Ogłoszenietekst nadesłany14 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "aga" dnia 14 marca 2018 o godzinie 10:58:47 napisał:
  Dlaczego publikujecie nr pesel tego Pana, czy na to też macie zgodę?
  R E K L A M A
 • "aga" dnia 14 marca 2018 o godzinie 11:01:51 napisał:
  Nie popieram tego co zrobił ale to informacja dla oszutów ..
 • "ciekawy" dnia 14 marca 2018 o godzinie 11:17:43 napisał:
  Publikowanie wyroku to słuszna forma kary, ponieważ wystawienie winnego na widok publiczny zadziała lepiej niż jakakolwiek kara finansowa.
 • "aga" dnia 14 marca 2018 o godzinie 11:22:23 napisał:
  publikację takich wyroków popieram i uważam, że powinno ich być więcej, natomiast trzeba dbać o ochronę wrażliwych danych osobowych.
 • "paragraf" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:09:06 napisał:
  Zgodnie z przepisem art. 27 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych, danymi szczególnie chronionymi są informacje: o pochodzeniu rasowym lub etnicznym; o poglądach politycznych, przekonaniach religijnych lub filozoficznych; o przynależności wyznaniowej, partyjnej lub związkowej; o stanie zdrowia; o kodzie genetycznym; o nałogach; o życiu seksualnym oraz informacje dotyczące skazań, orzeczeń o ukaraniu i mandatów karnych, a także innych orzeczeń wydanych w postępowaniu sądowym lub administracyjnym. Za ich ujawnienie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
 • "polecam lekturę" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:27:49 napisał:
  http://www.lublin112.pl/sposob-plage-pijanych-kierowcow-dane-jednego-sedzia-podal-publicznej-wiadomosci/
 • "Radca" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:29:33 napisał:
  Sąd ma prawo poprosić redakcję o publikację. Redakcja ma obowiązek ukryć dane osobowe za wyjątkiem imienia i nazwiska oraz imion i nazwisk rodziców, a w szczególności ukryć adres zamieszkania i PESEL. To tak w dużym skrócie.
 • "polecam lekturę" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:33:08 napisał:
  http://www.rp.pl/Prawo-karne/308099880-Podawanie-wyrokow-do-publicznej-wiadomosci-a-skazani.html
 • "popieram" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:41:32 napisał:
  Popieram publikację wyroków wobec pijanych kierowców. Piłeś - nie jedź. Mam nadzieję, że niebawem sąd zacznie podobną karę stosować także wobec hejterów i trolli.
 • "Miszkaniec" dnia 14 marca 2018 o godzinie 14:42:03 napisał:
  Czy to nie jest zbytnie upublicznianie wizerunku skazanego? Czy wyrok jest prawomocny tj. po drugiej instancji, kasacji - w każdym bądź razie linia obrony wyczerpała wszystkie prawne możliwości? Kolejna rzecz podane zostały tutaj dane newralgiczne tak jak PESEL, itd. - czy sama publikacja wizerunku zdjęcie i skąd on pochodzi nie byłaby wystarczająca? Przecież taki wyrok, odbije się rykoszetem na rodzinie - bogu ducha winnej rodzinie?
  R E K L A M A
 • "aga" dnia 15 marca 2018 o godzinie 14:02:58 napisał:
  Po mojej uwadze Redakcja usunęła skan informacji o prośbie o publikacji wyroku na którym był podany Pesel sprawcy. Nie bardzo interesuje mnie kto, był winny, ważne jednak aby prawa przestrzegać (nie jestem prawnikiem). Myślę jednak, że Roztocze powinno przeprosić ( nie mnie oczywiście) za publikację tego pisma, gdyż było ono zamieszczone na portalu (krótko ale było).

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama