Polityka i Samorząd | woj. lubelskie | Łukówtekst nadesłany1 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Razem będzie walczyć w Sejmiku o spełnienie postulatów pracownic szpitala w Łukowie i DPS w Ryżkach

R E K L A M A    B O A R D

„Jako radni i radne sejmiku lubelskiego będziemy zawsze stać po stronie protestujących pracownic. Przeprowadzimy audyt wszystkich Domów Pomocy Społecznej w regionie i przekażemy do lokalnych placówek opiekuńczych dodatkowe środki wojewódzkie, które pozwolą zwiększyć zatrudnienie i wypłacać godziwe pensje” – mówili działacze Partii Razem w Łukowie na konferencji z udziałem członka Zarządu Krajowego Adriana Zandberga.

W czwartek 27 września na konferencji prasowej pod łukowskim starostwem Adrian Zandberg, członek Zarządu Krajowego Partii Razem przedstawił Mateusza Roczona – jedynkę ugrupowania w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego w okręgu III, obejmującym Łuków, Białą Podlaską, Parczew i Radzyń Podlaski.

„Mateusz Roczon jest politologiem i działaczem Razem w Lublinie, który w ostatnim czasie angażował się we wspieranie protestu pracownic DPSu w Ryżkach, które walczyły ze starostwem o uczciwe płace dla personelu i godne warunki pobytu dla podopiecznych” – mówił Zandberg. Odniósł się również do trwającego protestu pielęgniarek łukowskiego SPZOZ, przypominając że poprzedniego dnia odwiedził protestujące pracownice szpitala w Przemyślu.

„W łukowskim szpitalu i Domu Pomocy w Ryżkach kobiety wykonujące trudną prace opiekuńczą miały dość determinacji, by zorganizować się i zawalczyć o swoje prawa pracownicze i dobro swoich podopiecznych – przypomniał Mateusz Roczon – W obu przypadkach spotkały się z wrogością i nieodpowiedzialnością władz powiatu. Protest w Ryżkach starosta łukowski Kozioł po prostu przeczekał, ryzykując wielomiesięczny spór i groźbę strajku, zamiast spełnić choćby jeden postulat pracownic. Zaś na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta i wspierająca go większość radnych po prostu zignorowali obecne na sali pielęgniarki, które domagały się debaty nad sytuacją łukowskiego szpitala. My jako radni i radne sejmiku nie pozwolimy więcej na ignorowanie takich protestów. Będziemy na każdym z nich i pierwsze kroki skierujemy zawsze nie do dyrektorskiego gabinetu, lecz do protestującego personelu, aby poznać prawdziwy obraz danej placówki.” Roczon zapowiedział również, że radni i radne sejmiku z Razem przeprowadzą audyt funkcjonowania lubelskich DPSów i innych placówek opiekuńczych w gminach i powiatach, aby ustalić które najpilniej potrzebują wsparcia finansowego z województwa.

„Samorząd województwa musi brać odpowiedzialność za funkcjonowanie placówek tak ważnych dla zdrowia i bezpieczeństwa socjalnego, jak dom pomocy dla osób wymagających całodobowej opieki, czy szpital powiatowy, w którym już dziś brakuje chętnych na miejsca zbliżających się do emerytury pielęgniarek i położnych. – podkreślił Roczon. – Co roku województwo dostaje kolejne miliony złotych z funduszy europejskich na wsparcie zatrudnienia i rynku pracy; a jednocześnie co roku z Lubelszczyzny wyjeżdżają za lepszą pracą kolejne tak potrzebne pielęgniarki i doświadczone opiekunki. To musi się zmienić. Dość topienia środków europejskich w ‚promocji gospodarczej województwa’ albo ciągłym finansowaniu prywatnym firmom stażystów i praktykantów. Czas zacząć je przeznaczać na tworzenie stałych, godnie płatnych miejsc pracy – w pierwszej kolejności w samorządowych placówkach opiekuńczych.”

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018