R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZwierzyniecDaniel Czubara15 grudnia 2016

Wybory rządzą się swoimi prawami

Fot. vanna44/pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała 12 grudnia do Sądu Rejonowego w Zamościu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko Janowi S., obecnemu burmistrzowi miasta Zwierzyniec.

Prokurator zarzucił podejrzanemu, że w listopadzie 2014 r., jako urzędujący Burmistrz Miasta Zwierzyniec będący organem podatkowym, będąc zobowiązanym do zachowania tajemnicy skarbowej, przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że w trakcie kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych ujawnił w ulotce wyborczej, kolportowanej przez jego sztab wyborczy informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, a która dotyczyła niezapłacenia przez ustaloną osobę opłaty lokalnej z tytułu gospodarowania odpadami, czym działał na szkodę interesu prywatnego Patrycji K.

-Przestępstwo to wyczerpuje znamiona art. 231 § 1 kk w zb. z art. 266 § 1 kk w zb. z art. 306 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa w zw. z art. 11 § 2 kk. Najwyższe ustawowe zagrożenie przewidziane za to przestępstwo wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Jan S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wskazał przy tym jednak, iż rzeczywiście zawarł w ulotce wyborczej określenie, że Patrycja K. nie zapłaciła za wywóz śmieci. W rzeczywistości podejrzanemu chodziło jednak o ojca kobiety, który w tym czasie był kontrkandydatem Jana S. w wyborach samorządowych. Podejrzany dodał, iż o tym, że wskazana rodzina nie płaciła za wywóz śmieci dowiedział się nie z dokumentacji podatkowej, a „od ludzi”.- relacjonuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która przejęła postępowanie do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zamościu uznała, że czyn Jana S. nie był społecznie szkodliwy w stopniu znacznym.

-Wina podejrzanego nie była duża. Do popełnienia przestępstwa doszło w specyficznym okresie walki wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Ponadto, Jan S. zadeklarował chęć udziału w postępowaniu mediacyjnym i nie był wcześniej karany.- dodaje Bartosz Wójcik.

Wszystko to legło u podstaw skierowania do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego. We wniosku zawarto również zapis o ustanowieniu okresu 1 roku tytułem próby oraz o orzeczeniu świadczenia pieniężnego w kwocie 1000 zł na cel wskazany przez Sąd.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamość" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 10:57:39 napisał:
  ,,wymiar sprawiedliwości'' żenada
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "obserwer" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 15:27:05 napisał:
  Kasta rządzi się swoimi prawami.
  0
  0
 • "Podatnik" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 15:44:37 napisał:
  Dobrze zrobił. Dlaczego jedni mogą płacić, a inni nie. Nie ważne skąd miał to info.
  0
  0
 • "Xyz" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 20:26:27 napisał:
  Czepianie
  0
  0
 • "Jobot" dnia 16 grudnia 2016 o godzinie 8:53:45 napisał:
  I bardzo dobrze ze to umorzyli. Wymiar sprawiedliwosci powinien zajmowac sie powaznymi sprawami niz to co ktos tam napisal na ulotce. A pokrzywdzonemu zawsze przysluguje odwolanie lub pozew z oskarzenia prywatnego. Dla mnie to bzdet i tyle. Tym bardziej jesli to byla prawda. Znam przypadek ze jeden gostek poszedl i doniosl na sasiada o zniszczenie mienia. Polegalo to na tym ze facet przy grabieniu lisci zahaczyl grabiami o dol siatki i po szarpnieciu rozwalily sie dwa dolne druty. Szkoda taka ze szok i przestepstwo ktore powinno sie pewnie zakonczyc najlepiej dozywociem ;) Na szczescie gostka szybko pogonili. We wszystkim nalezy zachowac zdrowy rozsadek a nie czepiac sie gowna robiac z niego afere narodowa.
  0
  0
 • "NIK" dnia 17 grudnia 2016 o godzinie 22:08:06 napisał:
  do "Jobot" To jest dopiero wniosek do sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Hula
Bedzie dalej skubal nasza zamojska kase....
observer
do ?? - dzięki za troskę. Ciebie to ni...
strach podchodzić do tych komuchów. A ...
dv 22 minuty temu
Za brak łącznic od dawna osoby odpowie...
ad111 48 minut temu
Boją się tak samo jak ich prezes z arm...
Kubus 49 minut temu
Jak to co bedzie w starych budynkach są...
a
Ktoś tu się rozpędził jak pendolino:...
Pol
Ziółkowski w Huczwie......
banan
Furory widać nie zrobił ale dobrze ze ...
observer
a może niech wszyscy nasi "wybrańcy" p...
!!!
Ale rzetelni dziennikarze! Adam Wnuk pre...
dewo
Gdzie fontanna z wizualizacji???...
Brawo ..... nigdzie sie nie załapał .....
TORRES20400
Kierujący walcem, mając promile w krwi...
problem
problemem dla Opozycji nie są sądy ale...
LZ
Zwolak jest twarzą NOWOCZESNEJ -Zapamie...
Dragon
W takich sytuacjach warto podkreślić r...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017