R E K L A M A

Z I P

2. Region | FleszDaniel Czubara11 października 2016

Wojna z nielegalnym hazardem

Fot. Służba Celna

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Mimo że walka z nielegalnym hazardem do łatwych nie należy, celnicy nie składają broni.

We wrześniu celnicy z zamojskiego urzędu skonfiskowali 40 nielegalnych urządzeń. Celnicy odwiedzali z niezapowiedzianą wizytą m.in. bary, sklepy i samodzielne punkty zaaranżowane na mini salony gier, zlokalizowane w Zamościu, Frampolu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i Szczebrzeszynie. Podczas kontroli jednego z takich lokali w Janowie Lubelskim przedstawicielom zamojskiego cła towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy.

We wszystkich przypadkach celnicy potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

-Pomimo sankcji karnych i prowadzonych przez celników kontroli, na czarnym rynku ciągle pojawiają się nowe urządzenia. Zdarza się, że funkcjonariusze kilkakrotnie zatrzymują automaty w tych samych kontrolowanych już wcześniej miejscach, a osoby urządzające nielegalne gry hazardowe uciekają się do różnych sposobów, by uniknąć odpowiedzialności za łamanie prawa. Zdalne wyłączanie automatów na widok celników czy ustawianie „jednorękich bandytów” w lokalach-widmach, w których poza urządzeniami nie ma nikogo z obsługi, to tylko niektóre z nich. Zyskowność tego procederu jest na tyle duża, że dla grup zajmujących się nielegalnym hazardem stało się opłacalne nawet krótkotrwałe instalowanie automatu i podjęcie ryzyka, że zostanie on skonfiskowany.- informuje podkom. Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Joker" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:10:02 napisał:
  Koncesja wygasła a ludzie chcą grać i co teraz? Zostaje pralnia pieniędzy Lotto
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 11 października 2016 o godzinie 9:16:46 napisał:
  Uważam, że takie maszyny z uwagi że nie były zarejestrowane, powinny być zniszczone. Nie wiem jaki czeka ich los. Uważam, że w prawodawstwie powinien być zakaz stawiania tych maszyn gdziekolwiek np. w barach, na stacjach benzynowych - powinny być specjalne wyznaczone miejsca w których są one umieszczone, pod stałym monitoringiem i na wymienne żetony, nie na monety- tak, aby ograniczyć liczbę nieletnich. Jak działają te maszyny i jak są robione "How it,s made" - to program na Discovery, każdy odcinek jest o czymś innym jeden z nich jest o tym jak produkowane są "jednoręcy bandyci" - naprawdę warto to obejrzeć.
  1
  0
 • "konik polny" dnia 12 października 2016 o godzinie 9:01:41 napisał:
  Widać że artykuł sponsorowany, bo o takiej samej treści czytałem w innym mieście powiatowym.Jaki jest problem z funkcjonowaniem automatów do gier małych wygranych Panie Redaktorze Elektroniczny?Jakaś fobia na tym punkcie, co to znaczy hazard ? Bzdurne określenie zwykłej maszyny dającej nieco rozrywki za nie wielki koszt, ale dla kogoś kto nie widział hazardu i nie bywał dalej jak Krasnobród może miec takie skojarzenie.Co komu do tego, jak ktoś rozdysponuje swoje środki pieniężne, no co ? pytam Czy Lotto jest w jakimś stopniu lepsze? zdecydowanie gorsze bo tam przychodzi babcia w porwanych rajstopach i kupuje zdrapkę zamiast kupić sobie nowe rajstopy i od razu wiadomo że przetrwoniła pieniądze zamiast dać wnuczkowi na zeszyt.Różnica jest taka że w Lotto wrzucamy jak w studnię, natomiast maszyna daje nam dodatkową przyjemność poćwiczyć swoją wyobraźnię a najważniejsze jest to że w każdej chwili możemy skończyć grać i wypłacić czego czego w Lotto nie da się zrobić. A może Redaktorze Elektroniczny zgłębi Pan temat kto stoi za totalizatorem? Automaty funkcjonują od wielu lat i nikomu krzywda się nie stała większa aniżeli palenie papierosów albo picie gorzały które oferuje skarb państwa.
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Observer
Zmiany powinny być odgórne w tej firmi...
Observer
Szkoda rozwiązywać straż, zmiany powi...
Jezteztwo
Panie autorze,końcówka tekstu bez sens...
anonin
Zdrowo pociągnięte. Cały obraz w jedn...
z_boku 29 minut temu
Hmmm, więcej danych potrzeba. Kto będz...
A. R. 36 minut temu
Wywołany do tablicy, poniżany i wyśmi...
Rukki
Nasz przewoźnik Polonia/Sindbad zaciera...
Daniel Czubara
@9 16-dniowe szkolenie podstawowe plus 1...
9
"Daniel Czubara" piszesz ,że cykl szkol...
W
Ja się zastanawiam, co za talent dzienn...
Kot
A mozna sie po jajkach podrapac za 2 zl....
Marian
Spalić, zaorać i posadzić kartofle na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017