R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara7 lutego 2017

Wojewoda Czarnek wygasił mandat prezydenta

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej  o wydaniu zarządzenia zastępczego ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

– Mając na uwadze ustalenia CBA i obowiązujące prawo nie miałem innego wyjścia, inaczej naraziłbym się na zarzut bezczynności ze strony prokuratury – tłumaczył powody decyzji Przemysław Czarnek.
 
Przypomnijmy, że 23 listopada 2016 r. do wojewody lubelskiego wpłynęło pismo, w którym Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniósł o podjęcie działań nadzorczych określonych w art. 98a ustawy o samorządzie gminnym w celu stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych CBA ujawniono, iż Krzysztof Żuk w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r., tj. do dnia odwołania z pełnionej funkcji, wbrew zakazowi wynikającemu z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2006r. Nr 216, poz. 1584, ze zm.), zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU na Życie S.A. [PZU Życie S.A.]. Do pisma CBA dołączono dokumentację zgromadzoną w trakcie postępowania kontrolnego.

Zdaniem wojewody Czarnka analiza tej dokumentacji wskazuje,  że  Krzysztof  Żuk  naruszył zakaz wynikający z art. 4 pkt 1 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zgodnie z którym osoby podlegające ograniczeniom antykorupcyjnym w okresie sprawowania funkcji nie mogą między innymi zasiadać w organach spółek prawa handlowego.

Rada Miasta Lublina nie podjęła jednak uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wobec tego po upływie 30-dniowego terminu do podjęcia uchwały przez Radę Miasta Lublin i powiadomieniu w dniu 3 lutego 2017 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewoda lubelski wydał 6 lutego 2017 r. zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 18:51:12 napisał:
  Albo się jest prezydentem albo członkiem Rady Nadzorczej - i to ma uzasadnienie. To nie był absurdalny zarzut tak jak miało to miejsce w przypadku Marcina Zamoyskiego, u którego stwierdzono, że ma za dużo ziemi (sprawa opisywana na tym portalu)- nawet najwięksi przeciwnicy prezydenta byli za niewygaszaniem jego demokratycznego mandatu.
  11
  5
 • R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:15:30 napisał:
  Bardzo dobrze zrobił, z tym że w trybie natychmiastowym powinien wyleciec robal.
  11
  7
 • "nauczycielka" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:54:18 napisał:
  Pazerność zabija w ludziach przyzwoitość. A przyzwoitość to cecha wyróżniająca homo sapiens od innych ssaków ( i owadów ).
  3
  3
 • "abc" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 20:15:06 napisał:
  Każda władza przemija..
  5
  3
 • "ad111" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 20:37:28 napisał:
  To nic nie da. Będzie się odwoływał od sądu, do sądu aż do wyborów.
  4
  2
 • "fifi" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 21:48:29 napisał:
  Jak nie można przeciwnika pokonać w wyborach to go trzeba załatwić w sposób polityczny oto prawdziwe metody Prawych i Sprawiedliwych - obrzydliwe. Ale przeliczycie się w swojej obłudzie i zachłanności !!!
  12
  11
 • "as" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 21:58:53 napisał:
  Prezydent Żuk zmienia Lublin na lepsze. Widać to z każdym rokiem, ale dla PiS-u najważniejsze jest, to że nie jest z ich partii. PiS chcą mieć swoich ludzi nawet w kole wędkarskim.
  9
  7
 • "Thomas" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 0:08:05 napisał:
  Zamość i tak jest lepszy od Gdyni.
  3
  0
 • "pin" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 6:23:56 napisał:
  Pisiorki, które plują na Żuka. Ja jako mieszkaniec Lublina powiem tylko, że nie było lepszego prezydenta, a mieszkam w tym mieście ponad 30 lat. Poza tym to, że CBA sobie coś wymyśliło, to nie znaczy, że tak było. Jeśli sąd uzna argumenty Żuka, to wojewoda będzie mógł mu nagwizdać!
  4
  2
 • "j 23" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 7:37:11 napisał:
  Nie ważne czy jest się dobrym i dużo dobrego się robi,ważne by należeć. Nie moge doczekać się kiedy skończy się ta demolka Polski przez PIS, a w Lublinie wybiorą jakiegoś Miśka, bo najważniejsze w jedynie słusznej partii to "mierny bierny,ale wierny"
  4
  1
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

zamościanin 6 minut temu
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho... 21 minut temu
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
33 minuty temu
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
" np.Zwolak dobry inteligentny kandydat....
pod okiem facho...
Wiielki błąd powtarzany prze kolejne z...
jorg
Wszyscy tylko nie Zagdański,bo to ni g...
Jaro
SSA powinni założyć skoro fundacja ty...
Może jakiś medal olimpijski w przyszł...
O Maja ze Stali można by zawalczyć te...
x
No to szans z Wisłą raczej nie mamy....
PO
O Króla mocno zabiega Wisła Puławy...
x
A co w temacie Króla ze Stali Kraśnik,...
lewak
Dlaczego kandydat pis-u ma wygrać?.Zamo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017