R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćMLC2 grudnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne, fot. MLC

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, popularnym „ekonomiku”, 2 grudnia prezentowały się teatralne zespoły młodzieżowe z Zamościa i okolic.

To już X edycja Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Mamy już długoletnią tradycję w ich organizowaniu – mówiła podczas występów Alicja Ciupa, dyrektor ZSP nr 1. – Zawsze istniały w naszej szkole zespoły teatralne, a zawdzięczamy to nauczycielom, którzy są pasjonatami i inspirują młodych ludzi do gry aktorskiej i poświęcania czasu na to, żeby się pochylić nad pięknem literatury i doskonalić kunszt języka polskiego. Poza tym uczyć młodzież współpracy i innej formy spędzania czasu.

W tym roku, w Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych uczestniczyło 5 zespołów ze szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic:
Grupa Teatralna z Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, z Gimnazjum w Płoskiem, w Gimnazjum nr 1 w Zamościu i z Gimnazjum w Skierbieszowie. Już tradycyjnie, poza konkursem zaprezentował się także zespół z ZSP nr 1 „ekonomika”.
Repertuar był bardzo różnorodny. Od przesłania profilaktycznego, po treści zaczerpnięte ze starożytnego Egiptu. Zostały zaprezentowane także sztuki autorskie.

Uważam, że Młodzieżowe Spotkania Teatralne są okazją ku temu, by nauczyć młodego człowieka opanowania stresu i pokazania swoich umiejętności. Nie wszyscy mogą być aktorami, ale staramy się, żeby wszyscy nasi uczniowie w zależności od tego, w którym zawodzie się kształcą, nabywali tych kompetencji. Dzisiaj jest okazja, żeby mogli je pokazać. W obsłudze gości doskonalą się dzisiaj nasi hotelarze, fototechnicy i informatycy robią dokumentację i obsługę medialną, zajmują się sprzętem, a graficy – oprawę dekoracyjną – stwierdziła pani dyrektor „ekonomika”.
Tradycyjnie już, jak co roku, został ogłoszony konkurs na plakat spotkań teatralnych. Komisja konkursowa doceniła projekt Diany Szałaty.
W składzie komisji konkursowej, która oceniała zaprezentowane przedstawienia teatralne zasiadali: Teresa Madej, Marzena Miśkiewicz oraz Stanisław Rudy.        
Do oprawy plastycznej i scenografii wykorzystane zostały pomysły z komedii dell`arte i karnawału weneckiego oraz oryginalne maski weneckie, przywiezione przez młodzież w czasie szkolnego wyjazdu do Włoch.

Autor: MLC
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny