nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Biała Podlaska | Chełm | Kraśnik | Lublin | Polityka i Samorząd | Puławy | Łukówtekst nadesłany22 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Partia Razem prezentuje kandydatów do sejmiku województwa

Inżynier Piotr Trysiński, doktor chemii Tomasz Warzocha, politolog Mateusz Roczon — to niektóre z jedynek na listach Partii Razem w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego. W programie wyborczym ugrupowanie stawia na rozwój transportu publicznego, wsparcie rodzin i osób niesamodzielnych oraz poprawę warunków pracy w instytucjach samorządowych.

Liderów list w wyborach do sejmiku zaprezentował we wtorek w Lublinie Adrian Zandberg z zarządu krajowego Razem. Listę w okręgu lubelskim otworzy Piotr Trysiński, inżynier po Politechnice Lubelskiej, członek Rady Krajowej Partii Razem. — W Razem uważamy, że urzędy, szpitale samorządowe czy instytucje kultury powinny wyznaczać standardy stabilnego i godnego zatrudnienia. Czas skończyć z zatrudnianiem na umowach śmieciowych w instytucjach samorządowych. Wprowadzimy zasadę, według której pensje wypłacane przez samorząd będą dostosowane do realnego kosztu utrzymania w regionie — zadeklarował Trysiński na wtorkowej konferencji prasowej. Z drugiego miejsca w okręgu lubelskim wystartuje Hanna Samolińska, była działaczka lubelskiej opozycji demokratycznej.

Inżynier Piotr Trysiński

Mateusz Roczon, jedynka w okręgu Łuków i Biała Podlaska, mówił o wsparciu osób zależnych i wykluczonych. — Chcemy samorządu wojewódzkiego, który aktywnie działa na rzecz osób najsłabszych. Jest to szczególnie ważne w województwie lubelskim – pod względem dochodu na mieszkańca najbiedniejszym regionem w Polsce i jednym z najbiedniejszych w Europie — tłumaczył Roczon. — Wprowadzimy wojewódzką Niebieską Linię dla ofiar przemocy oraz darmowe przejazdy wszystkimi środkami komunikacji publicznej dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przeprowadzimy audyt domów pomocy społecznej i uruchomimy programy reintegracji osób bezdomnych.

politolog Mateusz Roczon

Jednym z priorytetów w programie samorządowym Razem jest rozwój transportu publicznego. — W województwie lubelskim wciąż istnieją miejsca, gdzie nie da się dojechać pociągiem ani autobusem. To niedopuszczalne w europejskim kraju w XXI wieku — skomentował Tomasz Warzocha, jedynka w okręgu Kraśnik i Puławy. — Doprowadzimy linie autobusowe do wszystkich miast i wsi sołeckich, gdzie nie da się dotrzeć koleją. Stworzymy jeden rozkład jazdy dla całego województwa, dostępny online i regularnie konsultowany z mieszkańcami.

doktor chemii Tomasz Warzocha

W Razem wierzymy, że samorząd może wspierać młode rodziny. Jako ojciec dwulatka wiem, jak dużym problemem jest dziś zapisanie dziecka do żłobka — mówił Gabriel Kaczyński, pracownik sprzedaży w firmie informatycznej i kandydat w okręgu chełmskim. — Uruchomimy regionalny program finansowania nowych miejsc w żłobkach. Będziemy też wspierać tworzenie żłobków i przedszkoli w miejscach pracy i na uczelniach — dodał Kaczyński, który na chełmskiej liście Razem wystartuje z numerem drugim. Listę otworzy Magdalena Zelent, kulturoznawczyni i działaczka społeczna z Dubienki. Jedynką Partii Razem w okręgu Zamość będzie Agnieszka Marcinkowska-Kozak, specjalistka ds. prawa pracy.

Gabriel Kaczyński

Adrian Zandberg zapowiedział, że Razem wprowadzi bezpłatne posiłki w szkołach. — W polskich szkołach rodzice muszą ciągle za coś płacić: wycieczki szkolne, obiady, zajęcia dodatkowe. Partia Razem chce, żeby szkoła była naprawdę bezpłatna. Dlatego wprowadzimy darmowe posiłki w szkołach. To dobre, skandynawskie rozwiązanie, które wdrażają dziś kolejne kraje. Bezpłatne lunche dla uczniów wprowadził właśnie Nowy Jork. Czas, żeby skorzystały z nich dzieciaki w polskich szkołach. I niech mi PiS nie mówi, że się „nie da”. Da się. Taki program działa nawet w biednych Indiach. Jeśli rząd nie chce o to zadbać, to zrobimy to w samorządach — tłumaczył Zandberg.

Adrian Zandberg zapowiedział kolejną wizytę w Lublinie za niespełna trzy miesiące. Na początku listopada Partia Razem zorganizuje obchody stulecia utworzenia w Lublinie rządu Ignacego Daszyńskiego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama