R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | FleszDaniel Czubara21 kwietnia 2017 FACEBOOK | 3989 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Wszystko zaczęło się od jastrzębia…

Fot. KWP w Lublinie

R E K L A M A    B O A R D

Wczoraj w Biłgoraju na ul. Jana Pawła II w tym samym czasie doszło do dwóch zdarzeń drogowych.  

20-latek z gm. Biłgoraj kierujący BMW niewątpliwie był zaskoczony kiedy w przednią szybę jego samochodu uderzył jastrząb. Ptak uszkodził nie tylko szybę ale również pogiął dach i wyrwał antenę CB radia. Mężczyzna włączył światła awaryjne i zaczął zjeżdżać na pobocze. W tym samym czasie za pojazdem BMW jechała kierująca Audi- A4 42-latka z gm. Goraj oraz kierująca Audi-Q5 57-latka z gm. Frampol i 40-latka z gm. Dzwola, która prowadziła VW.

Widząc to zdarzenie kierująca VW 40- latka nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w tył pojazdu marki Audi Q5, które z kolei uderzyło w tył Audi A 4. Nie doszło do zderzenia z pojazdem BMW. Kierująca VW za spowodowanie kolizji otrzymała mandat i punkty karne. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach drogowych również jastrząb, który poleciał dalej. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Trucker" dnia 22 kwietnia 2017 o godzinie 1:11:27 napisał:
  Dziwne zdarzenie, jednak z relacji redaktora mam wątpliwości. Skąd wiadomo, że był to akurat jastrząb a nie inny ptak? domyślam się, ze to młody kierowca 20 lat zidentyfikował tego ptaka. Reszta to był karambol, ale było to mimo wszystko na wjeżdzie na wzniesienie drogi. Kierująca VW z tego co widać na zdjęciu mogła zaryzykować wyprzedzanie stojących samochodów, ale ryzykowałaby zderzenie z pojazdem który mógłby (mógłby ale nie musiał) nadjechać z naprzeciwka. Czy kierowca BMW zachował szczególną ostrożność i prawidłowo rozpoczął manewr zatrzymywania samochodu na poboczu? Jaki był sens tego manewru, zatrzymał się po co? No chyba nie zamierzał złapać jastrzębia? Na zdjęciu widać że to był wjazd pod górkę. Czy kierowca BMW nie mógł zatrzymaĆ się w innym miejscu? Czy faktycznie istniała konieczność zatrzymania samochodu BMW w tym miejscu czy nie innym, czy było to bezpieczne miejsce, czy zaistniała konieczność zatrzymania samochodu? W końcu, czy ten ptak spowodiwał aż takie uszkodzenia, że kierowca musiał zatrzymać samochód, skądinąd wykonując dziwny manewr używając świateł awaryjnych.??? Na koniec - kierowca VW nie zachowała szczególnej ostrożności i jej VV uderzył w Audi Q5, a Q5 w A4. Krótka piłka ile czasu miała kierowca VW na zatrzymanie, czas na reakcję 2 s., aczkolwiek policja podaje zasadę 3-4 sekund czyli czasu niezbednego na zareagowanie i zatrzymanie pojazdu - dodam tylko że przy prędkości 90 km/h w ciągu sekundy samochód przebywa 25 metrów w ciągu 2 sekund jest to odległośc 50 m. o ile się nie mylę sprawcą kolizji i winnym jest osoba kótra uderza w tył samochodu, jest to zasada oglnie przyjęta, i wcale nie oznacza że taki kierowca musi być sprawcą, od tej zasady są jednak wyjątki. Wydaje mi się, że o winie i nie winie powinien zdecydować sąd, w tej sytuacji winna nie powinna nie przyjmować mandatu, tak samo nie powinna niczego podpisywać.
  3
  2
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 24 kwietnia 2017 o godzinie 11:30:16 napisał:
  @Trucker - A co to ma znaczenie jaki ptak? Fakt jest taki ze cos uderzylo w samochod i kierowca majac uszkodzona szybe zdecydowal sie zjechac na pobocze. Wlaczyl awaryjne i w tym momencie kierowcy za nim powinni zachowac szczegolna ostroznosc. Reszta Pana pytan jest kompletnie bezsensowna i pokazuje ze ma Pan elementerne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jakos kobieta w Audi A4 potrafila zachowac bezpieczna odleglosc od BMW i nie uderzyla w niego a reszta po prostu sie zagapila. Ja tutaj nie widze powodow zeby mnozyc koszty i kierowac sprawe do sadu za taka glupote. Gdyby kierujaca Audi A4 uderzyla w tyl BMW a reszta w nia to mozna by sie zastanawiac nad manewrem kierowcy BMW. Ale tak sprawa jest czysta i tyle.
  0
  1
 • "Trucker" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 20:57:15 napisał:
  Jobot@ blade pojęcie. W czasie karambolu jeżeli jeden samochód stoi każdy kolejny ma mniej czasu od poprzednika na zatrzymanie się., po prostu ma mniej czasu na reakcję. To jest malo prawdopodobne aby kierowcy mogli zareagować w tym samym czasie dokładnie w tym samym czasie i co w połączeniu z większą dozwolona prędkościach i różnymi masami samochodów (dłuższą droga hamowania) - tylko uprawdopodobnia uderzenie w samochód. Po raz kolejny powtórzę, mam wątpliwości co do poprawności zatrzymania pierwszego samochodu tego którego uderzył Jastrząb. Z opisu wynika jak również na zdjęciu, że było to wzniesieniu - czyli samo miejsce niebezpieczne. Opis redaktora i zdjęcie z wypadku pozwala na takie wnioski.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny