Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany23 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. Lubelskie: Spełnią się marzenia czwórki chorych dzieci

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

W dniach 20-27 lipca 2018 roku podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełniają się marzenia materialne 15 ciężko chorych podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Razem z przedstawicielami fundacji marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Jest to już 66-ta Podróż Spełnionych Fantazji organizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja.

Podróże Spełnionych Fantazji należą do największych akcji cyklicznych fundacji, które trwają nieprzerwanie od 2007 roku. Urzeczywistniając marzenia, fundacja wnosi radość i nadzieję w życie swoich małych podopiecznych, którzy często nie mają szans na wyleczenie. Ich życzenia są różne, małe i duże, ale każde z nich tak samo ważne i wyjątkowe! Trasy układane są przeróżnie, ale pracownicy fundacji wraz z towarzyszącymi im wolontariuszami docierają często do najbardziej oddalonych zakątków Polski.

20 lipca, po południu, fundacja odwiedziła 14-letnią Marcelinę z miejscowości Glinne (gm. Wojcieszków, pow. łukowski). Dziewczynka przeszła walkę z chłoniakiem Hodgkina. Guz ulokował się w śródpiersiu oraz na krtani i był nieoperacyjny. Marcelina zaczęła przyjmować chemię, ale musiała ją przerwać ze względu na poważne schorzenie nerek, tzw. „zespół nerczycowy”. Podawano jej także sterydy, które niestety spowodowały duży przyrost wagi. Nastolatka bardzo przytyła i wstydzi się swojego wyglądu. Woli spędzać czas samotnie i wśród przyrody, dlatego marzy jej się dziewczęcy rower, na którym będzie mogła jeździć na wycieczki.

Tego samego dnia, przedstawiciele fundacji zjawili się również w domu 13-letniego Kacpra z Lublina, który cierpi na bardzo poważną chorobę genetyczną  – dystrofię mięśniową Duchenne’a. Od kiedy chłopcu zaczęto podawać sterydy, przestał chodzić i od paru lat porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Schorzenie ma charakter postępujący, dlatego nastolatek wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Kacper uwielbia słuchać muzyki. Pomaga mu to zwalczyć stres i wyciszyć się w tych ciężkich chwilach, kiedy choroba szczególnie daje mu się we znaki. Właśnie dlatego marzy mu się profesjonalny przenośny głośnik, który pozwoliłby mu czerpać z muzyki jeszcze większą przyjemność. Co więcej, chłopiec jest fanem klocków LEGO Technics, dlatego jego fantazją są też nowe zestawy z tej serii.

21 lipca, po południu, spełniło się marzenie 14-letniego Bartka z Olszanki (gm. Krzczonów, pow. lubelski). Chłopiec zaraz po urodzeniu doznał niedotlenienia mózgu i od tej pory zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie mówi, nie chodzi, jest wożony na wózku inwalidzkim. Mimo swoich ograniczeń ruchowych, jest bardzo żywiołowym dzieckiem, które uwielbia ruch. Najlepiej czuje się w wodzie, dlatego jego największym marzeniem jest basen ogrodowy.

22 lipca, z samego rana, przedstawiciele fundacji odbyli jeszcze jedną wyjątkową wizytę u 6-letniej Gabrysi z Lublina. Dziewczynka dwa lata temu zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na dodatek znalazła się w grupie wysokiego ryzyka wznowy. Leczenie przebiegało z wieloma poważnymi powikłaniami, w tym udarem. Gabrysia przez jakiś czas nie chodziła, nie mówiła, nie jadła samodzielnie. To prawdziwy cud, że odzyskuje sprawność. Obecnie przyjmuje chemię podtrzymującą i jest intensywnie rehabilitowana. Z powodu obniżonej odporności i dużej wrażliwości na słońce, kilkulatka większość czasu spędza w domu. Marzy jej się konsola Play Station 4 z dwoma padami oraz grami ruchowymi. Dzięki takiemu urządzeniu będzie miała szansę na beztroską zabawę i odzyskanie uśmiechu mimo choroby.

Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Wszystkie dostępne fundusze są przeznaczane na leczenie i rehabilitację, a na marzenia nie zostanie prawie nigdy. A chore dzieci, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, chcą i potrafią marzyć. Obecnie w bazie fundacji na swój magiczny moment czeka ponad 1000 małych podopiecznych. Każdy może pomóc spełnić ich fantazje.

Organizacja Podróży Spełnionych Fantazji jest możliwa dzięki ogromnej pomocy darczyńców i sponsorów – osób prywatnych i firm, które udzielając rabatów lub przekazując darmowe usługi, przedmioty czy też wpłacając darowizny, sprawiają, że wiele dziecięcych marzeń staje się rzeczywistością. Na terenie woj. lubelskiego fundację wsparł Hotel Mercure Lublin Centrum oraz lubelskie restauracje: Giuseppe, Umea oraz Hades Szeroka.

Część marzeń spełni się dzięki prywatnym darczyńcom, którzy wpłacili 1% na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:

  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
    nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, w deklaracji rocznej PIT wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci, mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości i nadziei w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi, poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci z całej Polski, walczące m.in. z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Przez 15 lat działalności fundacja spełniła ponad 6000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018