R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara7 lutego 2017

Wojewoda Czarnek wygasił mandat prezydenta

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej  o wydaniu zarządzenia zastępczego ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

– Mając na uwadze ustalenia CBA i obowiązujące prawo nie miałem innego wyjścia, inaczej naraziłbym się na zarzut bezczynności ze strony prokuratury – tłumaczył powody decyzji Przemysław Czarnek.
 
Przypomnijmy, że 23 listopada 2016 r. do wojewody lubelskiego wpłynęło pismo, w którym Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniósł o podjęcie działań nadzorczych określonych w art. 98a ustawy o samorządzie gminnym w celu stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych CBA ujawniono, iż Krzysztof Żuk w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r., tj. do dnia odwołania z pełnionej funkcji, wbrew zakazowi wynikającemu z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2006r. Nr 216, poz. 1584, ze zm.), zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU na Życie S.A. [PZU Życie S.A.]. Do pisma CBA dołączono dokumentację zgromadzoną w trakcie postępowania kontrolnego.

Zdaniem wojewody Czarnka analiza tej dokumentacji wskazuje,  że  Krzysztof  Żuk  naruszył zakaz wynikający z art. 4 pkt 1 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zgodnie z którym osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji nie mogą między innymi zasiadać w organach spółek prawa handlowego.

Rada Miasta Lublina nie podjęła jednak uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wobec tego po upływie 30-dniowego terminu do podjęcia uchwały przez Radę Miasta Lublin i powiadomieniu w dniu 3 lutego 2017 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewoda lubelski wydał 6 lutego 2017 r. zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 18:51:12 napisał:
  Albo się jest prezydentem albo członkiem Rady Nadzorczej - i to ma uzasadnienie. To nie był absurdalny zarzut tak jak miało to miejsce w przypadku Marcina Zamoyskiego, u którego stwierdzono, że ma za dużo ziemi (sprawa opisywana na tym portalu)- nawet najwięksi przeciwnicy prezydenta byli za niewygaszaniem jego demokratycznego mandatu.
  11
  5
 • R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:15:30 napisał:
  Bardzo dobrze zrobił, z tym że w trybie natychmiastowym powinien wyleciec robal.
  11
  7
 • "nauczycielka" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:54:18 napisał:
  Pazerność zabija w ludziach przyzwoitość. A przyzwoitość to cecha wyróżniająca homo sapiens od innych ssaków ( i owadów ).
  3
  3
 • "abc" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 20:15:06 napisał:
  Każda władza przemija..
  5
  3
 • "ad111" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 20:37:28 napisał:
  To nic nie da. Będzie się odwoływał od sądu, do sądu aż do wyborów.
  4
  2
 • "fifi" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 21:48:29 napisał:
  Jak nie można przeciwnika pokonać w wyborach to go trzeba załatwić w sposób polityczny oto prawdziwe metody Prawych i Sprawiedliwych - obrzydliwe. Ale przeliczycie się w swojej obłudzie i zachłanności !!!
  12
  11
 • "as" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 21:58:53 napisał:
  Prezydent Żuk zmienia Lublin na lepsze. Widać to z każdym rokiem, ale dla PiS-u najważniejsze jest, to że nie jest z ich partii. PiS chcą mieć swoich ludzi nawet w kole wędkarskim.
  9
  7
 • "Thomas" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 0:08:05 napisał:
  Zamość i tak jest lepszy od Gdyni.
  3
  0
 • "pin" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 6:23:56 napisał:
  Pisiorki, które plują na Żuka. Ja jako mieszkaniec Lublina powiem tylko, że nie było lepszego prezydenta, a mieszkam w tym mieście ponad 30 lat. Poza tym to, że CBA sobie coś wymyśliło, to nie znaczy, że tak było. Jeśli sąd uzna argumenty Żuka, to wojewoda będzie mógł mu nagwizdać!
  4
  2
 • "j 23" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 7:37:11 napisał:
  Nie ważne czy jest się dobrym i dużo dobrego się robi,ważne by należeć. Nie moge doczekać się kiedy skończy się ta demolka Polski przez PIS, a w Lublinie wybiorą jakiegoś Miśka, bo najważniejsze w jedynie słusznej partii to "mierny bierny,ale wierny"
  4
  1
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

magda
...a w innych gminach powiat zamojski ni...
Marian
    ▄█▀█▀...
kibic
Mietlickiego widziałem w meczu z Róż...
Sray
Troshupa najpierw zawalił , ale potem w...
kibol
Ważne że są 3 punkty, nie ważne jak ...
x
Troshupa nie zna przepisów, Hetman ład...
lalaa
Katastrofalna gra Hetmana, Troshupa babo...
Jaro
2:1 Brawo Michał Paluch !...
Kibic lat 80
Z chlopakami z lublina w zamosciu sukces...
Hm
Kur.a mać bedzie remis jak z Koniuchowo...
Jaro
Już dawno to zauważyłem i pisałem o ...
STYX
Przepiękny projekt. Dziękuję w imieni...
to jest powrót do dawnego malowania. Dr...
l
Też mnie to dziwi z tymi sponsorami ale...
beretka
Było naprawdę klimatycznie. Szkoda tyl...
lalaa
oglądam Sobie mecz Górnik Łęczna-Sta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017