R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany19 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Wolnoobrotowa wyciskarka do owoców. W czym tkwi jej fenomen?

fot. nadesłane

W ostatnich latach bardzo popularna w naszym kraju stała się wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Skąd takie zainteresowanie tym urządzeniem? Czym wyróżnia się na tle innych sprzętów, które dają możliwość samodzielnego przygotowania świeżego soku w zaciszu własnego domu? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Współcześnie coraz częściej obserwujemy wzrost świadomości konsumentów na temat zdrowego żywienia. Nauczeni doświadczeniem i wyedukowani zaczynają sięgać do półek sklepowych ze zdrową żywnością i wnikliwie czytać etykiety na kupowanych produktach. Chętniej niż dawniej, idąc za przykładem naszych babć, decydują się też na samodzielne przygotowywanie przetworów. Nic w tym dziwnego. Nie od dziś wiadomo przecież, że żywność nieprzetworzona i samodzielnie przygotowana ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych produktów spożywczych będzie znacznie lepsza dla naszego zdrowia i samopoczucia, niż ta wyprodukowana w zakładach przetwórstwa, której nadano długi okres przydatności do spożycia.

Ekologiczne produkty kontra przetworzone artykuły spożywcze

Choć można zaobserwować wzrost świadomości konsumentów oraz zwrot w kierunku zdrowej żywności, nadal wielu Polaków zdecydowanie za rzadko spożywa świeże owoce i warzywa. Tymczasem to przede wszystkim one są cennym źródłem witamin, minerałów, błonnika i wielu innych, ważnych dla naszego zdrowia składników. Spożywane w odpowiednich ilościach korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Dieta oparta na produktach nieprzetworzonych, pochodzących ze sprawdzonych, ekologicznych upraw pomaga chronić organizm przed groźnymi chorobami cywilizacyjnymi. Wśród nich wymienić można nowotwory, cukrzycę, nadciśnienie oraz inne choroby układu krążenia.

Dlaczego warto pić świeże soki?

Pęd życia sprawił, że wiele osób nie ma czasu na przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych i dobrze zbilansowanych posiłków. Dochodzi do sytuacji, w której, nawet mając świadomość o ich szkodliwości, wybierają produkty przetworzone. Tymczasem wystarczy jedna szklanka dobrej jakości soku, by zastąpić aż pięć porcji świeżych owoców. Właściwie przygotowany, świeżo przeciśnięty sok z warzyw i owoców przygotować można szybko i prosto. Jego ogromnym atutem jest to, że zawiera te same składniki, co surowe warzywa i owoce. A zatem znajdą się w nim witaminy, minerały, antyoksydanty, enzymy roślinne oraz szereg innych, ważnych dla naszego zdrowia fitozwiązków. Co ważne, zawarte w takich sokach związki są łatwo przyswajalne przez organizm, a ich trawienie następuje bardzo szybko. Dzięki temu świeżo przeciśnięte soki dostarczają wiele cennych składników, nie obciążając przy tym organizmu.

Przewaga samodzielnie przygotowywanych soków

Wyciskając soki samodzielnie, możesz dowolnie komponować ich skład oraz smak. Sam decydujesz o tym, jakie składniki znajdą się w soku oraz w jakich proporcjach. To ogromna przewaga nad sokami ze sklepu. Świeżo wyciśnięte soki, jako bogate źródło cennych składników odżywczych, rekomendowane są też dla osób, które nie mogą spożywać surowych warzyw i owoców. Bogactwo zawartych w nich ważnych dla organizmu związków trudno przecenić w dzisiejszym, zabieganym świecie.

Wiele naukowych źródeł dowodzi prozdrowotnego działania soków. Pijąc je regularnie, zapewniamy sobie więcej energii, lepsze samopoczucie, lepszą koncentrację oraz atrakcyjniejszy wygląd. Chronimy też nasze zdrowie przed groźnymi chorobami, a w niektórych przypadkach możemy mówić o przypadkach wyzdrowienia po kuracji sokami owocowo-warzywnymi.

Najlepsze urządzenie do wyciskania soków

Najbardziej wartościowe soki uzyskasz, korzystając z wolnoobrotowej wyciskarki do soków. Dzięki niej owoce nie ulegają rozrywaniu ani rozdrabnianiu, ale wyciskaniu. Taka technologia, w przeciwieństwie do technologii zastosowanej w sokowirówkach, nie rozrywa włókien roślinnych, co ma istotne znaczenie dla jakości soku i jego właściwości zdrowotnych.

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków podczas pracy na niskich obrotach nie podgrzewają soku, dzięki czemu napój nie traci cennych witamin. Ich ogromną zaletą jest możliwość przygotowywania soków o dowolnym składzie przy użyciu takich produktów jak owoce, warzywa, zioła, a nawet liście niektórych roślin. Z powodzeniem przygotujesz więc sok z jarmużu, brokuła, sałaty czy pokrzywy. Jeśli wolisz tradycyjne smaki, możesz pozostać przy jabłkach, pomarańczach, marchwi i bananach. Kwestią smaku i indywidualnych upodobań pozostaje dobór składników.

Przy tym wszystkim bardzo istotna jest jedna kwestia – właściwy dobór produktów. Zawsze powinny być świeże i pochodzić ze sprawdzonego ekologicznego źródła.

Więcej na temat wyciskarek przeczytasz na stronie https://wyciskarkisokow.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny