R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara24 marca 2017

Wszystko, co należy wiedzieć o fladze

Flaga na maszcie, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach? Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe? Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu?

Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Na 32 stronach publikacji znajdziemy rozwiązania dla konkretnych sytuacji. Wszystko to zebrane w całość przez Alfreda Znamierowskiego Członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Bogato ilustrowana broszura to kompendium wiedzy z gotowymi rozwiązaniami, dzięki którym gospodarze wizyt każdego szczebla unikną błędów, a każda przybywająca delegacja zostanie przywitana zgodnie z ustalonymi zasadami.

Broszura_MSWiA2017_do_druku

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Krzysztof" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:03:44 napisał:
  Kilka lat temu płk Kwiecień w zamojskim Ratuszu prowadził wykład na temat polskiej flagi, jej prezentowania, składania itd. Pan Marek zaprezentował wówczas składany metalowy element usztywniający w poziomie flagę na maszcie. To mi się podobało. Uważam, że właśnie tak flaga powinna być wciągana na maszt z poziomym usztywnieniem. Często na zamojskim Rynku Wielkim podczas świąt państwowych flaga "wisi" jak przyklejona do masztu. To nie jest widok na jaki zasługuje polska flaga.
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:09:11 napisał:
  @Krzysztof płk Kwiecień od razu by poprawił, że flagę się podnosi na maszt, a nie wciąga :)
  4
  0
 • "Czytelnik" dnia 24 marca 2017 o godzinie 8:28:58 napisał:
  Bardzo dobry pomysł i materiał
  1
  0
 • "MKw." dnia 24 marca 2017 o godzinie 21:32:39 napisał:
  Publikacja potrzebna a autor poradnika Alfred Znamierowski,znamienita postać Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego! Dorzucę jednak małe kamyczki do tego ogródka Mistrza (ot, takie wieczorne spostrzeżenie)... "Godło państwa" używane w publikacji przy identyfikacji MSWiA jest niezgodne z uchwałą nr 8/2013_Komisji Heraldycznej w sprawie obecności "Orła Białego" w przestrzeni publicznej... jest "druciany". Dodam, że na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) jest poprawnie eksponowany!!! ...@Daniel Czubara, brawo i potwierdzam: flagi się podnosi i opuszcza, natomiast na budynkach flag się nie wywiesza lecz eksponuje.Dosadnie o tym błędzie mawia Krzysztof Józej Guzek członek – współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego: „Nota bene wciąga się spodnie a opuszcza ... majtki, zaś wywiesza bieliznę po praniu!!!! ...@Krzysztof: link do Flaga Polski - „Dobra Flaga" - PogotowieFlagowe.pl (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej (Flaga Polski) -- według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie) https://www.youtube.com/watch?v=dIUqwEuJ-NU Dziękuję za zainteresowanie tematyką weksylologii i protokołu flagowego :)
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

jakie efekty 9 minut temu
I jakie niby efekty tych inwestycji w st...
taaa 33 minuty temu
W dalszej perspektywie czyli moze nigdy ...
eryk
Już na tego wnuka patrzeć nie można. ...
Ryś
Pan Prezydent jest przebiegły. Namawia ...
Pamiętamy
Zwolak jest żenujący...
Marta Pe
Oj... brudną kampanię Rafałku chcesz ...
Thomas
Faktycznie SLD przeżywa bardzo poważny...
Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017