R E K L A M A

Z I P

Chełm | FleszRedakcja25 lutego 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Wojsławice: Były policjant podejrzany o usiłowanie rozboju, pobicie i groźby

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi postępowanie przejęte z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Śledztwo dotyczyło początkowo usiłowania rozboju, do jakiego miało dojść w dniu 9 grudnia 2017 r. w Wojsławicach. Po ustaleniu, iż w zdarzeniu tym miał brać udział policjant, postępowanie przejęli prokuratorzy z Zamościa.

Główną osobą pozostającą w kręgu zainteresowania organów ścigania jest Łukasz M. lat 35 – do niedawna funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, zatrudniony jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Żmudzi. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie z dnia 11 grudnia 2017 r. Łukasz M. został zwolniony ze służby w policji.

-W dniu 5 grudnia 2017 r. Łukasz M. dopuścił się pierwszego z obecnie zarzucanych mu czynów. Miał on polegać na grożeniu ustalonemu mężczyźnie pobiciem go (art. 190 § 1 kk). Po tym zdarzeniu podejrzany trafił na Oddział Psychiatryczny Szpitala w Chełmie, skąd po 4 dniach wyszedł na własną prośbę. Powodem pobytu w szpitalu były stany nerwicowe. Bezpośrednio po opuszczeniu szpitala Łukasz M. – będący nadal jeszcze funkcjonariuszem Policji – dopuścił się kolejnych czynów. W dniu 9 grudnia 2017 r. w Wojsławicach dokonał pobicia Mateusza K., działając wspólnie i w porozumieniu z Robertem M. lat 44, wielokrotnie karanym. Na skutek tego czynu pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas poniżej siedmiu dni (art. 158 § 1 kk).– informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ponadto, w tym samym miejscu i czasie, również z Robertem M. podejrzany dopuścił się usiłowania rozboju. Jak relacjonuje rzecznik zamojskiej prokuratury zdarzenie wyglądało tak, iż obydwaj podejrzani uderzali i kopali Damiana S., który siedział w samochodzie, czym doprowadzili go do stanu nieprzytomności, jak też grozili mu. Następnie usiłowali dokonać zaboru wskazanego samochodu, co jednak nie udało się z uwagi na to, że pokrzywdzony odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk w zb. z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk).

Bezpośrednio po tych zdarzeniach Łukasz M. dokonał uszkodzenia innego pojazdu marki Audi – po jego kopnięciu w pojazd rozbita została lampa tylna, jak też porysowane zostały powłoki lakiernicze. Powyższego czynu podejrzany dopuścił się na szkodę Przemysława Z. (art. 288 § 1 kk).

Po zatrzymaniu przez patrol policyjny Łukasz M. dokonał kolejnych czynów.

Wobec zgromadzonych na widok policji osób, pokrzywdzonych jego poprzednimi czynami (Mateusz K., Damian S., Przemysław Z.) podejrzany użył gróźb bezprawnych pobicia, wywierając tym samym na nie wpływ jako na świadków w sprawie (art. 245 kk). Bezpośrednio po tych czynach, z uwagi na ich charakter oraz swoje zachowanie Łukasz M. został ponownie przewieziony do Szpitala w Chełmie, gdzie przyjęty został na Oddział Psychiatryczny. Przez ponad miesiąc lekarze sprzeciwiali się wykonaniu z jego udziałem czynności procesowych. Ostatecznie dopiero w dniu 11 stycznia 2018 r. Łukasz M. opuścił szpital.- wylicza prokurator Wójcik.

Robert M. i Łukasz M. zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniach z dnia 9 grudnia 2017 r. Łukasz M. – jak wskazano wyżej – trafił do Szpitala w Chełmie. Wobec Roberta M. natomiast Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował tymczasowe aresztowanie, które trwa do chwili obecnej. Termin stosowania tego środka upływa w dniu 9 marca 2018 r., podejrzany przebywa w Zakładzie Karnym w Zamościu. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów (usiłowanie rozboju na osobie Damiana S. oraz pobicie Mateusza K., obydwa przestępstwa dokonane wspólnie i w porozumieniu z Łukaszem M.) i złożył wyjaśnienia.

Łukasz M. opuścił szpital w dniu 11 stycznia 2018 r. Bezpośrednio po tym fakcie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Po przesłuchaniu w prokuraturze również i wobec niego skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. Postanowieniem z dnia 12 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował ten środek wobec Łukasza M. – do dnia 11 kwietnia 2018 r. Podejrzany również przebywa w Zakładzie Karnym w Zamościu, jak dotąd nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmawia składania wyjaśnień.

Z uwagi na zachowanie Łukasza M. w chwili czynów, fakt przebywania przez niego dwukrotnie na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala w Chełmie oraz fakt uprzedniego leczenia psychiatrycznego prokurator zdecydował o przeprowadzeniu badań podejrzanego przez biegłych psychiatrów w kierunku stwierdzenia jego poczytalności. Termin badania przypada na początek marca 2018 r. W zależności od treści opinii podjęte zostaną dalsze działania w sprawie.– dodaje prokurator Wójcik.

Za zarzucone Robertowi M. i Łukaszowi M. przestępstwa kodeks karny przewiduje najsurowszą karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "z_boku" dnia 25 lutego 2018 o godzinie 9:29:00 napisał:
    Co tam prokurator, nie chciałbym być w jego skórze kiedy go Jakub dorwie, to jego teren i jego jurysdykcja ;)
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny