R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZwierzyniecDaniel Czubara15 grudnia 2016 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Wybory rządzą się swoimi prawami

Fot. vanna44/pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała 12 grudnia do Sądu Rejonowego w Zamościu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko Janowi S., obecnemu burmistrzowi miasta Zwierzyniec.

Prokurator zarzucił podejrzanemu, że w listopadzie 2014 r., jako urzędujący Burmistrz Miasta Zwierzyniec będący organem podatkowym, będąc zobowiązanym do zachowania tajemnicy skarbowej, przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że w trakcie kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych ujawnił w ulotce wyborczej, kolportowanej przez jego sztab wyborczy informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, a która dotyczyła niezapłacenia przez ustaloną osobę opłaty lokalnej z tytułu gospodarowania odpadami, czym działał na szkodę interesu prywatnego Patrycji K.

-Przestępstwo to wyczerpuje znamiona art. 231 § 1 kk w zb. z art. 266 § 1 kk w zb. z art. 306 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa w zw. z art. 11 § 2 kk. Najwyższe ustawowe zagrożenie przewidziane za to przestępstwo wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Jan S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wskazał przy tym jednak, iż rzeczywiście zawarł w ulotce wyborczej określenie, że Patrycja K. nie zapłaciła za wywóz śmieci. W rzeczywistości podejrzanemu chodziło jednak o ojca kobiety, który w tym czasie był kontrkandydatem Jana S. w wyborach samorządowych. Podejrzany dodał, iż o tym, że wskazana rodzina nie płaciła za wywóz śmieci dowiedział się nie z dokumentacji podatkowej, a „od ludzi”.- relacjonuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która przejęła postępowanie do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zamościu uznała, że czyn Jana S. nie był społecznie szkodliwy w stopniu znacznym.

-Wina podejrzanego nie była duża. Do popełnienia przestępstwa doszło w specyficznym okresie walki wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Ponadto, Jan S. zadeklarował chęć udziału w postępowaniu mediacyjnym i nie był wcześniej karany.- dodaje Bartosz Wójcik.

Wszystko to legło u podstaw skierowania do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego. We wniosku zawarto również zapis o ustanowieniu okresu 1 roku tytułem próby oraz o orzeczeniu świadczenia pieniężnego w kwocie 1000 zł na cel wskazany przez Sąd.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny