nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Sport | Zamośćtekst nadesłany24 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Ligowe ostatki, orka 2 i 5 w województwie

W ostatnią niedzielę 18 listopada na lubelskiej pływalni Aqua wyłoniono najlepsze drużyny województwa lubelskiego w roku 2018, zarówno w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików jak i Wojewódzkiej Lidze Juniorów (open).

Ponieważ warunki na nowoczesnej, olimpijskiej pływalni pozwalają na rozgrywanie dużo większych zawodów, LOZP zdecydował się na przeprowadzenie finału jednej i drugiej ligi jednego dnia. Dla klubów, które startują w dwóch ligach, (zdecydowana większość) to duże oszczędności w kosztach transportu. Do rywalizacji stanęło łącznie 372 zawodniczek i zawodników z 28 klubów głównie z województwa lubelskiego, ale też reprezentanci BOSiR Brzesko, CSiTR Strzyżów, KP Sokół Rzeszów, MKP Ikar Mielec, MTP Kormoran Olsztyn, SAPAS Rzeszów i UKP Gryf Dębica. Tegoroczna zmiana regulaminu rozgrywania ligi dopuszcza start zawodników spoza województwa lubelskiego zawodnikom trenującym w lubelskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Łącznie Orka wywalczyła 10 medali (4-5-1) i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 2 miejscu za Falą Kraśnik a przed Olimpią Lublin.

Znakomite występy zaliczyli zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy Orki. Najlepiej zobrazuje to fakt, że każdy zawodnik poprawiał swoje rekordy życiowe. Łącznie 27 startujących zawodników startowało indywidualnie 53 razy a ,,życiówki padały” aż w 50 przypadkach!

Zdecydowanie najlepszy tegoroczny występ odnotowali na swoim koncie młodzicy w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików. Podczas finałowej rundy młodzi zawodnicy Orki wywalczyli rekordową liczbę punktów-105, co przełożyło się na wysokie 4 miejsce w tej rundzie, co z kolei pozwoliło na finiszu przeskoczyć w tabeli Lubliniankę i odebrać jej miejsce 5. Pierwsza szóstka prezentuje się następująco: 1- Fala kraśnik, 2-Sparta Biłgoraj, 3-Olimpia Lublin, 4-Olimpijczyk 23 Lublin, 5-Orka Zamość, 6- Lublinianka Lublin. Bardzo dobre indywidualne występy zaliczyli:

-Aleksandra Poździk-po wyśmienicie rozegranym taktycznie wyścigu zdobyła złoty medal na 100m stylem motylkowym-1:15.02 a na 50m stylem dowolnym uplasowała się na miejscu 5-31.25, Ola za 2 starty uplasowała się na trzecim miejscu najlepszych 12 letnich zawodniczek rundy finałowej,

– Olaf Lupa zdecydowanie, z miażdżącą przewagą 11 sekund zwyciężył konkurencję 200m stylem klasycznym-2:48.91 a na 50m stylem dowolnym był drugi z czasem 28.96, do Rekordu Klubu na tym dystansie w kat.12 lat zabrakło nieco ponad 2 sekundy, Olaf został tym samym najlepszym 12 letnim zawodnikiem rundy finałowej,
-srebrny medal w wyścigu sztafetowym drużyn mieszanych 4x100m stylem dowolnym zdobyli-Michał Kropornicki, Poździk Aleksandra, Iza Naklicka I Olaf Lupa.

Do sukcesu całej drużyny dorzucając kolejne punkty przyczynili się jeszcze(kol. alfabetyczna): Baniak Igor, Charkot Krzysztof, Dziura Kacper, Dziura Michał, Hauzner Natalia, Leszkowicz Nina, Magryta Michał, Niedźwiedź Martyna, Sawicki Wiktor, Trojak Alessandra i Wyłupek Kasjana.

Jeszcze lepiej wypadli starsi zawodnicy Orki (13 lat i starsi) rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Open(bez górnej granicy wiekowej). W przeciągu całego kończącego się2018 roku pływacy Orki w klasyfikacji drużynowej plasowali się w okolicach podium a przed rundą finałową zajmowali wysokie2 miejsce. Różnice punktowe były dość wyraźne ale istniało wyraźne zagrożenie ze strony dwóch dużych klubów pozostających za Orką-na miejscu 3 AZS AWF Biała Podlaska i na 4 AZS UMCS Lublin. Okazało się, że znajdującym się w tak wysokiej formie zawodnikom Orki mogli zagrozić jedynie pływacy Olimpii Lublin. Kolejność drużynowa rundy finałowej: 1. Olimpia Lublin-181 pkt., 2.Orka Zamość-137, 3.AZS UMCS Lublin-127, 4.Olimpijczyk 23 Lublin-115, 5.Fla kraśnik-94, 6. AZS AWF Biała Podlaska-87… 16. Lider Chełm-6 pkt. Podsumowując roczne zmagania kolejność pierwszej szóstki przedstawia się następująco: 1.Olimpia Lublin-1073 pkt., 2.Orka Zamość-708, 3.Fala Kraśnik-576, 4.AZS AWF Biała podlaska 508, 5.AZS UMCS Lublin-496, 6.Wisła Puławy-294…22.Orlik Lublin-1pkt.
Bardzo dobre wyniki zamojskich pływaków przekładały się na wysokie lokaty w niemal każdej konkurencji. Już w pierwszej konkurencji-50m stylem dowolnym dziewcząt 2 lokatę wywalczyła Julia Malinoś a czas 27.34 jest nowym Rekordem Klubu 14 latek. Julka złoty medal przegrała o przysłowiowy włos-13 setnych! Na czwartym miejscu w tej konkurencji finiszowała Katarzyna Szuper-27.90. 200 m stylem klasycznym bezapelacyjnie, z nowym Rekordem Klubu zawodniczek 14 letnich wygrała Klaudia Malec-2:36.71. Klaudia jako jedyna zawodniczka uzyskała czas poniżej 2:40, ale celem było pobicie Rekordu Klubu w kategorii open należącego do Marceliny Radlinskiej-2:35.01. Tym razem jeszcze się nie udało, ale do końca roku jak zapewnia sama zawodniczka na pewno sobie z tym wynikiem poradzi! 5 w tym wyścigu była koleżanka klubowa Klaudii, Julia Bednarz-2:42.96. W tej samej konkurencji wśród panów na 4 miejscu finiszował Filip Łagoźny-2:36.51. Konkurencję 100m stylem motylkowym panów wygrał Mateusz Łukaszczyk-57.45. Na kolejnym dystansie stylem dowolnym, tym razem 100m na trzeciej pozycji dopłynęła Julia Malinoś-1:00.27 a na miejscu 4 Katarzyna Szuper-1:00.67, wśród panów 5 był Mateusz Łukaszczyk-54.34. Na jednym z najcięższych ze wszystkich dystansów pływackich, 400 m stylem zmiennym na miejscu 2 finiszowała Julia Bednarz-5:04.21. Mimo, że rekord życiowy został poprawiony prawie o 10 sekund, radość była połowiczna ponieważ Julia za cel postawiła sobie wymazanie Rekordu Klubu 14 latek należącego do Marceliny Radlińskiej-5:03.37. Jeszcze nie tym razem… ale podobnie jak Klaudia Julia obiecała rozprawić się z tym wynikiem do końca br. Miłym akcentem w wyścigach sztafetowych zakończyły zawody dziewczęta, które w sztafecie 4x100m stylem zmiennym po pasjonującej walce stoczonej z dwoma sztafetami Olimpii Lublin wywalczyły srebrny medal. Dziewczęta płynęły w składzie: Katarzyna Szuper(grzbiet), Klaudia Malec(żaba), Julia Bednarz(delfin) i Julia Malinoś(kraul). O zaciętości pojedynku niech świadczy fakt, że po 4 zmianach, po 400 metrach pływania czterema stylami złoty medal przegrały jedynie o 44 setne sekundy! W klasyfikacji najlepszych zawodników rundy finałowej na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Julia Malinoś i Mateusz Łukaszczyk. W pierwszych dziesiątkach najlepszych zawodniczek w całym ligowym sezonie 2018 r., na miejscu 2 sklasyfikowana została Katarzyna Szuper, na 4 Julia Malinoś, na 6 Klaudia Malec a na 9 Julia Bednarz. Wśród panów na miejscu 5 uplasował się Mateusz Łukaszczyk a na 8 Filip łagodny. Do sukcesu drużyny przyczynili się także zawodnicy, którzy jeszcze nie zdobywają medali , ale co ważniejsze już zdobywają punkty dla klubu: Chyrchala Rafał, Poździk Julia, Rymarz Jakub, Sałamacha Filip, Sioma Zuzanna i Wróblewska Klaudia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama