II. Region | Polityka i SamorządRedakcja8 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Wybory do PE odbędą się 26 maja [ANKIETA]

Parlament Europejski, foto: JLogan, żródło: wikipedia.org
R E K L A M A    B O A R D

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja; Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym wybory do PE zarządza Prezydent w drodze postanowienia, nie później niż 90 dni przed dniem wyborów, wyznaczając ich datę na dzień wolny od pracy przypadający w okresie wyborczym. Tegoroczne wybory do europarlamentu odbędą się w różnych państwach Unii Europejskiej w dniach 23-26 maja.

Przypomnijmy, że aktualnie województwo lubelskie w PE reprezentuje dwóch europosłów: Krzysztof Hetman (PSL) i Mirosław Piotrowski, który mandat zdobył z list PiS, lecz teraz buduje konkurencyjny Ruch Prawdziwa Europa.

Jak na razie tylko Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło czołówki list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu lubelskim z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Elżbieta Kruk, zaś z drugiego wicemarszałek Sejmu, rzecznik partii i od niedawna szefowa okręgowych struktur PiS, Beata Mazurek. Pisaliśmy o tym fakcie TUTAJ.

-Pierwsza trójka na listach Koalicji Europejskiej z lubelskiego to Krzysztof Hetman, Joanna Mucha i Riad Haidar.– poinformował z kolei na Facebooku radny Sławomir Ćwik z Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki sondażu na temat sympatii wyborczych do PE, przeprowadzonego 1 marca przez Pollster dla „Super Expressu”:

PiS – 38 %

Koalicja Europejska (PO+N.+SLD+PSL+Zieloni) – 32%

Wiosna Roberta Biedronia – 12%

Kukiz’15 – 8%

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – 4%

Partia Razem – 3%

Polska Fair Play – 2%

Ruch Prawdziwa Europa – 1%

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 10 marca 2019 o godzinie 0:44:56 napisał:
    [b]Żelazko głosuję na Żelazko :) [b/]A tak na poważnie, poza PiS nie widzę kandydatów. Jestem ogromnie rozczarowany prof. Mirosławem Piotrowskim - chociaż na niego nie głosowałem. Co do tego sondażu. To gdyby Wiosna miała 100 procent poparcia, a z jej list startował np. kandydat z najmniejszym poparciem - to i tak nie wejdzie. Są tylko dwa miejsca, konkurencja jest duża. Nie sądzę, aby Koalicja Obywatelska zdołała wprowadzić swojego kandydata.
    R E K L A M A
  • "Thomas" dnia 10 marca 2019 o godzinie 0:48:20 napisał:
    Jednak to działa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
3 minuty temu
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Thomas
Antyklerykał - czy wiesz, że S...
Lena
Zjedz sobie kukurydzę i popij "mocnym f...
TORRES20400
Niektórzy majstrowali przy "Siódmej pi...
Antyklerykał
Dobrze, że w przebłysku własnej woli ...
ciekawy
aaaa schody Eschera kojarzę, no to fakt...
no name
super! ciekawe czy w tym świetnym klu...
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
z_boku
Hmmm, też mnie interesuje na czym poleg...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018