Sport | Zamośćtekst nadesłany2 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wulkan pod zamojskim niebem

Fot. Kazimierz Chmiel
R E K L A M A    B O A R D

Po raz pierwszy w historii swoich występów ligowych zawodnicy MKS Padwa Zamość przegrali w serii rzutów karnych. Jednak strata dwóch punktów w sobotnim meczu z SPR PWSZ Tarnów nie jest aż tak dotkliwa (24:24, w karnych 4:5), ponieważ beniaminek mocno postraszył drużynę typowaną do awansu do PGNiG Superligi.

Zamojscy kibice mieli przed tym spotkaniem nadzieje, że ich pupile w sobotnie popołudnie zaprezentują się zdecydowanie lepiej niż przed dwoma tygodniami przeciw KPR Legionowo. Podopieczni trenera Marcina Czerwonki nie raz i nie dwa przekonali swoich fanów, że lepiej czują się w roli ekipy skazywanej na porażkę. Tak było w rzeczywistości, choć odrabianie strat szło gospodarzom bardzo mozolnie.

Zespół z Tarnowa to lider tabeli i zdecydowany faworyt do wygrania grupy. W ostatnich tygodniach podopieczni trenera Ryszarda Tabora borykali się jednak z problemami kadrowymi i efektem tego stanu rzeczy były zgubione punkty w Białej Podlaskiej i Płocku. Pewna dotychczas pozycja lidera została zagrożona przez regularnie punktujących szczypiornistów Czuwaju Przemyśl.

Tarnowianie rozpoczęli sobotnią potyczkę od spokojnych ataków, ale od 9 min włączyli drugi bieg. Po rzucie Łukasza Szatko goście wyszli na prowadzeni 4:3 i od tego momentu systematycznie powiększali przewagę. Na przerwę schodzili z czterobramkową przewagą (15:11) i wydawało się, że nie oddadzą inicjatywy aż do końcowej syreny. Tymczasem…

Gospodarze, choć pod względem organizacji gry ustępowali rywalom, to mieli niepodważalny atut w postaci fantastycznej publiczności. A przy takim dopingu żółto-czerwoni są zdolni do rzeczy wielkich.
W 40 min Padwa traciła aż pięć bramek (14:19), ale ten dystans udało się zniwelować. Choć w grze było sporo niedokładności i prostych błędów, to heroiczna pogoń zamościan ostatecznie zakończyła się sukcesem. Mało tego! W ostatniej akcji szansę na zwycięski rzut miał Łukasz Szymański, ale powstrzymał go dobrze dysponowany tego dnia Dawid Ciochoń.

Remis 24:24 w 60 min oznaczał konieczność rozegrania serii rzutów karnych. O jedno trafienie lepsi okazali się przyjezdni.

Ten mecz pokazał jakie drzemią w nas możliwości. Nie graliśmy rewelacyjnych zawodów, zwłaszcza pod kątem skuteczności. Ale potrafiliśmy wyprowadzić wynik ze stanu minus pięć i to jest wielka sprawa. Po raz kolejny zawodnicy udowodnili, że jeśli chodzi o ambicję i wolę walki do samego końca to każdy z nich ma tego pod dostatkiem i to jest wartość nie do przeceniania. Techniki i taktyki można się nauczyć, a tego się ma albo się nie ma – powiedział szkoleniowiec Padwy.

W przyszłą sobotę zamościanie jadą do Białej Podlaskiej na mecz z tamtejszym AZS AWF.

MKS Padwa Zamość – SPR PWSZ Tarnów 24:24 (11:15), karne: 4:5
Padwa: Drabik, Wnuk, Bąk – Sz. Fugiel 11, T. Fugiel 7, Puszkarski 2, Szymański 2, Sałach 1, Teterycz 1, Adamczuk, Gałaszkiewicz, Bigos, Pomiankiewicz, Misalski.

Tarnów: Ciochoń, Barnaś – Sanek 6, Szatko 5, Jewuła 4, Wajda 2, Mogielnicki 2, Ćwięka 2, Lazarowicz 1, Kowalik 1, Niemiec 1, Pawłowski.
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 800. Kary: Padwa – 4 min, Tarnów – 2 min.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
z_boku
Nagroda Darwina to nie jest, może choci...
widz
zobaczymy dzisiaj jak sowicie wynagrodze...
ak
Ludzie przestańcie wreszcie wypisywać ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018