Kultura i rozrywka | ZamośćMLC2 grudnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne

X Młodzieżowe Spotkania Teatralne, fot. MLC
R E K L A M A    B O A R D

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, popularnym „ekonomiku”, 2 grudnia prezentowały się teatralne zespoły młodzieżowe z Zamościa i okolic.

To już X edycja Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Mamy już długoletnią tradycję w ich organizowaniu – mówiła podczas występów Alicja Ciupa, dyrektor ZSP nr 1. – Zawsze istniały w naszej szkole zespoły teatralne, a zawdzięczamy to nauczycielom, którzy są pasjonatami i inspirują młodych ludzi do gry aktorskiej i poświęcania czasu na to, żeby się pochylić nad pięknem literatury i doskonalić kunszt języka polskiego. Poza tym uczyć młodzież współpracy i innej formy spędzania czasu.

W tym roku, w Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych uczestniczyło 5 zespołów ze szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic:
Grupa Teatralna z Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, z Gimnazjum w Płoskiem, w Gimnazjum nr 1 w Zamościu i z Gimnazjum w Skierbieszowie. Już tradycyjnie, poza konkursem zaprezentował się także zespół z ZSP nr 1 „ekonomika”.
Repertuar był bardzo różnorodny. Od przesłania profilaktycznego, po treści zaczerpnięte ze starożytnego Egiptu. Zostały zaprezentowane także sztuki autorskie.

Uważam, że Młodzieżowe Spotkania Teatralne są okazją ku temu, by nauczyć młodego człowieka opanowania stresu i pokazania swoich umiejętności. Nie wszyscy mogą być aktorami, ale staramy się, żeby wszyscy nasi uczniowie w zależności od tego, w którym zawodzie się kształcą, nabywali tych kompetencji. Dzisiaj jest okazja, żeby mogli je pokazać. W obsłudze gości doskonalą się dzisiaj nasi hotelarze, fototechnicy i informatycy robią dokumentację i obsługę medialną, zajmują się sprzętem, a graficy – oprawę dekoracyjną – stwierdziła pani dyrektor „ekonomika”.
Tradycyjnie już, jak co roku, został ogłoszony konkurs na plakat spotkań teatralnych. Komisja konkursowa doceniła projekt Diany Szałaty.
W składzie komisji konkursowej, która oceniała zaprezentowane przedstawienia teatralne zasiadali: Teresa Madej, Marzena Miśkiewicz oraz Stanisław Rudy.        
Do oprawy plastycznej i scenografii wykorzystane zostały pomysły z komedii dell`arte i karnawału weneckiego oraz oryginalne maski weneckie, przywiezione przez młodzież w czasie szkolnego wyjazdu do Włoch.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: MLC
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
BB 35 minut temu
"ORMo", Musiałeś dużo chorować w szk...
TORRES20400
@"z_boku"; też z sentymentem wspominam ...
z_boku
@"Torres20400" - pamiętam czasy kiedy m...
TORRES20400
@"z_boku"; No co Ty. Jak idę kupować b...
men
PROPAGANDA PRL Szebrzeszyn nie posiada l...
z_boku
Bez pół litra nie rozbieriosz.......
ORMo
Posadzić, niech się bawi w celi, jak n...
TORRES20400
@"ciekawy"; we wtorki odpowiadam na pyta...
słowo v. słow...
A co tam u Franciszka J. sygnalisty? Za...
ciekawy
ze dwuskrzydłowe to wiem ale czy są po...
dfgh
I na 100m Zawiślak mógłby wygrać. Za...
Mario
...ale po co angielski.... patrzac po na...
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018