R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara7 lutego 2017 FACEBOOK | 3984 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Wojewoda Czarnek wygasił mandat prezydenta

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej  o wydaniu zarządzenia zastępczego ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

– Mając na uwadze ustalenia CBA i obowiązujące prawo nie miałem innego wyjścia, inaczej naraziłbym się na zarzut bezczynności ze strony prokuratury – tłumaczył powody decyzji Przemysław Czarnek.
 
Przypomnijmy, że 23 listopada 2016 r. do wojewody lubelskiego wpłynęło pismo, w którym Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniósł o podjęcie działań nadzorczych określonych w art. 98a ustawy o samorządzie gminnym w celu stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych CBA ujawniono, iż Krzysztof Żuk w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r., tj. do dnia odwołania z pełnionej funkcji, wbrew zakazowi wynikającemu z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2006r. Nr 216, poz. 1584, ze zm.), zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU na Życie S.A. [PZU Życie S.A.]. Do pisma CBA dołączono dokumentację zgromadzoną w trakcie postępowania kontrolnego.

Zdaniem wojewody Czarnka analiza tej dokumentacji wskazuje,  że  Krzysztof  Żuk  naruszył zakaz wynikający z art. 4 pkt 1 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zgodnie z którym osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji nie mogą między innymi zasiadać w organach spółek prawa handlowego.

Rada Miasta Lublina nie podjęła jednak uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wobec tego po upływie 30-dniowego terminu do podjęcia uchwały przez Radę Miasta Lublin i powiadomieniu w dniu 3 lutego 2017 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewoda lubelski wydał 6 lutego 2017 r. zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Skp
Było. Jednak ustawodawca wprowadza szcz...
Obserwer
Co za twór nigdy o tym nie słyszałem ...
bywalec
Proponuję zrobić tak: rezerwacja nick...
No
To tylko w PiS tak zwalniają......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny