tak aby nie tworzyć nowych parkingów kosztem terenów zielonych – to najważniejsze postulaty jakie znajdą się w naszym programie wyborczym.

-Dziękuję za rozmowę.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 20.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 12:42:40 napisał:
  Nic z tego nie będzie
  R E K L A M A
 • "Kris" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 12:50:40 napisał:
  Łukasz szacun dla Ciebie. Widziałbym Cię w nowej Radzie Miasta. Wykształcony, głowa pełna pomysłów, dla kasy tam nie idziesz bo jesteś dyrektorem w firmie informatycznej. Jeżeli wystartujesz to mój głos masz. Pozdrawiam.
 • "Damian_Lbn" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 12:58:52 napisał:
  Nie jestem fanem lewicy ale zdanie o obecnych radnych mam podobne. Trzeba oderwać ich od koryta!
 • "Anonim" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 13:17:30 napisał:
  "Ostatnio dużo emocji wzbudziły rozważania na temat powrotu" - czyje rozważania ? Radnego co przeczytać nie potrafi czy "dziennikarza" co napisać nie potrafi ?
 • "Anka" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 13:18:28 napisał:
  Przystojny chłopak.
 • "realista" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 13:21:21 napisał:
  każdy może mieć wizję dobrobytu jak występujący tu Pan , zawarte tu stwierdzenia to są haczyki przedwyborcze i utopia; damy wszystkim wszystko za darmo! brakuje mi informacji skąd będą środki; już nie mogę doczekać się tego "dobrobytu" tylko boję się , żeby się nie zachłysnąć i udławić bo chcę jeszcze pożyć
 • "Rafał" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 14:01:12 napisał:
  Brak parkingów osiedlowych to problem większości zamojskich osiedli. Nie są przystosowane do takiej ilości samochodów. Poziomowe parkingi to coś nowego i należałoby się temu przyjrzeć bliżej.
 • "Cień" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 16:14:03 napisał:
  Jak normalnie lewicy nie lubię to na taką bym zagłosował.
 • "Thomas" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 16:38:09 napisał:
  Lewica chcąc się liczyć - musi wygrać wybory prezydenckie. Tak naprawdę liczy się tylko ten urząd. Co do braku parkingów to problem właścicieli samochodów, nie może być tak jedno mieszkanie 5 samochodów, słyszałem o takim przypadku. Niech właściciele samochodów pokryją koszty budowy parkingów.
 • "dodzam" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 16:39:56 napisał:
  Szwagier masz moje poparcie i nie tylko. Fajnie ,że część propozycji Stowarzyszenia została zrealizowana, oby tak dalej.
  R E K L A M A
 • "010" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 16:50:41 napisał:
  Obiecać można wszystko.
 • "abc" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 16:54:12 napisał:
  Osiedlowe parkingi poziomowe to może być strzał w dziesiątkę. Osiedla w Zamościu to głównie blokowiska z poprzedniego systemu. 40 lat temu nikt nie przewidział że każda rodzina będzie posiadać własny samochód. To byłby ogromny skok cywilizacyjny Zamościa. Finansowanie unijne choćby z programu przeznaczonego na rewitalizację. Brawo za pomysł.
 • "Regis" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 17:00:19 napisał:
  No prosze i lewicę stać na konstruktywne rozwiązywanie faktycznych problemów ludzi, a nie bieganie i wołanie aborcja, in vitro i won z Kościołem. Szacunek panie Kwiatkowski.
 • "Nikt" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 17:36:08 napisał:
  "Regis" Przecież to zwykła wyborcza prostytucja, poza rozdawnictwem - pustka
 • "Anonim" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 17:52:16 napisał:
  a to kto ma budować te parkingi ? Miasto ? Czy to nie tereny spółdzielni ?
 • "Regis" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 18:02:02 napisał:
  @Nikt czekam na oficjalny program, ale na razie mają u mnie plus że nie ma jadu nie bo to Wnuk, nie bo to Zamoyski, nie bo to PiS. Duży progres jeśli chodzi o poziom lokalnej polityki i kultury politycznej.
 • "jest jak jest" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 18:07:01 napisał:
  "Zamość - Nasz Wspólny Dom" o ile mi wiadomo to nazwa wymyślona i zastrzeżona przez radnego Nizioła. Dobrze byłoby w końcu to wyjaśnić, chyba że pan Łukasz znowu zamierza popierać w/w radnego . Twierdzenie przez pana Kwiatkowskiego , ze jedynie dwóch radnych opuściło ich porozumienie również nie jest do końca prawdą, ponieważ podziękowali już im wszyscy czterej radni, których stowarzyszenie popierało ( Nizioł/Nowakowski/Kutyła/Nowosad ) Chyba największy zawód sprawił stowarzyszeniu radny Nizioł, który zrobi wszystko aby tylko przypodobać się władzy i z tego wszystkiego całkowicie już się pogubił . Problem stowarzyszenia "Zamość - Nasz Wspólny Dom" polega na tym , ze ładnie mówi a jak przyjdzie co do czego to i tak poprze karierowiczów.
 • "Dirty Harry" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 18:15:21 napisał:
  Lewica to nie moja bajka, ale najbliżej centrum i zdrowego rozsądku wydaje się być radny Nizioł
 • "No name" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 18:27:44 napisał:
  Można nie zgadzać się z Łukaszem ale trzeba przyznać że ma pomysł na Zamość i konsekwetnie go realizuje.
 • "k" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 18:36:16 napisał:
  Bardzo dobry wywiad przedstawiający osiągnięcia stowarzyszenia i starania łączenia lewicy zamojskie w naszym mieście.Taka lewica ma mój głos w nadchodzących wyborach samorządowych.
  R E K L A M A
 • "Koledzy" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:07:27 napisał:
  Pompowanie kolegi przez kolegę trwa. Wkrótce kolejne części.
 • "Spostrzegawczy" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:16:05 napisał:
  Wszystko za dramo - lewactwo w natarciu! Ciekawe kto za to zapłaci...
 • "magnar" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:18:09 napisał:
  I tak wygra PiS, ale chętnie widziałbym taką lewicę w Radzie Miasta, powiedzmy, jako drugą siłę.
 • "k" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:20:34 napisał:
  Ten "Spostrzegawczy" to mało spostrzegawczy.
 • "hmm" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:23:52 napisał:
  To lewica nie chce iść z Nowoczesną i PO?
 • "ziom" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:24:45 napisał:
  Tak trzymaj Łukasz. Konsekwentnie i do przodu.
 • "erazm" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 19:53:11 napisał:
  tiaaaaa.. jak Krzynówek w kabarecie....bardzo serdecznie witam i cały czas do przodu..konsekwentnie....
 • "Anonim" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 20:53:30 napisał:
  Do @Dirty Harry. Ten zdrowy rozsądek radnego Nizioła do którego mu tak blisko wynika głównie z tego aby "przytulić się" do kolejnych prezydentów bez względu z jakiej opcji pochodzą i nie ma to nic wspólnego z dobrem Zamościa ani jego mieszkańców. ( wystarczy tylko przypomnieć sobie jak radny ten głosował za wszelkimi podwyżkami np. opłaty parkingowe czy też za wywóz śmieci )
 • "biedronka" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 20:56:17 napisał:
  Ja też chcę mieć jakieś korzyści z moich podatków, więc dodam: obniżenie podatku od nieruchomości do zera, darmowy prąd, darmowy gaz, darmowa woda, darmowy telefon, darmowy internet. Jako mieszkaniec zwracam się do Państwa radnych o złożenie takiego wniosku formalnego dla wszystkich mieszkańców Zamościa. A, i żeby w sklepach też wszystko było za darmo. Dlaczego jedni mają mieć lepiej od innych? Ma być sprawiedliwie.
 • "@biedronka" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 21:07:28 napisał:
  Mylisz się, sprawiedliwie nie znaczy każdemu po tyle samo. BTW co ma rada miasta do prądu, gazu, telefonu? Pisz do posłów.
  R E K L A M A
 • "roman2" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 21:16:00 napisał:
  Ale dziadostwo ,nie mogłem się doczytać to artykuł sponsorowany jak wiele innych ? Medium piszcie czy art, jest sponsorowany .
 • "Nieporozumienie" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 21:32:01 napisał:
  A kiedy wywiad z kimś z Wolności?
 • "u4ur" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 22:00:12 napisał:
  Nie ma wyboru,chcemy zmian na lepsze to trzeba głosować na lewicę,prawica czy to PIS czy PO to jest tak naprawdę to samo.Ciągle kłótnie i puste obietnice.Tylko lewica ma to szanse zmienić.
 • "Liko" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 22:24:52 napisał:
  Co do biletów to tylko prosty chłop zza miedzy to lyknie. Komuchom mówimy stanowcze nie. A co pan kutyla zrobił w radzie miasta? NIC...... Nspisz lepiej o pogodzie na jutro
 • "Texel" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 22:52:46 napisał:
  Miej nas Panie Boże w swej opiece. I zachowaj Wnuka na stanowisku!
 • "Thomas" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 22:58:23 napisał:
  Piętrowe parkingi stają się koniecznością. Czy to będą naziemne czy podziemne. . Miasta rozbudowywano w górę - bloki fajowe, wieżowce, w wielu przypadkach duża koncentracja, praktycznie blok na blok. W zamosciu można spotkać bloki które mają podziemne garaże taki garaż ma Kino Stylowy. Gdyby temu przyjrzeć się bardziej - czy faktycznie zabezpieczono jedno miejsce parkingowe dla jednego mieszkania?
 • "wybicki" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 22:58:53 napisał:
  Obiecanki ,jak jak spłacicie kredyty .waszymi glosami miasto ma największe zadłużenie .I które mieszkańcy w opłatach spłacać zmusicie .
 • "kat-olik" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 10:33:31 napisał:
  P kUTYŁA ma wojskową emeryturę i niech już sobie odpuści stanowisko w radzie miasta czas na młodych z inicjatywą.
 • "PR" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 12:45:48 napisał:
  Ile bierze roztocze za taką reklamę przedwyborczą?PRM jeszcze nie ogłosił wyborów, a u nas od jakiegoś czasu kampania pełną gębą. Trzeba się bać mocno przegrane,j skoro już się kampanię rozpoczyna.
 • "Horn" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 17:31:11 napisał:
  Roztocze to super strona. Zawsze można coś poczytać. Gdybym był reklamodawcą, chetnie bym sie reklamował. Doskonała robota.
  R E K L A M A
 • "Tom" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 18:34:01 napisał:
  Wybory zapowiadaja się bardzo ciekawie.
 • "magnar" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 22:06:07 napisał:
  Czy wiadomo już może coś, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta?
 • "Thomas" dnia 10 lutego 2018 o godzinie 0:34:09 napisał:
  Pokorne ciele dwie matki ssie.
 • "Normals" dnia 10 lutego 2018 o godzinie 10:01:15 napisał:
  Za moment znowu tak jak to bywa, co 4 lata pojawią się z uśpienia i pójdą szeroką ławą z tą młodą lewicą wypróbowani funkcjonariusze nieboszczki PZPR w przedziale wiekowym 60plus - 70 plus. Pytam, jaką wizję państwa i nowoczesnego społeczeństwa przyjaznego dla wszystkich obywateli są w stanie urzeczywistnić ludzie, którzy wiedzę o sprawach społecznych nabywali w trakcie systemowej indoktrynacji na Wieczorowych Uniwersytetach Marksizmu Leninizmu (w skrócie WUML). Wszystko tylko nie komuna.
 • "Anonim" dnia 10 lutego 2018 o godzinie 14:51:35 napisał:
  Ja również mam nadzieję ze tacy radni jak Nizioł, Nowakowski, Godzisz dadzą nam w końcu od siebie odpocząć. Co nowego moze wnieść np radny Nizioł który w radzie o ile się nie mylę jest już 16 lat ( a może nawet więcej) - na pewno nic
 • "@Jerzy" dnia 11 lutego 2018 o godzinie 20:48:47 napisał:
  Do Anonima. Jakże przemyślany apolityczny głos. Tacy ludzie to skarb.
 • "Cathar" dnia 11 lutego 2018 o godzinie 21:26:40 napisał:
  Czcza gadanina wejdzie do RM i będzie robił to samo co inni wystarczy popatrzyć kogo ma za plecami tyle w temacie
 • "Sati" dnia 13 lutego 2018 o godzinie 15:07:59 napisał:
  I tu jest sedno w końcu trochę prawdy. Oby więcej ludzi wiedziało, że Kwiatkowski to człowiek porządny, zaangażowany w sprawy miasta, merytoryczni, nie kłótliwy. Takich ludzi trzeba Zamościowi, a nie interesownych, kłótliwych i bezrobotnych radnych. Ta rada prawie w całości jest do wymiany i mam nadzieję, że ludzie to zobaczą. Trzeba nam ludzi ponad podziałami, widzących wyżej niż czubek swojego stołka. Przecież wielu z tych radnych - bezradnych myśli tylko i wyłącznie o tym jak nie stracić stołka, boją się bo niewiele więcej umieją robić. Taki sposób na życie. Trzeba nam ludzi niezależnych, którzy nie podnoszą ręki w imię swoich lub rodzinnych interesów, muszą głosować zgodnie z interesem mieszkańców ale do tego tzreba być niezależnym, również finansowo i biznesowo . I naprawdę miej ważne czy to będzie PIS - tu można wyróżnić pozytywnie Pana Kitkę, który jest po prostu uczciwym człowiekiem, czy lewica, czy centrum. Muszą to być ludzie tacy jak Kwiatkowski. Pozdrawiam serdecznie i niech Pan się nie przejmuje błotem wylewanym na Pana z lewej strony przez beton - ich czas minął.....
 • "k" dnia 16 lutego 2018 o godzinie 21:25:33 napisał:
  Bardzo cieszę się że tak dużo jest komentarzy o nowej Zamojskiej Lewicy która to z biegiem czasu zastąpi wypalone i postarzałe Zamojskie SLD i radnych tej formacji w Radzie Miejskie Zamościa.Którzy to nic nie wnoszą korzystnego do Rady Miejskiej. Czas to zmienić w nadchodzących wyborach samorządowych i dobrze zwrócić uwagę na kogo oddaje się swój głos.Nowa Zamojska Lewica ma już swój dorobek który to należy docenić i ją poprzeć i pomóc żeby nasze miasto mogło być bardziej przyjazne dla swoich mieszkańców.
 • "L11A" dnia 18 lutego 2018 o godzinie 10:49:39 napisał:
  Boże chroń przed komuną, niech wreszcie starzy towarzysze - członkowie, sekretarze i inni lokalni kacykowie odejdą definitywnie i na zawsze z życia politycznego i społecznego.
  R E K L A M A
 • "@L11A" dnia 20 lutego 2018 o godzinie 6:36:15 napisał:
  Kwiatkowski jest wg. Ciebie komunistą, starym towarzyszem czy może kacykiem?
 • "L11A" dnia 24 lutego 2018 o godzinie 12:17:53 napisał:
  Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatkowskiego lecz obawiam się starego, powtarzalnego scenariusza takiego o jakim pisze powyżej "Normals" dnia 10 lutego 2018 o godzinie 10:01:15
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 14:51:40 napisał:
  Krótko Program czyli co chcemy zrobić, jak to chcemy zrobić i przede wszystkim za co chcemy to zrobić? i to jest podstawa do dyskusji i to Młode Wilki powinny wiedzieć.
  • "k" dnia 20 marca 2018 o godzinie 15:42:59 napisał:
   Na pewno mają taki program co pomoże sprostać wszystkim potrzebom. Tylko należy na nich zagłosować w nadchodzących wyborach aby się o tym przekonać. A więc jak zagłosujecie to zobaczycie.To takie proste.
 • "K.Retyn" dnia 20 marca 2018 o godzinie 17:58:52 napisał:
  "Największy" "sukces" "nowej" lewicy to zaproszenie lewackiej niemieckiej fundacji i pokazanie "biją nas",biją Różę, "ukradli" tablicę.. Żałosna pogoń za zaistnieniem w mediach...
  • "do kretyna" dnia 21 marca 2018 o godzinie 7:55:39 napisał:
   Jesteś żałosny.
 • "Svietlana" dnia 21 marca 2018 o godzinie 10:22:16 napisał:
  @do kretyna, wskaż inne namacalne sukcesy lewicy i nie miel jęzorem po próżnicy jak to robi wspomniana lewica.
  • "R." dnia 21 marca 2018 o godzinie 11:27:14 napisał:
   No przecież Kwiatkowski wymienił: karta seniora, publiczny rejestr umów, inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców.
 • "3.14" dnia 21 marca 2018 o godzinie 11:49:40 napisał:
  Słowa, słowa, słowa...Fizycznie to ściągnęli tylko Fundację do tablicy.
  • "zmc" dnia 21 marca 2018 o godzinie 13:26:16 napisał:
   I bardzo dobrze bo wstyd na cały świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018