R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara24 marca 2017

Wszystko, co należy wiedzieć o fladze

Flaga na maszcie, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach? Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe? Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu?

Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Na 32 stronach publikacji znajdziemy rozwiązania dla konkretnych sytuacji. Wszystko to zebrane w całość przez Alfreda Znamierowskiego Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Bogato ilustrowana broszura to kompendium wiedzy z gotowymi rozwiązaniami, dzięki którym gospodarze wizyt każdego szczebla unikną błędów, a każda przybywająca delegacja zostanie przywitana zgodnie z ustalonymi zasadami.

Broszura_MSWiA2017_do_druku

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Krzysztof" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:03:44 napisał:
  Kilka lat temu płk Kwiecień w zamojskim Ratuszu prowadził wykład na temat polskiej flagi, jej prezentowania, składania itd. Pan Marek zaprezentował wówczas składany metalowy element usztywniający w poziomie flagę na maszcie. To mi się podobało. Uważam, że właśnie tak flaga powinna być wciągana na maszt z poziomym usztywnieniem. Często na zamojskim Rynku Wielkim podczas świąt państwowych flaga "wisi" jak przyklejona do masztu. To nie jest widok na jaki zasługuje polska flaga.
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:09:11 napisał:
  @Krzysztof płk Kwiecień od razu by poprawił, że flagę się podnosi na maszt, a nie wciąga :)
  4
  0
 • "Czytelnik" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:28:58 napisał:
  Bardzo dobry pomysł i materiał
  1
  0
 • "MKw." dnia 24 marca 2017 o godzinie 21:32:39 napisał:
  Publikacja potrzebna a autor poradnika Alfred Znamierowski,znamienita postać Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego! Dorzucę jednak małe kamyczki do tego ogródka Mistrza (ot, takie wieczorne spostrzeżenie)... "Godło państwa" używane w publikacji przy identyfikacji MSWiA jest niezgodne z uchwałą nr 8/2013_Komisji Heraldycznej w sprawie obecności "Orła Białego" w przestrzeni publicznej... jest "druciany". Dodam, że na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) jest poprawnie eksponowany!!! ...@Daniel Czubara, brawo i potwierdzam: flagi się podnosi i opuszcza, natomiast na budynkach flag się nie wywiesza lecz eksponuje.Dosadnie o tym błędzie mawia Krzysztof Józej Guzek członek – współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego: „Nota bene wciąga się spodnie a opuszcza ... majtki, zaś wywiesza bieliznę po praniu!!!! ...@Krzysztof: link do Flaga Polski - „Dobra Flaga" - PogotowieFlagowe.pl (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej (Flaga Polski) -- według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie) https://www.youtube.com/watch?v=dIUqwEuJ-NU Dziękuję za zainteresowanie tematyką weksylologii i protokołu flagowego :)
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

"''"''"::'
a co tam u gwiazdy zamojskiej rzutni, id...
..................
ot Jerzy Urban vel Urbach się odezwał....
L11A
Boże chroń przed komuną, niech wreszc...
antyklerykał
A czemu to wydarzenie kulturalne dla zai...
ad111
To tylko semantyka, a co do clou problem...
smakosz herbaty
Przykro mi, ale nie daje się czytać te...
Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny