Prawo i Biznes | woj. lubelskieRedakcja2 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla MŚP w Polsce Wschodniej

R E K L A M A    B O A R D

8 listopada rozpocznie się nabór w konkursie Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP w Polsce Wschodniej. Na wsparcie projektów realizowanych przez konsorcja składające się z co najmniej trzech firm przewidziano 300 mln zł.

W startującym konkursie przyjęto korzystną dla wnioskodawcy interpretację w zakresie wyliczenia kosztów miejsc noclegowych oraz zmniejszono minimalną wartość projektu.

Małe i średnie przedsiębiorstwa połączone w konsorcja mogą otrzymać wsparcie na połączenie swoich potencjałów w stworzenie wspólnej oferty – kompleksowej, innowacyjnej usługi, pakietu usług lub produktu. W ramach projektu muszą wystąpić: inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu.

1.3.2 POPW: Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP

Termin składania wniosków: od 8 listopada 2018 r. do 10 stycznia 2019 r.

Pula środków: 300 mln zł

Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu: 7 mln zł

Produkt sieciowy, stanowi gotowa do sprzedaży oferta przygotowana wspólnie przez członków konsorcjum według spójnej koncepcji, pod jedną marką. Może to być jeden lub kilka produktów w różnych wariantach, zestaw produktów i usług, zestaw usług – np. oferta turystyczna obejmująca pod jedną marką różne usługi, atrakcje, miejsca i obiekty.

Produkt ujęty we wniosku musi być innowacyjny i wpisywać się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS) wspólne dla co najmniej dwóch województw Polski Wschodniej o ponadregionalnym oddziaływaniu oraz być realizowany na terytorium makroregionu.

Ile środków można otrzymać i na co je przeznaczyć?

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym działaniu wynosi 300 mln zł, w tym 100 mln zł na projekty zlokalizowane na terenach 24 gmin w regionach Mazur i Bieszczad.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup, budowę lub przebudowę oraz wyposażenie obiektów i infrastruktury towarzyszącej; zakup środków trwałych takich jak wyposażenie obiektów, maszyny, urządzenia, nabycie niezbędnych licencji, patentów czy know-how; działania promocyjno-informacyjne, a także opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu lub usługi.

Poziom dofinansowania w zakresie inwestycji początkowej jest zgodny z mapą pomocy regionalnej i wynosi 35% dla woj. świętokrzyskiego oraz 50% dla warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego (zwiększone o 10 punktów proc. dla średnich i 20 dla małych przedsiębiorstw). W zakresie usług doradczych konsorcja mogą liczyć na dofinansowanie na poziomie 50% kosztów kwalifikowanych, natomiast w przypadku pomocy szkoleniowej – 50% (zwiększone o 10 punktów proc. dla średnich i 20 dla małych przedsiębiorstw).

Ważne terminy?

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się od 8 listopada 2018 r. i potrwa do 10 stycznia 2019 r. Wnioski o dofinansowanie projektu można złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego od dnia rozpoczęcia naboru na stronie internetowej PARP.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów wyboru projektów oraz zasad przeprowadzania konkursu znajdują się w dokumentacji konkursu na stronie internetowej PARP

Pytania dotyczące konkursu można zadawać po wcześniejszym zapoznaniu się z dokumentacją konkursową za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP lub telefonicznie pod numerami 22 574 07 07 oraz 801 332 202.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018