FleszOliwia Bojar2 kwietnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Wszechobecna kontrabanda na granicach

Przemyt papierosów, foto; Izba Celna Biała Podlaska
R E K L A M A    B O A R D

Zosin, Dorohusk, Hrebenne – to przejścia graniczne z Ukrainą, na których praktycznie codziennie celnicy ujawniają przemycane papierosy. Tak też było i w minionym tygodniu, w który ujawniono przemyt prawie 65 tys. paczek tytoniowej kontrabandy.

Wykorzystując prawie wszystkie elementy konstrukcyjne pojazdu, probowała dokonać przemytu przez granicę w Zosinie 32-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżująca samochodem chińskiej marki chery na ukraińskich numerach rejestracyjnych zglosiła do odprawy papierosy zgodnie z obowiązującymi normami, jednak szczegółowa kontrola wykazała, że blisko 2,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ukryte były w przerobionym dachu, podłużnicy, zbiorniku paliwa, podłodze, desce rozdzielczej, drzwiach, siedzeniach, progach, tunelu środkowym, a nawet tylnej klapie pojazdu.
32-latka przyznała się do przemytu wyjaśniając, że papierosy miały trafić do przypadkowych kupców w Lublinie. W związku z popełnionym przestępstwem grozi jej wysoka grzywna. Oprócz papierosów podróżna straciła też auto, którego wartość oszacowano na około 20 tys. zł.
Również w Zosinie ponad 3 tys. paczek papierosów ukrytych w przerobionej podłodze osobowego fiata wraz z przystosowanym do przemytu pojazdem stracił 48-latek z Ukrainy.

Natomiast na granicy w Dorohusku celnicy w przekonstruowanej podłodze busa znaleźli papierosy warte blisko sto tysięcy złotych.

-Mundurowi nabrali podejrzeń po prześwietleniu pojazdu urządzeniem RTG. Uzyskany obraz sugerował, że samochód nosi ślady przeróbek. Celnicy skierowali auto do szczegółowej kontroli, która potwierdziła że w nissanie jest podwójna podłoga a w niej nielegalny towar. Jednak wydobycie stamtąd kontrabandy do łatwych nie należało, bo skrytka została przygotowana bardzo starannie. Przykryta była stalową blachą bez żadnych śladów po spawach czy wkrętach i dodatkowo uszczelniona, aby zapach papierosów nie wydostawał się na zewnątrz- poinformowała podkom. Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

W rezultacie przy użyciu narzędzi mundurowi ze skrytki wydobyli 7,5 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej sięgającej 100 tys. złotych.
Zarzut przemytu usłyszał kierujący autem 27-letni obywatel Ukrainy, który stwierdził, że ani dostawczy nissan, ani schowane w nim papierosy nie są jego własnością.
Funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe i zatrzymali przekonstruowany pojazd wart 40 tys. zł.

Ponad 50 tys. paczek kontrabandy w ukraińskiej ciężarówce przewożącej ładunek węgla drzewnego ujawnili także celnicy w Hrebennem.

-Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się być w porządku. Zgłoszony do odprawy celnej węgiel znajdował się w fabrycznych papierowych workach i zgodnie z dokumentacją jechał z Ukrainy do Belgii. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść pozorom. Celnicy prześwietlili ładunek, a uzyskany w ten sposób obraz nie pozostawiał złudzeń. Wśród worków z węglem znajdowały się też takie, w których były nielegalne papierosy. Konieczny był rozładunek ciężarówki i dokładne sprawdzenie wszystkich opakowań. Ostatecznie z worków na węgiel drzewny celnicy wyjęli ponad 50 tys. paczek papierosów o rynkowej wartości 670 tys. zł- zrelacjonowała zdarzenie podkom. Siemieniuk.

Kierujący ciężarówką 60-letni obywatel Ukrainy nie przyznał się do przemytu. Tłumaczył, że mimo iż był obecny podczas załadunku ciężarówki, to do worków nie miał dostępu i nie wiedział, co jest w środku. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.
W toczącym się postępowaniu 60-latek musiał wpłacić 2 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny. Funkcjonariusze zajęli też wykorzystaną do próby przemytu naczepę.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Ja" dnia 3 kwietnia 2016 o godzinie 15:04:03 napisał:
  Tak, tak, tak... Ciekawe tylko skąd się biorą te papierosy i inne różne rzeczy przywiezione z Ukrainy w Zamościu, Hrubieszowie itd., skoro co chwilę na przejściach granicznych ujawniane są przemyty? Gdyby celnicy nie brali łapówek, chcieli i wykonywali swoją pracę jak należy, to przy dzisiejszym zapleczu technicznym i osobowym nawet jedna paczka nielegalnie do Polski by nie trafiła. Ale cóż, handel ukraińskimi towarami kwitnie i będzie tak jeszcze dłuuugo. Chyba do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej...
  R E K L A M A
 • "8h" dnia 3 kwietnia 2016 o godzinie 15:25:00 napisał:
  Bo jeśli cena papierosów w Polsce była na realnym poziomie to by problemu dla państwa nie było.. Jeśli ode mnie by to zależało to Ukraińcy kupowali by fajki u nas i wieźli do siebie.. http://i.wp.pl/a/f/jpeg/30315/papierosy.jpeg
 • "ciekawy" dnia 4 kwietnia 2016 o godzinie 8:58:26 napisał:
  a czego ostatnio takie kolejki na granicach? nagle każde auto dokładniej sprawdzają? :D

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eljot 36 minut temu
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat