R E K L A M A

28 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach? Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe? Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu?

Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Na 32 stronach publikacji znajdziemy rozwiązania dla konkretnych sytuacji. Wszystko to zebrane w całość przez Alfreda Znamierowskiego Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Bogato ilustrowana broszura to kompendium wiedzy z gotowymi rozwiązaniami, dzięki którym gospodarze wizyt każdego szczebla unikną błędów, a każda przybywająca delegacja zostanie przywitana zgodnie z ustalonymi zasadami.

Broszura_MSWiA2017_do_druku


Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 3

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Krzysztof" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:03:44 napisał:
  Kilka lat temu płk Kwiecień w zamojskim Ratuszu prowadził wykład na temat polskiej flagi, jej prezentowania, składania itd. Pan Marek zaprezentował wówczas składany metalowy element usztywniający w poziomie flagę na maszcie. To mi się podobało. Uważam, że właśnie tak flaga powinna być wciągana na maszt z poziomym usztywnieniem. Często na zamojskim Rynku Wielkim podczas świąt państwowych flaga "wisi" jak przyklejona do masztu. To nie jest widok na jaki zasługuje polska flaga.
  2
  0
 2. R E K L A M A

 3. "Daniel Czubara" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:09:11 napisał:
  @Krzysztof płk Kwiecień od razu by poprawił, że flagę się podnosi na maszt, a nie wciąga :)
  4
  0
 4. "Czytelnik" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:28:58 napisał:
  Bardzo dobry pomysł i materiał
  1
  0
 5. "MKw." dnia 24 marca 2017 o godzinie 21:32:39 napisał:
  Publikacja potrzebna a autor poradnika Alfred Znamierowski,znamienita postać Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego! Dorzucę jednak małe kamyczki do tego ogródka Mistrza (ot, takie wieczorne spostrzeżenie)... "Godło państwa" używane w publikacji przy identyfikacji MSWiA jest niezgodne z uchwałą nr 8/2013_Komisji Heraldycznej w sprawie obecności "Orła Białego" w przestrzeni publicznej... jest "druciany". Dodam, że na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) jest poprawnie eksponowany!!! ...@Daniel Czubara, brawo i potwierdzam: flagi się podnosi i opuszcza, natomiast na budynkach flag się nie wywiesza lecz eksponuje.Dosadnie o tym błędzie mawia Krzysztof Józej Guzek członek – współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego: „Nota bene wciąga się spodnie a opuszcza ... majtki, zaś wywiesza bieliznę po praniu!!!! ...@Krzysztof: link do Flaga Polski - „Dobra Flaga" - PogotowieFlagowe.pl (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej (Flaga Polski) -- według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie) https://www.youtube.com/watch?v=dIUqwEuJ-NU Dziękuję za zainteresowanie tematyką weksylologii i protokołu flagowego :)
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A