R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmMichał Karchut30 maja 2014 FACEBOOK | 4413 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Wojskowe koszary otwarte

Dzień otwarty w koszarach (2014), foto: Michał Karchut

R E K L A M A    B O A R D

Zamojski batalion otworzył swoje bramy. Koszary odwiedziło blisko 1000 uczniów zamojskich szkół.

 

Wczoraj, po raz kolejny, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, zorganizował tzw. dzień otwarty dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół oraz mieszkańców miasta i okolic. Czwartek, 29 maja był również świętem żołnierzy i służb mundurowych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje służbowe obowiązki poza granicami czyli Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

 

– Organizując dni otwarte koszar mamy na uwadze potrzebę działania na rzecz popularyzowania edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej dzieci i młodzieży szkolnej – informował kpt. Jacek Otręba, rzecznik prasowy 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. – W trakcie takich spotkań często wywiązuję się dyskusja, dzięki której mamy możliwość m.in. inspirowania środowiska szkolnego do udziału w uroczystościach o charakterze patriotycznym, a także popularyzowania w środowisku szkolnym działań zmierzających do kształtowania świadomości historycznej i patriotyczno-obronnej młodzieży – wyjaśnił kpt. Otręba.

 


foto: Michał Karchut

 

Goście mogli zapoznać się z obiektami jednostki, bazą szkoleniową oraz sprzętem jakim dysponuje zamojska jednostka, a także poznać ofertę dotyczącą naboru do Narodowych Sił Rezerwy. Wszystkich zachwyciła prezentacja Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Nieodłącznym elementem dnia otwartych koszar była żołnierska grochówka.

– Jest wspaniale, dzieci są bardzo zadowolone – mówi Bożena Mazur, nauczyciel SP nr 4 w Zamościu. – Dzieci uczą się bardziej, jeżeli coś zobaczą – dodaje Mazur.

 

W programie zaprezentowano także wojskowe pojazdy specjalne, m.in. pojazd sanitarny IVECO, wóz łączności R-140, bojowy wóz piechoty BWP 1 oraz transporter opancerzony BRDM, wóz pogotowia technicznego MTLB WPT „MORS”, remontowy warsztat mobilny, Star M 2, specjalistyczny sprzęt kompanii rozpoznania radioelektronicznego m.in. stację radiolokacyjną oraz R-140. Zaprezentowano także broń, w tym broń snajperską, i indywidualne wyposażenie żołnierzy. Żandarmeria udostępniła symulator jazdy i pokazała sprzęt kryminalistyczny.  W hali sportowej batalionu dzieci i młodzież uczyły się celowania przy wykorzystaniu laserowych symulatorów strzelań typu Czantoria oraz symulatora Cyklop.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie jeszcze okazja, aby zwiedzić zamojskie koszary.

Autor: Michał Karchut
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka 19 minut temu
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
grażka 41 minut temu
Płatny, stały etat jurora! Niezła fuc...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Brawo Zamość
Ludzie korzystajcie z kultury. Jestem ...
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny