R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZwierzyniecDaniel Czubara15 grudnia 2016

Wybory rządzą się swoimi prawami

Fot. vanna44/pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała 12 grudnia do Sądu Rejonowego w Zamościu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko Janowi S., obecnemu burmistrzowi miasta Zwierzyniec.

Prokurator zarzucił podejrzanemu, że w listopadzie 2014 r., jako urzędujący Burmistrz Miasta Zwierzyniec będący organem podatkowym, będąc zobowiązanym do zachowania tajemnicy skarbowej, przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że w trakcie kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych ujawnił w ulotce wyborczej, kolportowanej przez jego sztab wyborczy informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, a która dotyczyła niezapłacenia przez ustaloną osobę opłaty lokalnej z tytułu gospodarowania odpadami, czym działał na szkodę interesu prywatnego Patrycji K.

-Przestępstwo to wyczerpuje znamiona art. 231 § 1 kk w zb. z art. 266 § 1 kk w zb. z art. 306 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa w zw. z art. 11 § 2 kk. Najwyższe ustawowe zagrożenie przewidziane za to przestępstwo wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Jan S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wskazał przy tym jednak, iż rzeczywiście zawarł w ulotce wyborczej określenie, że Patrycja K. nie zapłaciła za wywóz śmieci. W rzeczywistości podejrzanemu chodziło jednak o ojca kobiety, który w tym czasie był kontrkandydatem Jana S. w wyborach samorządowych. Podejrzany dodał, iż o tym, że wskazana rodzina nie płaciła za wywóz śmieci dowiedział się nie z dokumentacji podatkowej, a „od ludzi”.- relacjonuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która przejęła postępowanie do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zamościu uznała, że czyn Jana S. nie był społecznie szkodliwy w stopniu znacznym.

-Wina podejrzanego nie była duża. Do popełnienia przestępstwa doszło w specyficznym okresie walki wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Ponadto, Jan S. zadeklarował chęć udziału w postępowaniu mediacyjnym i nie był wcześniej karany.- dodaje Bartosz Wójcik.

Wszystko to legło u podstaw skierowania do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego. We wniosku zawarto również zapis o ustanowieniu okresu 1 roku tytułem próby oraz o orzeczeniu świadczenia pieniężnego w kwocie 1000 zł na cel wskazany przez Sąd.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamość" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 10:57:39 napisał:
  ,,wymiar sprawiedliwości'' żenada
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "obserwer" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 15:27:05 napisał:
  Kasta rządzi się swoimi prawami.
  0
  0
 • "Podatnik" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 15:44:37 napisał:
  Dobrze zrobił. Dlaczego jedni mogą płacić, a inni nie. Nie ważne skąd miał to info.
  0
  0
 • "Xyz" dnia 15 grudnia 2016 o godzinie 20:26:27 napisał:
  Czepianie
  0
  0
 • "Jobot" dnia 16 grudnia 2016 o godzinie 8:53:45 napisał:
  I bardzo dobrze ze to umorzyli. Wymiar sprawiedliwosci powinien zajmowac sie powaznymi sprawami niz to co ktos tam napisal na ulotce. A pokrzywdzonemu zawsze przysluguje odwolanie lub pozew z oskarzenia prywatnego. Dla mnie to bzdet i tyle. Tym bardziej jesli to byla prawda. Znam przypadek ze jeden gostek poszedl i doniosl na sasiada o zniszczenie mienia. Polegalo to na tym ze facet przy grabieniu lisci zahaczyl grabiami o dol siatki i po szarpnieciu rozwalily sie dwa dolne druty. Szkoda taka ze szok i przestepstwo ktore powinno sie pewnie zakonczyc najlepiej dozywociem ;) Na szczescie gostka szybko pogonili. We wszystkim nalezy zachowac zdrowy rozsadek a nie czepiac sie gowna robiac z niego afere narodowa.
  0
  0
 • "NIK" dnia 17 grudnia 2016 o godzinie 22:08:06 napisał:
  do "Jobot" To jest dopiero wniosek do sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ad111 11 minut temu
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny