R E K L A M A

Z I P

2. Region | FleszDaniel Czubara11 października 2016

Wojna z nielegalnym hazardem

Fot. Służba Celna

R E K L A M A    B O A R D

Mimo że walka z nielegalnym hazardem do łatwych nie należy, celnicy nie składają broni.

We wrześniu celnicy z zamojskiego urzędu skonfiskowali 40 nielegalnych urządzeń. Celnicy odwiedzali z niezapowiedzianą wizytą m.in. bary, sklepy i samodzielne punkty zaaranżowane na mini salony gier, zlokalizowane w Zamościu, Frampolu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i Szczebrzeszynie. Podczas kontroli jednego z takich lokali w Janowie Lubelskim przedstawicielom zamojskiego cła towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy.

We wszystkich przypadkach celnicy potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

-Pomimo sankcji karnych i prowadzonych przez celników kontroli, na czarnym rynku ciągle pojawiają się nowe urządzenia. Zdarza się, że funkcjonariusze kilkakrotnie zatrzymują automaty w tych samych kontrolowanych już wcześniej miejscach, a osoby urządzające nielegalne gry hazardowe uciekają się do różnych sposobów, by uniknąć odpowiedzialności za łamanie prawa. Zdalne wyłączanie automatów na widok celników czy ustawianie „jednorękich bandytów” w lokalach-widmach, w których poza urządzeniami nie ma nikogo z obsługi, to tylko niektóre z nich. Zyskowność tego procederu jest na tyle duża, że dla grup zajmujących się nielegalnym hazardem stało się opłacalne nawet krótkotrwałe instalowanie automatu i podjęcie ryzyka, że zostanie on skonfiskowany.- informuje podkom. Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Joker" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:10:02 napisał:
  Koncesja wygasła a ludzie chcą grać i co teraz? Zostaje pralnia pieniędzy Lotto
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:16:46 napisał:
  Uważam, że takie maszyny z uwagi że nie były zarejestrowane, powinny być zniszczone. Nie wiem jaki czeka ich los. Uważam, że w prawodawstwie powinien być zakaz stawiania tych maszyn gdziekolwiek np. w barach, na stacjach benzynowych - powinny być specjalne wyznaczone miejsca w których są one umieszczone, pod stałym monitoringiem i na wymienne żetony, nie na monety- tak, aby ograniczyć liczbę nieletnich. Jak działają te maszyny i jak są robione "How it,s made" - to program na Discovery, każdy odcinek jest o czymś innym jeden z nich jest o tym jak produkowane są "jednoręcy bandyci" - naprawdę warto to obejrzeć.
  1
  0
 • "konik polny" dnia 12 października 2016 o godzinie 9:01:41 napisał:
  Widać że artykuł sponsorowany, bo o takiej samej treści czytałem w innym mieście powiatowym.Jaki jest problem z funkcjonowaniem automatów do gier małych wygranych Panie Redaktorze Elektroniczny?Jakaś fobia na tym punkcie, co to znaczy hazard ? Bzdurne określenie zwykłej maszyny dającej nieco rozrywki za nie wielki koszt, ale dla kogoś kto nie widział hazardu i nie bywał dalej jak Krasnobród może miec takie skojarzenie.Co komu do tego, jak ktoś rozdysponuje swoje środki pieniężne, no co ? pytam Czy Lotto jest w jakimś stopniu lepsze? zdecydowanie gorsze bo tam przychodzi babcia w porwanych rajstopach i kupuje zdrapkę zamiast kupić sobie nowe rajstopy i od razu wiadomo że przetrwoniła pieniądze zamiast dać wnuczkowi na zeszyt.Różnica jest taka że w Lotto wrzucamy jak w studnię, natomiast maszyna daje nam dodatkową przyjemność poćwiczyć swoją wyobraźnię a najważniejsze jest to że w każdej chwili możemy skończyć grać i wypłacić czego czego w Lotto nie da się zrobić. A może Redaktorze Elektroniczny zgłębi Pan temat kto stoi za totalizatorem? Automaty funkcjonują od wielu lat i nikomu krzywda się nie stała większa aniżeli palenie papierosów albo picie gorzały które oferuje skarb państwa.
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Ryskowi mówimy... 16 minut temu
Puchacz na Wójta!...
Wielmożny Pan ...
Nie ma to jak 19 lutego zapowiadać wyst...
antyklerykał
Ciekawe kiedy, jak urodziłem się w 197...
a do jakiej szkoły uczęszcza ten zawod...
zamościanin
Wpisałem "Zamość". No super wiadomoś...
Racuch
Zawod to jest masza zamojska pilka nozna...
z_boku
Jak to gdzie, tutaj: https://www.faceboo...
obserwator
gdzie wynik meczu...
antyklerykał
A jakieś relacje z odniesionych wraże...
antyklerykał
Zawsze mnie interesują strony gdzie udz...
antyklerykał
Mądry zrozumie, a głupi nadal będzie ...
"''"''"::'
a co tam u gwiazdy zamojskiej rzutni, id...
..................
ot Jerzy Urban vel Urbach się odezwał....
L11A
Boże chroń przed komuną, niech wreszc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny