R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmMichał Karchut30 maja 2014 FACEBOOK | 5156 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Wojskowe koszary otwarte

Dzień otwarty w koszarach (2014), foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski batalion otworzył swoje bramy. Koszary odwiedziło blisko 1000 uczniów zamojskich szkół.

 

Wczoraj, po raz kolejny, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, zorganizował tzw. dzień otwarty dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół oraz mieszkańców miasta i okolic. Czwartek, 29 maja był również świętem żołnierzy i służb mundurowych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje służbowe obowiązki poza granicami czyli Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

 

– Organizując dni otwarte koszar mamy na uwadze potrzebę działania na rzecz popularyzowania edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej dzieci i młodzieży szkolnej – informował kpt. Jacek Otręba, rzecznik prasowy 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. – W trakcie takich spotkań często wywiązuję się dyskusja, dzięki której mamy możliwość m.in. inspirowania środowiska szkolnego do udziału w uroczystościach o charakterze patriotycznym, a także popularyzowania w środowisku szkolnym działań zmierzających do kształtowania świadomości historycznej i patriotyczno-obronnej młodzieży – wyjaśnił kpt. Otręba.

 


foto: Michał Karchut

 

Goście mogli zapoznać się z obiektami jednostki, bazą szkoleniową oraz sprzętem jakim dysponuje zamojska jednostka, a także poznać ofertę dotyczącą naboru do Narodowych Sił Rezerwy. Wszystkich zachwyciła prezentacja Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Nieodłącznym elementem dnia otwartych koszar była żołnierska grochówka.

– Jest wspaniale, dzieci są bardzo zadowolone – mówi Bożena Mazur, nauczyciel SP nr 4 w Zamościu. – Dzieci uczą się bardziej, jeżeli coś zobaczą – dodaje Mazur.

 

W programie zaprezentowano także wojskowe pojazdy specjalne, m.in. pojazd sanitarny IVECO, wóz łączności R-140, bojowy wóz piechoty BWP 1 oraz transporter opancerzony BRDM, wóz pogotowia technicznego MTLB WPT „MORS”, remontowy warsztat mobilny, Star M 2, specjalistyczny sprzęt kompanii rozpoznania radioelektronicznego m.in. stację radiolokacyjną oraz R-140. Zaprezentowano także broń, w tym broń snajperską, i indywidualne wyposażenie żołnierzy. Żandarmeria udostępniła symulator jazdy i pokazała sprzęt kryminalistyczny.  W hali sportowej batalionu dzieci i młodzież uczyły się celowania przy wykorzystaniu laserowych symulatorów strzelań typu Czantoria oraz symulatora Cyklop.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie jeszcze okazja, aby zwiedzić zamojskie koszary.

Autor: Michał Karchut
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny