Kultura i rozrywka | ZamośćMLC2 grudnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne, fot. MLC

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, popularnym „ekonomiku”, 2 grudnia prezentowały się teatralne zespoły młodzieżowe z Zamościa i okolic.

To już X edycja Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Mamy już długoletnią tradycję w ich organizowaniu – mówiła podczas występów Alicja Ciupa, dyrektor ZSP nr 1. – Zawsze istniały w naszej szkole zespoły teatralne, a zawdzięczamy to nauczycielom, którzy są pasjonatami i inspirują młodych ludzi do gry aktorskiej i poświęcania czasu na to, żeby się pochylić nad pięknem literatury i doskonalić kunszt języka polskiego. Poza tym uczyć młodzież współpracy i innej formy spędzania czasu.

W tym roku, w Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych uczestniczyło 5 zespołów ze szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic:
Grupa Teatralna z Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, z Gimnazjum w Płoskiem, w Gimnazjum nr 1 w Zamościu i z Gimnazjum w Skierbieszowie. Już tradycyjnie, poza konkursem zaprezentował się także zespół z ZSP nr 1 „ekonomika”.
Repertuar był bardzo różnorodny. Od przesłania profilaktycznego, po treści zaczerpnięte ze starożytnego Egiptu. Zostały zaprezentowane także sztuki autorskie.

Uważam, że Młodzieżowe Spotkania Teatralne są okazją ku temu, by nauczyć młodego człowieka opanowania stresu i pokazania swoich umiejętności. Nie wszyscy mogą być aktorami, ale staramy się, żeby wszyscy nasi uczniowie w zależności od tego, w którym zawodzie się kształcą, nabywali tych kompetencji. Dzisiaj jest okazja, żeby mogli je pokazać. W obsłudze gości doskonalą się dzisiaj nasi hotelarze, fototechnicy i informatycy robią dokumentację i obsługę medialną, zajmują się sprzętem, a graficy – oprawę dekoracyjną – stwierdziła pani dyrektor „ekonomika”.
Tradycyjnie już, jak co roku, został ogłoszony konkurs na plakat spotkań teatralnych. Komisja konkursowa doceniła projekt Diany Szałaty.
W składzie komisji konkursowej, która oceniała zaprezentowane przedstawienia teatralne zasiadali: Teresa Madej, Marzena Miśkiewicz oraz Stanisław Rudy.        
Do oprawy plastycznej i scenografii wykorzystane zostały pomysły z komedii dell`arte i karnawału weneckiego oraz oryginalne maski weneckie, przywiezione przez młodzież w czasie szkolnego wyjazdu do Włoch.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: MLC
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Uczestnik" dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 11:27:08 napisał:
    Super impreza☺
    R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
przykropatrzeć 18 minut temu
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
32 minuty temu
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama