nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | woj. lubelskie | Łukówtekst nadesłany1 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Razem będzie walczyć w Sejmiku o spełnienie postulatów pracownic szpitala w Łukowie i DPS w Ryżkach

R E K L A M A    B O A R D

„Jako radni i radne sejmiku lubelskiego będziemy zawsze stać po stronie protestujących pracownic. Przeprowadzimy audyt wszystkich Domów Pomocy Społecznej w regionie i przekażemy do lokalnych placówek opiekuńczych dodatkowe środki wojewódzkie, które pozwolą zwiększyć zatrudnienie i wypłacać godziwe pensje” – mówili działacze Partii Razem w Łukowie na konferencji z udziałem członka Zarządu Krajowego Adriana Zandberga.

W czwartek 27 września na konferencji prasowej pod łukowskim starostwem Adrian Zandberg, członek Zarządu Krajowego Partii Razem przedstawił Mateusza Roczona – jedynkę ugrupowania w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego w okręgu III, obejmującym Łuków, Białą Podlaską, Parczew i Radzyń Podlaski.

„Mateusz Roczon jest politologiem i działaczem Razem w Lublinie, który w ostatnim czasie angażował się we wspieranie protestu pracownic DPSu w Ryżkach, które walczyły ze starostwem o uczciwe płace dla personelu i godne warunki pobytu dla podopiecznych” – mówił Zandberg. Odniósł się również do trwającego protestu pielęgniarek łukowskiego SPZOZ, przypominając że poprzedniego dnia odwiedził protestujące pracownice szpitala w Przemyślu.

„W łukowskim szpitalu i Domu Pomocy w Ryżkach kobiety wykonujące trudną prace opiekuńczą miały dość determinacji, by zorganizować się i zawalczyć o swoje prawa pracownicze i dobro swoich podopiecznych – przypomniał Mateusz Roczon – W obu przypadkach spotkały się z wrogością i nieodpowiedzialnością władz powiatu. Protest w Ryżkach starosta łukowski Kozioł po prostu przeczekał, ryzykując wielomiesięczny spór i groźbę strajku, zamiast spełnić choćby jeden postulat pracownic. Zaś na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta i wspierająca go większość radnych po prostu zignorowali obecne na sali pielęgniarki, które domagały się debaty nad sytuacją łukowskiego szpitala. My jako radni i radne sejmiku nie pozwolimy więcej na ignorowanie takich protestów. Będziemy na każdym z nich i pierwsze kroki skierujemy zawsze nie do dyrektorskiego gabinetu, lecz do protestującego personelu, aby poznać prawdziwy obraz danej placówki.” Roczon zapowiedział również, że radni i radne sejmiku z Razem przeprowadzą audyt funkcjonowania lubelskich DPSów i innych placówek opiekuńczych w gminach i powiatach, aby ustalić które najpilniej potrzebują wsparcia finansowego z województwa.

„Samorząd województwa musi brać odpowiedzialność za funkcjonowanie placówek tak ważnych dla zdrowia i bezpieczeństwa socjalnego, jak dom pomocy dla osób wymagających całodobowej opieki, czy szpital powiatowy, w którym już dziś brakuje chętnych na miejsca zbliżających się do emerytury pielęgniarek i położnych. – podkreślił Roczon. – Co roku województwo dostaje kolejne miliony złotych z funduszy europejskich na wsparcie zatrudnienia i rynku pracy; a jednocześnie co roku z Lubelszczyzny wyjeżdżają za lepszą pracą kolejne tak potrzebne pielęgniarki i doświadczone opiekunki. To musi się zmienić. Dość topienia środków europejskich w ‚promocji gospodarczej województwa’ albo ciągłym finansowaniu prywatnym firmom stażystów i praktykantów. Czas zacząć je przeznaczać na tworzenie stałych, godnie płatnych miejsc pracy – w pierwszej kolejności w samorządowych placówkach opiekuńczych.”

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama