nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzmMichał Karchut30 maja 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Wojskowe koszary otwarte

Dzień otwarty w koszarach (2014), foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski batalion otworzył swoje bramy. Koszary odwiedziło blisko 1000 uczniów zamojskich szkół.

 

Wczoraj, po raz kolejny, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, zorganizował tzw. dzień otwarty dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół oraz mieszkańców miasta i okolic. Czwartek, 29 maja był również świętem żołnierzy i służb mundurowych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje służbowe obowiązki poza granicami czyli Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

 

– Organizując dni otwarte koszar mamy na uwadze potrzebę działania na rzecz popularyzowania edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej dzieci i młodzieży szkolnej – informował kpt. Jacek Otręba, rzecznik prasowy 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. – W trakcie takich spotkań często wywiązuję się dyskusja, dzięki której mamy możliwość m.in. inspirowania środowiska szkolnego do udziału w uroczystościach o charakterze patriotycznym, a także popularyzowania w środowisku szkolnym działań zmierzających do kształtowania świadomości historycznej i patriotyczno-obronnej młodzieży – wyjaśnił kpt. Otręba.

 


foto: Michał Karchut

 

Goście mogli zapoznać się z obiektami jednostki, bazą szkoleniową oraz sprzętem jakim dysponuje zamojska jednostka, a także poznać ofertę dotyczącą naboru do Narodowych Sił Rezerwy. Wszystkich zachwyciła prezentacja Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Nieodłącznym elementem dnia otwartych koszar była żołnierska grochówka.

– Jest wspaniale, dzieci są bardzo zadowolone – mówi Bożena Mazur, nauczyciel SP nr 4 w Zamościu. – Dzieci uczą się bardziej, jeżeli coś zobaczą – dodaje Mazur.

 

W programie zaprezentowano także wojskowe pojazdy specjalne, m.in. pojazd sanitarny IVECO, wóz łączności R-140, bojowy wóz piechoty BWP 1 oraz transporter opancerzony BRDM, wóz pogotowia technicznego MTLB WPT „MORS”, remontowy warsztat mobilny, Star M 2, specjalistyczny sprzęt kompanii rozpoznania radioelektronicznego m.in. stację radiolokacyjną oraz R-140. Zaprezentowano także broń, w tym broń snajperską, i indywidualne wyposażenie żołnierzy. Żandarmeria udostępniła symulator jazdy i pokazała sprzęt kryminalistyczny.  W hali sportowej batalionu dzieci i młodzież uczyły się celowania przy wykorzystaniu laserowych symulatorów strzelań typu Czantoria oraz symulatora Cyklop.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie jeszcze okazja, aby zwiedzić zamojskie koszary.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Michał Karchut
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama