Flesz | Powiat Zamojskitekst nadesłany19 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wysokie: Pożar budynku mieszkalnego

R E K L A M A    B O A R D

18 lutego 2019r., tuż po godz. 12 otrzymaliśmy informację, że doszło do pożaru budynku mieszalnego, usytuowanego w miejscowości Wysokie Pierwsze gm. Skierbieszów.

Mieszkańcy budynku poinformowali, że wewnątrz znajduje się starsza osoba o ograniczonej zdolności poruszania się. Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Skierbieszów, którzy zabezpieczeni aparatami powietrznymi, w osłonie prądów wodnych weszli do wnętrza budynku. Pożarem objęte było jedno pomieszczenie mieszkalne, a ogień rozprzestrzeniał się na przyległą kuchnię. Występowało bardzo duże zadymienie.

Strażacy na podłodze pomieszczenia obgiętego pożarem, odnaleźli nieprzytomną kobietę – bez oznak życia, którą ewakuowali na zewnątrz budynku. Ratownicy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, która była wspomagana defibrylatorem. W trakcie prowadzonych działań, dokonywano podmiany ratowników prowadzących zewnętrzny masaż serca. Poszkodowaną 86 letnią kobietę następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, z uwagi na zbyt długie narażenie na oddziaływanie dymu, poszkodowanej nie udało się uratować. Lekarz rodzinny, stwierdził zgon.

Z uwagi na dużą temperaturę i silne zadymienie pomieszczeń mieszkalnych podano drugi prąd gaśniczy przez okno do wnętrza budynku. Z pomieszczenia kuchennego wyniesiono na zewnątrz zimną butlę propan-butan. Spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne wraz z wyposażeniem tj.: meble, ubrania, telewizor i radio. Nadpaleniu uległy drzwi i okno. W pomieszczeniach sąsiednich odymieniu uległy sufity i ściany. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ok. 20 tys. złotych. Przypuszczamy, że prawdopodobna przyczyna tego pożaru mogło być zaprószenie ognia.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały niewiele ponad 3 godziny, w których wzięło udział 16 ratowników; 2 zastępy OSP Skierbieszów, 3 zastępy z JRG Zamość w tym bryg. Andrzej Knap dowódca JRG.

Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Oficer Prasowy, Komendy Miejskiej PSP w Zamościu mł. bryg. Andrzej Szozda

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
z_boku
Hmmm, też mnie interesuje na czym poleg...
TORRES20400
Twoje poglądy społeczno religijne są ...
edward
To może mamom, które wychowują(wychow...
KL
Rafał był i jest najlepszy! Nie ma co ...
Sławek
Sławek, on dwoma rękoma głosował za ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018