R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara7 lutego 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Wojewoda Czarnek wygasił mandat prezydenta

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej  o wydaniu zarządzenia zastępczego ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

– Mając na uwadze ustalenia CBA i obowiązujące prawo nie miałem innego wyjścia, inaczej naraziłbym się na zarzut bezczynności ze strony prokuratury – tłumaczył powody decyzji Przemysław Czarnek.
 
Przypomnijmy, że 23 listopada 2016 r. do wojewody lubelskiego wpłynęło pismo, w którym Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniósł o podjęcie działań nadzorczych określonych w art. 98a ustawy o samorządzie gminnym w celu stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych CBA ujawniono, iż Krzysztof Żuk w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r., tj. do dnia odwołania z pełnionej funkcji, wbrew zakazowi wynikającemu z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2006r. Nr 216, poz. 1584, ze zm.), zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU na Życie S.A. [PZU Życie S.A.]. Do pisma CBA dołączono dokumentację zgromadzoną w trakcie postępowania kontrolnego.

Zdaniem wojewody Czarnka analiza tej dokumentacji wskazuje,  że  Krzysztof  Żuk  naruszył zakaz wynikający z art. 4 pkt 1 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zgodnie z którym osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji nie mogą między innymi zasiadać w organach spółek prawa handlowego.

Rada Miasta Lublina nie podjęła jednak uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wobec tego po upływie 30-dniowego terminu do podjęcia uchwały przez Radę Miasta Lublin i powiadomieniu w dniu 3 lutego 2017 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewoda lubelski wydał 6 lutego 2017 r. zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400 7 minut temu
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert 17 minut temu
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert 18 minut temu
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk 28 minut temu
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400 37 minut temu
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas 41 minut temu
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara 41 minut temu
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy 45 minut temu
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Thomas 47 minut temu
Czyli mamy początek końca Sławomira Z...
TORRES20400 48 minut temu
Czegoś mi tu jednak brakuje. PiS ogłos...
Zamościanin 50 minut temu
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara 52 minuty temu
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb 55 minut temu
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL. 56 minut temu
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
niestety 58 minut temu
przeszkadza mi to co pis robi z krajem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny