R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)4 listopada 2013 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Wznowią budowę!

foto: Piotr Rogalski

Wiceprezydent Kossowski twittuje na temat odbudowy murów.

 

Dzisiaj po południu dowiedzieliśmy się, jeszcze bez szczegółów, że miasto Zamość podpisało umowę na dokończenie rewitalizacji południowej części twierdzy. Taką informację opublikował na twitterze wiceprezydent Kossowski.

 

tweet_kossowski

 

Już 28 października, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Zamoyski wspominał o możliwym wznowieniu pracy budowlanych przez firmę Budimex w ramach projektu: „Zamość miasto UNESCO, Pomnik Historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki”. Pierwotnie inwestycja miała być zakończona do kwietnia 2012 roku, jednak odkrycia np. pierwotnej, autentycznej morandowskiej podbudowy murów, spowodowały konieczność ponownego przeprojektowania sposobu rekonstrukcji niektórych elementów przewidzianych do rekonstrukcji. 

 

Szczegóły zostaną zaprezentowane w trakcie, zapowiedzianej na jutro, konferencji prasowej.

 

Internauci przewidywali różne, możliwe scenariusze rozwoju sytuacji. Oto wynik sondy z końca października tego roku:

 

Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mac" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 17:41:12 napisał:
  A kiedy latarnie przestaną wyłączać w nocy?
  R E K L A M A
 • "chryzelefantynowany" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 19:56:10 napisał:
  Kolejny news z twittera: "Pierwotnie unowa finansowana byla w 60% ze srodkow zewnetrznych dzisiaj to ponad 70% i o to chodzi :)"
 • "semper fidelis" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 21:47:20 napisał:
  Tylko, motyla noga...brakuje mi jakiegoś zapytania ze strony W.Sz.Pana Posła. On tak ładnie potrafi zapytywać. Tylko on tak potrafi... PS Gratulacje!
 • "patrzę i widzę" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 21:47:46 napisał:
  twitter, ależ siła przekazu i jaka wielka radość i mądrość z tej informacji bije- tylko do qrwy nędzy o 14:15 4.XI.2013, wiceprezydent ma czas na pisanie takich pierdołek w pracy , min. za moje pieniądze tam siedzisz, więc łaskawie czep się roboty Panie Kossowski. I jeszcze jedno, stawianie murów przez zewnętrzną firmę, popatrz Pan na lokalnych przedsiębiorców, bo w nich jest siła i ewentualne pieniądze, miejsca pracy itp, ale miastu Zamość życzę dobrze:)
 • "chryzelefantynowany" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 22:42:05 napisał:
  To, że Kossowski w godzinach pracy pisze na twitterze to akurat wielki plus dla niego. Wykorzystuje kanał bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, tak powinno to wyglądać w dobrej demokracji i życzyłbym sobie, aby połowa magistratu twittowa - oczywiście zakładając wysoki poziom merytoryczny. Lokalni przedsiębiorcy nie mają siły do wygrania przetargu, a prawo mamy takie, że inaczej się tego nie da rozwiązać. Niestety.
 • "Raskolnikow" dnia 4 listopada 2013 o godzinie 23:47:50 napisał:
  A ja myślałem, że od kontaktu zewnętrznego jest rzecznik prasowy, a nie wiceprezydent...
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 8:03:21 napisał:
  Nie zatrudniają rzecznika :-( pewnie z powodu oszczędności. A mógłbym być nim ja :-(
 • "patrzę i widzę" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 9:33:50 napisał:
  nie no, muszę (chociaż pracuję)(...)tak powinno to wyglądać w dobrej demokracji i życzyłbym sobie, aby połowa magistratu twittowa – oczywiście zakładając wysoki poziom merytoryczny.(...) wysoki poziom merytoryczny może dotyczyć np. przewagi świąt Wielkiej Nocy od Bożego Narodzenia- przytaczając klasyka, a korzystanie z zasobów internetu w UM Zamość, proszę mi uwierzyć jest wysoce wykorzystywane. A pro pos (...)Lokalni przedsiębiorcy nie mają siły do wygrania przetargu, a prawo mamy takie, że inaczej się tego nie da rozwiązać(...) np oferta wspólna, konsorcjum i np lider z zamościa, a dla wtajemniczonych Art.26, Art.36 ust.4 może ust.5 lub Art.26 ust.2b + zapomniany i nieużywany (w Zamościu o dziwo) Art. 29 ust.4 dot klauzul społecznych np. ,,wymusić,, w SIWZ zatrudnienie młodocianych, bezrobotnych i innych osób. I proszę mi nie mówić, że takie osoby nie mają doświadczenia w pracach związanych z zakresem ww. opisywanego przedsięwzięcia i nie można byłoby znaleźć zakres prac dla takich ludzi - o Zamościu trzeba myśleć przez pryzmat ludzi z Zamościa i dla Zamościa pracujących, ot taki lokalny patriotyzm.
 • "tylda" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 13:24:27 napisał:
  prawo mamy jakiem mamy, w finansach publicznych rządzi cena bo inaczej wielu będzie wylewało swoje żale, że to za ich pieniądze!!! rozwiazanie z młodocianymi i bezrobotnymi jest mądre ale po dokładnej kalkulacji czy to napewno bedzie tańsze rozwiązanie??? z mojego doświadczenia nie byłbym taki tego pewien.
 • "Raskolnikow" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 13:52:47 napisał:
  A ja myślałem, że rzecznikiem wciąż jest Garbula, a "twarzą" ratusza Czechalski...
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 14:50:53 napisał:
  Twarzą ratusza jest zdecydowanie zegar, schody to złożone ręce, tułów to oficyna. Brakuje mu nóg ale ma za to ładną czapkę. ;-) Cieszę się, że znajomi i przyjaciele z całej Polski którzy mnie odwiedzają będą mogli zamiast placu budowy zobaczyć przepiękne widoki szczególnie od strony pałacu. Mam nadzieję, że pałac też doczeka się czegoś lub kogoś co go zrewitalizuje.
 • "ech" dnia 5 listopada 2013 o godzinie 15:36:12 napisał:
  Panowie z Ratusza już całkiem stracili poczucie rzeczywistości. Ta inwestycja już powinna być skończona. To, że w końcu ruszyła nie jest jakimś sukcesem. No już nie wygłupiajmy się...
 • "Mirosław M" dnia 6 listopada 2013 o godzinie 11:09:46 napisał:
  ech to ty straciłeś poczucie rzeczywistości. Budowa została zatrzymana przez archeologów i konserwatorów i mogło być tak, że stracilibyśmy dofinansowanie a do tego Budimex mógłby chcieć odszkodowania za odstąpienie od umowy.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny