Chełm | FleszRedakcja25 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Wojsławice: Były policjant podejrzany o usiłowanie rozboju, pobicie i groźby

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi postępowanie przejęte z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Śledztwo dotyczyło początkowo usiłowania rozboju, do jakiego miało dojść w dniu 9 grudnia 2017 r. w Wojsławicach. Po ustaleniu, iż w zdarzeniu tym miał brać udział policjant, postępowanie przejęli prokuratorzy z Zamościa.

Główną osobą pozostającą w kręgu zainteresowania organów ścigania jest Łukasz M. lat 35 – do niedawna funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, zatrudniony jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Żmudzi. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie z dnia 11 grudnia 2017 r. Łukasz M. został zwolniony ze służby w policji.

-W dniu 5 grudnia 2017 r. Łukasz M. dopuścił się pierwszego z obecnie zarzucanych mu czynów. Miał on polegać na grożeniu ustalonemu mężczyźnie pobiciem go (art. 190 § 1 kk). Po tym zdarzeniu podejrzany trafił na Oddział Psychiatryczny Szpitala w Chełmie, skąd po 4 dniach wyszedł na własną prośbę. Powodem pobytu w szpitalu były stany nerwicowe. Bezpośrednio po opuszczeniu szpitala Łukasz M. – będący nadal jeszcze funkcjonariuszem Policji – dopuścił się kolejnych czynów. W dniu 9 grudnia 2017 r. w Wojsławicach dokonał pobicia Mateusza K., działając wspólnie i w porozumieniu z Robertem M. lat 44, wielokrotnie karanym. Na skutek tego czynu pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas poniżej siedmiu dni (art. 158 § 1 kk).– informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ponadto, w tym samym miejscu i czasie, również z Robertem M. podejrzany dopuścił się usiłowania rozboju. Jak relacjonuje rzecznik zamojskiej prokuratury zdarzenie wyglądało tak, iż obydwaj podejrzani uderzali i kopali Damiana S., który siedział w samochodzie, czym doprowadzili go do stanu nieprzytomności, jak też grozili mu. Następnie usiłowali dokonać zaboru wskazanego samochodu, co jednak nie udało się z uwagi na to, że pokrzywdzony odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk w zb. z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk).

Bezpośrednio po tych zdarzeniach Łukasz M. dokonał uszkodzenia innego pojazdu marki Audi – po jego kopnięciu w pojazd rozbita została lampa tylna, jak też porysowane zostały powłoki lakiernicze. Powyższego czynu podejrzany dopuścił się na szkodę Przemysława Z. (art. 288 § 1 kk).

Po zatrzymaniu przez patrol policyjny Łukasz M. dokonał kolejnych czynów.

Wobec zgromadzonych na widok policji osób, pokrzywdzonych jego poprzednimi czynami (Mateusz K., Damian S., Przemysław Z.) podejrzany użył gróźb bezprawnych pobicia, wywierając tym samym na nie wpływ jako na świadków w sprawie (art. 245 kk). Bezpośrednio po tych czynach, z uwagi na ich charakter oraz swoje zachowanie Łukasz M. został ponownie przewieziony do Szpitala w Chełmie, gdzie przyjęty został na Oddział Psychiatryczny. Przez ponad miesiąc lekarze sprzeciwiali się wykonaniu z jego udziałem czynności procesowych. Ostatecznie dopiero w dniu 11 stycznia 2018 r. Łukasz M. opuścił szpital.- wylicza prokurator Wójcik.

Robert M. i Łukasz M. zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniach z dnia 9 grudnia 2017 r. Łukasz M. – jak wskazano wyżej – trafił do Szpitala w Chełmie. Wobec Roberta M. natomiast Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował tymczasowe aresztowanie, które trwa do chwili obecnej. Termin stosowania tego środka upływa w dniu 9 marca 2018 r., podejrzany przebywa w Zakładzie Karnym w Zamościu. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów (usiłowanie rozboju na osobie Damiana S. oraz pobicie Mateusza K., obydwa przestępstwa dokonane wspólnie i w porozumieniu z Łukaszem M.) i złożył wyjaśnienia.

Łukasz M. opuścił szpital w dniu 11 stycznia 2018 r. Bezpośrednio po tym fakcie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Po przesłuchaniu w prokuraturze również i wobec niego skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. Postanowieniem z dnia 12 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował ten środek wobec Łukasza M. – do dnia 11 kwietnia 2018 r. Podejrzany również przebywa w Zakładzie Karnym w Zamościu, jak dotąd nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmawia składania wyjaśnień.

Z uwagi na zachowanie Łukasza M. w chwili czynów, fakt przebywania przez niego dwukrotnie na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala w Chełmie oraz fakt uprzedniego leczenia psychiatrycznego prokurator zdecydował o przeprowadzeniu badań podejrzanego przez biegłych psychiatrów w kierunku stwierdzenia jego poczytalności. Termin badania przypada na początek marca 2018 r. W zależności od treści opinii podjęte zostaną dalsze działania w sprawie.– dodaje prokurator Wójcik.

Za zarzucone Robertowi M. i Łukaszowi M. przestępstwa kodeks karny przewiduje najsurowszą karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Do Jan 45 minut temu
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
nie będę pła...
jak wzrosną opłaty za śmieci 10 razy ...
ak
Już pani Mazurek, z biurowca klasy A, z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018