R E K L A M A

Z I P

Flesz(nh)11 grudnia 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Wydawca musi przeprosić

Fragment okładki “Śladami Żydów. Lubelszczyzna”

R E K L A M A    B O A R D

Zdanie mówiące o mordzie na Żydach w miejscowości Uchanie to kłamstwo. Stowarzyszenie „Panorama Kultur” z Wojsławic musi przeprosić – informuje Radio Lublin.

 

Aktualizacja, 12 grudnia

Dzień po publikacji poniższego artykułu, z naszą redakcją skontaktował się Sławomir Zawiślak, poseł Prawa i Sprawiedliwości i prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość, który doprecyzował informacje na temat sprawy publikacji “Śladami Żydów. Lubelszczyzna”.

– Do książek, które ukazały się w publicznym obiegu, m.in. w bibliotekach, na żądanie ŚZŻ AK Okręg Zamość, wydawca wysłał i dołączył stosowne erraty – mówi naszej redakcji poseł Zawiślak. – Erraty, które pokazują prawdę i usuwają fałsz historyczny – dodaje poseł.

 

Zdaniem posła, “wyrok sądu powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy w sposób fałszywy będą interpretowali historię naszego narodu”.

 

Wcześniej pisaliśmy:

Przed zamojskim Sądem Okręgowym zakończyła się w czwartek sprawa z powództwa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość przeciwko Stowarzyszeniu „Panorama Kultur” z Wojsławic, wydawcy publikacji „Śladami Żydów. Lubelszczyzna”.

 

W książce znalazło się zdanie mówiące o mordzie na Żydach w miejscowości Uchanie. Mordu mieli dopuścić się polscy partyzanci i miejscowa ludność. Co, zdaniem posła Sławomira Zawiślaka, jest kłamstwem. Sprawa została ujawniona latem 2013 roku. Wydawca, Stowarzyszenie Panorama Kultur, od razu zadeklarowało wycofanie nakładu i skierowanie do bibliotek erraty. Ostatecznie nakład nie został wycofany, nie ukazało się drugie, poprawione wydanie książki ani do już wydrukowanych książek nie została dodana errata. Jak wyjaśniał poseł Zawiślak w wypowiedzi dla Radia Lublin, takie działania przekraczały znacznie możliwości finansowe wydawcy.

 

Strony uzgodniły, że w “Naszym Dzienniku”, “Gazecie Wyborczej” i zamojskiej prasie lokalnej ukaże się oświadczenie wydawcy, w którym znajdzie się zapis: „informacja jakoby polscy partyzanci wymordowali w Uchaniach 80 Żydów, była fałszywa i nie ma podstaw do jej formułowania. Za zaistniałą sytuację i wyrządzoną krzywdę wydawca przeprasza kombatantów AK, rodziny poległych i zmarłych żołnierzy oraz mieszkańców Uchań”.

 

Publikacja „Śladami Żydów. Lubelszczyzna” ukazała się trzy lata temu. W 2012 roku była promowana w regionie podczas spotkań autorskich. Książka została pomyślana, jako przewodnik turystyczny, który ma w syntetyczny sposób przybliżyć bogatą historię i dziedzictwo kulturowe Żydów w województwie lubelskim.

Autor: (nh)
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
o co w tym wszystkim chodzi? kampania wy...
Tak jest
Wielka porażka posła Zawiślaka i jego...
TORRES20400
Oprócz tego, że popierany przez PiS, t...
TORRES20400 3 minuty temu
No to szachownica się wywróciła. Był...
SC 5 minut temu
O właśnie. Dlatego tak Polska wygląda...
niestety 16 minut temu
jakby nie byl z PIS to bym na niego glos...
ownet 25 minut temu
Niezależnie od treści komentarzy 10 os...
Oneb@Noname 31 minut temu
Piszesz tak od 4 lat o tej pysze kroczą...
Oneb 34 minuty temu
Będzie wygrana w I turze. Już słyszę...
SC 36 minut temu
Ci konkurenci już byli bez szans w 2016...
SC 40 minut temu
A co władze samorządowe mogą zrobić....
4you 49 minut temu
Na tym polega geniusz Prezesa.Nie dał s...
Noname 56 minut temu
Panu prezydentowi Wnukowi w ciągu swoje...
roadrunner
Gratulacje Panie Prezydencie. Polityka, ...
Noname
Pycha kroczy przed upadkiem....
abc
Wizerunkowa porażka Sławka. PAW jest n...
Spostrzegawczy
Gratulacje dla Pana Prezydenta za wygran...
k
"observer" ty nie jesteś koziołek tylk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny