R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | woj. lubelskieRedakcja2 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla MŚP w Polsce Wschodniej

8 listopada rozpocznie się nabór w konkursie Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP w Polsce Wschodniej. Na wsparcie projektów realizowanych przez konsorcja składające się z co najmniej trzech firm przewidziano 300 mln zł.

W startującym konkursie przyjęto korzystną dla wnioskodawcy interpretację w zakresie wyliczenia kosztów miejsc noclegowych oraz zmniejszono minimalną wartość projektu.

Małe i średnie przedsiębiorstwa połączone w konsorcja mogą otrzymać wsparcie na połączenie swoich potencjałów w stworzenie wspólnej oferty – kompleksowej, innowacyjnej usługi, pakietu usług lub produktu. W ramach projektu muszą wystąpić: inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu.

1.3.2 POPW: Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP

Termin składania wniosków: od 8 listopada 2018 r. do 10 stycznia 2019 r.

Pula środków: 300 mln zł

Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu: 7 mln zł

Produkt sieciowy, stanowi gotowa do sprzedaży oferta przygotowana wspólnie przez członków konsorcjum według spójnej koncepcji, pod jedną marką. Może to być jeden lub kilka produktów w różnych wariantach, zestaw produktów i usług, zestaw usług – np. oferta turystyczna obejmująca pod jedną marką różne usługi, atrakcje, miejsca i obiekty.

Produkt ujęty we wniosku musi być innowacyjny i wpisywać się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS) wspólne dla co najmniej dwóch województw Polski Wschodniej o ponadregionalnym oddziaływaniu oraz być realizowany na terytorium makroregionu.

Ile środków można otrzymać i na co je przeznaczyć?

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym działaniu wynosi 300 mln zł, w tym 100 mln zł na projekty zlokalizowane na terenach 24 gmin w regionach Mazur i Bieszczad.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup, budowę lub przebudowę oraz wyposażenie obiektów i infrastruktury towarzyszącej; zakup środków trwałych takich jak wyposażenie obiektów, maszyny, urządzenia, nabycie niezbędnych licencji, patentów czy know-how; działania promocyjno-informacyjne, a także opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu lub usługi.

Poziom dofinansowania w zakresie inwestycji początkowej jest zgodny z mapą pomocy regionalnej i wynosi 35% dla woj. świętokrzyskiego oraz 50% dla warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego (zwiększone o 10 punktów proc. dla średnich i 20 dla małych przedsiębiorstw). W zakresie usług doradczych konsorcja mogą liczyć na dofinansowanie na poziomie 50% kosztów kwalifikowanych, natomiast w przypadku pomocy szkoleniowej – 50% (zwiększone o 10 punktów proc. dla średnich i 20 dla małych przedsiębiorstw).

Ważne terminy?

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się od 8 listopada 2018 r. i potrwa do 10 stycznia 2019 r. Wnioski o dofinansowanie projektu można złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego od dnia rozpoczęcia naboru na stronie internetowej PARP.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów wyboru projektów oraz zasad przeprowadzania konkursu znajdują się w dokumentacji konkursu na stronie internetowej PARP

Pytania dotyczące konkursu można zadawać po wcześniejszym zapoznaniu się z dokumentacją konkursową za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP lub telefonicznie pod numerami 22 574 07 07 oraz 801 332 202.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny