R E K L A M A

24 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Mimo że walka z nielegalnym hazardem do łatwych nie należy, celnicy nie składają broni.

We wrześniu celnicy z zamojskiego urzędu skonfiskowali 40 nielegalnych urządzeń. Celnicy odwiedzali z niezapowiedzianą wizytą m.in. bary, sklepy i samodzielne punkty zaaranżowane na mini salony gier, zlokalizowane w Zamościu, Frampolu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i Szczebrzeszynie. Podczas kontroli jednego z takich lokali w Janowie Lubelskim przedstawicielom zamojskiego cła towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy.

We wszystkich przypadkach celnicy potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

-Pomimo sankcji karnych i prowadzonych przez celników kontroli, na czarnym rynku ciągle pojawiają się nowe urządzenia. Zdarza się, że funkcjonariusze kilkakrotnie zatrzymują automaty w tych samych kontrolowanych już wcześniej miejscach, a osoby urządzające nielegalne gry hazardowe uciekają się do różnych sposobów, by uniknąć odpowiedzialności za łamanie prawa. Zdalne wyłączanie automatów na widok celników czy ustawianie „jednorękich bandytów” w lokalach-widmach, w których poza urządzeniami nie ma nikogo z obsługi, to tylko niektóre z nich. Zyskowność tego procederu jest na tyle duża, że dla grup zajmujących się nielegalnym hazardem stało się opłacalne nawet krótkotrwałe instalowanie automatu i podjęcie ryzyka, że zostanie on skonfiskowany.- informuje podkom. Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

11 października 2016
Autor:
Flesz | Region

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 5

R E K L A M A

    3 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Joker" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:10:02 napisał:
  Koncesja wygasła a ludzie chcą grać i co teraz? Zostaje pralnia pieniędzy Lotto
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "qwerty" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:16:46 napisał:
  Uważam, że takie maszyny z uwagi że nie były zarejestrowane, powinny być zniszczone. Nie wiem jaki czeka ich los. Uważam, że w prawodawstwie powinien być zakaz stawiania tych maszyn gdziekolwiek np. w barach, na stacjach benzynowych - powinny być specjalne wyznaczone miejsca w których są one umieszczone, pod stałym monitoringiem i na wymienne żetony, nie na monety- tak, aby ograniczyć liczbę nieletnich. Jak działają te maszyny i jak są robione "How it,s made" - to program na Discovery, każdy odcinek jest o czymś innym jeden z nich jest o tym jak produkowane są "jednoręcy bandyci" - naprawdę warto to obejrzeć.
  0
  0
 4. "konik polny" dnia 12 października 2016 o godzinie 9:01:41 napisał:
  Widać że artykuł sponsorowany, bo o takiej samej treści czytałem w innym mieście powiatowym.Jaki jest problem z funkcjonowaniem automatów do gier małych wygranych Panie Redaktorze Elektroniczny?Jakaś fobia na tym punkcie, co to znaczy hazard ? Bzdurne określenie zwykłej maszyny dającej nieco rozrywki za nie wielki koszt, ale dla kogoś kto nie widział hazardu i nie bywał dalej jak Krasnobród może miec takie skojarzenie.Co komu do tego, jak ktoś rozdysponuje swoje środki pieniężne, no co ? pytam Czy Lotto jest w jakimś stopniu lepsze? zdecydowanie gorsze bo tam przychodzi babcia w porwanych rajstopach i kupuje zdrapkę zamiast kupić sobie nowe rajstopy i od razu wiadomo że przetrwoniła pieniądze zamiast dać wnuczkowi na zeszyt.Różnica jest taka że w Lotto wrzucamy jak w studnię, natomiast maszyna daje nam dodatkową przyjemność poćwiczyć swoją wyobraźnię a najważniejsze jest to że w każdej chwili możemy skończyć grać i wypłacić czego czego w Lotto nie da się zrobić. A może Redaktorze Elektroniczny zgłębi Pan temat kto stoi za totalizatorem? Automaty funkcjonują od wielu lat i nikomu krzywda się nie stała większa aniżeli palenie papierosów albo picie gorzały które oferuje skarb państwa.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A