R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara24 marca 2017 FACEBOOK | 4194 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Wszystko, co należy wiedzieć o fladze

Flaga na maszcie, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach? Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe? Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu?

Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Na 32 stronach publikacji znajdziemy rozwiązania dla konkretnych sytuacji. Wszystko to zebrane w całość przez Alfreda Znamierowskiego Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Bogato ilustrowana broszura to kompendium wiedzy z gotowymi rozwiązaniami, dzięki którym gospodarze wizyt każdego szczebla unikną błędów, a każda przybywająca delegacja zostanie przywitana zgodnie z ustalonymi zasadami.

Broszura_MSWiA2017_do_druku

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Krzysztof" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:03:44 napisał:
  Kilka lat temu płk Kwiecień w zamojskim Ratuszu prowadził wykład na temat polskiej flagi, jej prezentowania, składania itd. Pan Marek zaprezentował wówczas składany metalowy element usztywniający w poziomie flagę na maszcie. To mi się podobało. Uważam, że właśnie tak flaga powinna być wciągana na maszt z poziomym usztywnieniem. Często na zamojskim Rynku Wielkim podczas świąt państwowych flaga "wisi" jak przyklejona do masztu. To nie jest widok na jaki zasługuje polska flaga.
  2
  0
  R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:09:11 napisał:
  @Krzysztof płk Kwiecień od razu by poprawił, że flagę się podnosi na maszt, a nie wciąga :)
  4
  0
 • "Czytelnik" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:28:58 napisał:
  Bardzo dobry pomysł i materiał
  1
  0
 • "MKw." dnia 24 marca 2017 o godzinie 21:32:39 napisał:
  Publikacja potrzebna a autor poradnika Alfred Znamierowski,znamienita postać Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego! Dorzucę jednak małe kamyczki do tego ogródka Mistrza (ot, takie wieczorne spostrzeżenie)... "Godło państwa" używane w publikacji przy identyfikacji MSWiA jest niezgodne z uchwałą nr 8/2013_Komisji Heraldycznej w sprawie obecności "Orła Białego" w przestrzeni publicznej... jest "druciany". Dodam, że na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) jest poprawnie eksponowany!!! ...@Daniel Czubara, brawo i potwierdzam: flagi się podnosi i opuszcza, natomiast na budynkach flag się nie wywiesza lecz eksponuje.Dosadnie o tym błędzie mawia Krzysztof Józej Guzek członek – współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego: „Nota bene wciąga się spodnie a opuszcza ... majtki, zaś wywiesza bieliznę po praniu!!!! ...@Krzysztof: link do Flaga Polski - „Dobra Flaga" - PogotowieFlagowe.pl (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej (Flaga Polski) -- według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie) https://www.youtube.com/watch?v=dIUqwEuJ-NU Dziękuję za zainteresowanie tematyką weksylologii i protokołu flagowego :)
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Name
Niech wokół tego ronda-skrzyż...
Kerim 4 minuty temu
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
magnar 56 minut temu
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
yeah
Różnica między J.Piłsudskim a R.Luks...
Józef Bąk
Nowocześni POpaprańcy nigdzie nie wejd...
Czytacz
"Do wyborów samorządowych zostało cza...
Redaktorze
Redaktorze, jak ty mało wiesz. Ręce op...
K.
Pomnik Róży Luksemburg powinien być w...
Thomas
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny