Biała Podlaska | Chełm | Kraśnik | Lublin | Polityka i Samorząd | Puławy | Łukówtekst nadesłany22 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Partia Razem prezentuje kandydatów do sejmiku województwa

R E K L A M A    B O A R D

Inżynier Piotr Trysiński, doktor chemii Tomasz Warzocha, politolog Mateusz Roczon — to niektóre z jedynek na listach Partii Razem w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego. W programie wyborczym ugrupowanie stawia na rozwój transportu publicznego, wsparcie rodzin i osób niesamodzielnych oraz poprawę warunków pracy w instytucjach samorządowych.

Liderów list w wyborach do sejmiku zaprezentował we wtorek w Lublinie Adrian Zandberg z zarządu krajowego Razem. Listę w okręgu lubelskim otworzy Piotr Trysiński, inżynier po Politechnice Lubelskiej, członek Rady Krajowej Partii Razem. — W Razem uważamy, że urzędy, szpitale samorządowe czy instytucje kultury powinny wyznaczać standardy stabilnego i godnego zatrudnienia. Czas skończyć z zatrudnianiem na umowach śmieciowych w instytucjach samorządowych. Wprowadzimy zasadę, według której pensje wypłacane przez samorząd będą dostosowane do realnego kosztu utrzymania w regionie — zadeklarował Trysiński na wtorkowej konferencji prasowej. Z drugiego miejsca w okręgu lubelskim wystartuje Hanna Samolińska, była działaczka lubelskiej opozycji demokratycznej.

Inżynier Piotr Trysiński

Mateusz Roczon, jedynka w okręgu Łuków i Biała Podlaska, mówił o wsparciu osób zależnych i wykluczonych. — Chcemy samorządu wojewódzkiego, który aktywnie działa na rzecz osób najsłabszych. Jest to szczególnie ważne w województwie lubelskim – pod względem dochodu na mieszkańca najbiedniejszym regionem w Polsce i jednym z najbiedniejszych w Europie — tłumaczył Roczon. — Wprowadzimy wojewódzką Niebieską Linię dla ofiar przemocy oraz darmowe przejazdy wszystkimi środkami komunikacji publicznej dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przeprowadzimy audyt domów pomocy społecznej i uruchomimy programy reintegracji osób bezdomnych.

politolog Mateusz Roczon

Jednym z priorytetów w programie samorządowym Razem jest rozwój transportu publicznego. — W województwie lubelskim wciąż istnieją miejsca, gdzie nie da się dojechać pociągiem ani autobusem. To niedopuszczalne w europejskim kraju w XXI wieku — skomentował Tomasz Warzocha, jedynka w okręgu Kraśnik i Puławy. — Doprowadzimy linie autobusowe do wszystkich miast i wsi sołeckich, gdzie nie da się dotrzeć koleją. Stworzymy jeden rozkład jazdy dla całego województwa, dostępny online i regularnie konsultowany z mieszkańcami.

doktor chemii Tomasz Warzocha

W Razem wierzymy, że samorząd może wspierać młode rodziny. Jako ojciec dwulatka wiem, jak dużym problemem jest dziś zapisanie dziecka do żłobka — mówił Gabriel Kaczyński, pracownik sprzedaży w firmie informatycznej i kandydat w okręgu chełmskim. — Uruchomimy regionalny program finansowania nowych miejsc w żłobkach. Będziemy też wspierać tworzenie żłobków i przedszkoli w miejscach pracy i na uczelniach — dodał Kaczyński, który na chełmskiej liście Razem wystartuje z numerem drugim. Listę otworzy Magdalena Zelent, kulturoznawczyni i działaczka społeczna z Dubienki. Jedynką Partii Razem w okręgu Zamość będzie Agnieszka Marcinkowska-Kozak, specjalistka ds. prawa pracy.

Gabriel Kaczyński

Adrian Zandberg zapowiedział, że Razem wprowadzi bezpłatne posiłki w szkołach. — W polskich szkołach rodzice muszą ciągle za coś płacić: wycieczki szkolne, obiady, zajęcia dodatkowe. Partia Razem chce, żeby szkoła była naprawdę bezpłatna. Dlatego wprowadzimy darmowe posiłki w szkołach. To dobre, skandynawskie rozwiązanie, które wdrażają dziś kolejne kraje. Bezpłatne lunche dla uczniów wprowadził właśnie Nowy Jork. Czas, żeby skorzystały z nich dzieciaki w polskich szkołach. I niech mi PiS nie mówi, że się „nie da”. Da się. Taki program działa nawet w biednych Indiach. Jeśli rząd nie chce o to zadbać, to zrobimy to w samorządach — tłumaczył Zandberg.

Adrian Zandberg zapowiedział kolejną wizytę w Lublinie za niespełna trzy miesiące. Na początku listopada Partia Razem zorganizuje obchody stulecia utworzenia w Lublinie rządu Ignacego Daszyńskiego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018