Sport | Zamośćtekst nadesłany24 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Ligowe ostatki, orka 2 i 5 w województwie

R E K L A M A    B O A R D

W ostatnią niedzielę 18 listopada na lubelskiej pływalni Aqua wyłoniono najlepsze drużyny województwa lubelskiego w roku 2018, zarówno w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików jak i Wojewódzkiej Lidze Juniorów (open).

Ponieważ warunki na nowoczesnej, olimpijskiej pływalni pozwalają na rozgrywanie dużo większych zawodów, LOZP zdecydował się na przeprowadzenie finału jednej i drugiej ligi jednego dnia. Dla klubów, które startują w dwóch ligach, (zdecydowana większość) to duże oszczędności w kosztach transportu. Do rywalizacji stanęło łącznie 372 zawodniczek i zawodników z 28 klubów głównie z województwa lubelskiego, ale też reprezentanci BOSiR Brzesko, CSiTR Strzyżów, KP Sokół Rzeszów, MKP Ikar Mielec, MTP Kormoran Olsztyn, SAPAS Rzeszów i UKP Gryf Dębica. Tegoroczna zmiana regulaminu rozgrywania ligi dopuszcza start zawodników spoza województwa lubelskiego zawodnikom trenującym w lubelskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Łącznie Orka wywalczyła 10 medali (4-5-1) i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 2 miejscu za Falą Kraśnik a przed Olimpią Lublin.

Znakomite występy zaliczyli zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy Orki. Najlepiej zobrazuje to fakt, że każdy zawodnik poprawiał swoje rekordy życiowe. Łącznie 27 startujących zawodników startowało indywidualnie 53 razy a ,,życiówki padały” aż w 50 przypadkach!

Zdecydowanie najlepszy tegoroczny występ odnotowali na swoim koncie młodzicy w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików. Podczas finałowej rundy młodzi zawodnicy Orki wywalczyli rekordową liczbę punktów-105, co przełożyło się na wysokie 4 miejsce w tej rundzie, co z kolei pozwoliło na finiszu przeskoczyć w tabeli Lubliniankę i odebrać jej miejsce 5. Pierwsza szóstka prezentuje się następująco: 1- Fala kraśnik, 2-Sparta Biłgoraj, 3-Olimpia Lublin, 4-Olimpijczyk 23 Lublin, 5-Orka Zamość, 6- Lublinianka Lublin. Bardzo dobre indywidualne występy zaliczyli:

-Aleksandra Poździk-po wyśmienicie rozegranym taktycznie wyścigu zdobyła złoty medal na 100m stylem motylkowym-1:15.02 a na 50m stylem dowolnym uplasowała się na miejscu 5-31.25, Ola za 2 starty uplasowała się na trzecim miejscu najlepszych 12 letnich zawodniczek rundy finałowej,

– Olaf Lupa zdecydowanie, z miażdżącą przewagą 11 sekund zwyciężył konkurencję 200m stylem klasycznym-2:48.91 a na 50m stylem dowolnym był drugi z czasem 28.96, do Rekordu Klubu na tym dystansie w kat.12 lat zabrakło nieco ponad 2 sekundy, Olaf został tym samym najlepszym 12 letnim zawodnikiem rundy finałowej,
-srebrny medal w wyścigu sztafetowym drużyn mieszanych 4x100m stylem dowolnym zdobyli-Michał Kropornicki, Poździk Aleksandra, Iza Naklicka I Olaf Lupa.

Do sukcesu całej drużyny dorzucając kolejne punkty przyczynili się jeszcze(kol. alfabetyczna): Baniak Igor, Charkot Krzysztof, Dziura Kacper, Dziura Michał, Hauzner Natalia, Leszkowicz Nina, Magryta Michał, Niedźwiedź Martyna, Sawicki Wiktor, Trojak Alessandra i Wyłupek Kasjana.

Jeszcze lepiej wypadli starsi zawodnicy Orki (13 lat i starsi) rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Open(bez górnej granicy wiekowej). W przeciągu całego kończącego się2018 roku pływacy Orki w klasyfikacji drużynowej plasowali się w okolicach podium a przed rundą finałową zajmowali wysokie2 miejsce. Różnice punktowe były dość wyraźne ale istniało wyraźne zagrożenie ze strony dwóch dużych klubów pozostających za Orką-na miejscu 3 AZS AWF Biała Podlaska i na 4 AZS UMCS Lublin. Okazało się, że znajdującym się w tak wysokiej formie zawodnikom Orki mogli zagrozić jedynie pływacy Olimpii Lublin. Kolejność drużynowa rundy finałowej: 1. Olimpia Lublin-181 pkt., 2.Orka Zamość-137, 3.AZS UMCS Lublin-127, 4.Olimpijczyk 23 Lublin-115, 5.Fla kraśnik-94, 6. AZS AWF Biała Podlaska-87… 16. Lider Chełm-6 pkt. Podsumowując roczne zmagania kolejność pierwszej szóstki przedstawia się następująco: 1.Olimpia Lublin-1073 pkt., 2.Orka Zamość-708, 3.Fala Kraśnik-576, 4.AZS AWF Biała podlaska 508, 5.AZS UMCS Lublin-496, 6.Wisła Puławy-294…22.Orlik Lublin-1pkt.
Bardzo dobre wyniki zamojskich pływaków przekładały się na wysokie lokaty w niemal każdej konkurencji. Już w pierwszej konkurencji-50m stylem dowolnym dziewcząt 2 lokatę wywalczyła Julia Malinoś a czas 27.34 jest nowym Rekordem Klubu 14 latek. Julka złoty medal przegrała o przysłowiowy włos-13 setnych! Na czwartym miejscu w tej konkurencji finiszowała Katarzyna Szuper-27.90. 200 m stylem klasycznym bezapelacyjnie, z nowym Rekordem Klubu zawodniczek 14 letnich wygrała Klaudia Malec-2:36.71. Klaudia jako jedyna zawodniczka uzyskała czas poniżej 2:40, ale celem było pobicie Rekordu Klubu w kategorii open należącego do Marceliny Radlinskiej-2:35.01. Tym razem jeszcze się nie udało, ale do końca roku jak zapewnia sama zawodniczka na pewno sobie z tym wynikiem poradzi! 5 w tym wyścigu była koleżanka klubowa Klaudii, Julia Bednarz-2:42.96. W tej samej konkurencji wśród panów na 4 miejscu finiszował Filip Łagoźny-2:36.51. Konkurencję 100m stylem motylkowym panów wygrał Mateusz Łukaszczyk-57.45. Na kolejnym dystansie stylem dowolnym, tym razem 100m na trzeciej pozycji dopłynęła Julia Malinoś-1:00.27 a na miejscu 4 Katarzyna Szuper-1:00.67, wśród panów 5 był Mateusz Łukaszczyk-54.34. Na jednym z najcięższych ze wszystkich dystansów pływackich, 400 m stylem zmiennym na miejscu 2 finiszowała Julia Bednarz-5:04.21. Mimo, że rekord życiowy został poprawiony prawie o 10 sekund, radość była połowiczna ponieważ Julia za cel postawiła sobie wymazanie Rekordu Klubu 14 latek należącego do Marceliny Radlińskiej-5:03.37. Jeszcze nie tym razem… ale podobnie jak Klaudia Julia obiecała rozprawić się z tym wynikiem do końca br. Miłym akcentem w wyścigach sztafetowych zakończyły zawody dziewczęta, które w sztafecie 4x100m stylem zmiennym po pasjonującej walce stoczonej z dwoma sztafetami Olimpii Lublin wywalczyły srebrny medal. Dziewczęta płynęły w składzie: Katarzyna Szuper(grzbiet), Klaudia Malec(żaba), Julia Bednarz(delfin) i Julia Malinoś(kraul). O zaciętości pojedynku niech świadczy fakt, że po 4 zmianach, po 400 metrach pływania czterema stylami złoty medal przegrały jedynie o 44 setne sekundy! W klasyfikacji najlepszych zawodników rundy finałowej na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Julia Malinoś i Mateusz Łukaszczyk. W pierwszych dziesiątkach najlepszych zawodniczek w całym ligowym sezonie 2018 r., na miejscu 2 sklasyfikowana została Katarzyna Szuper, na 4 Julia Malinoś, na 6 Klaudia Malec a na 9 Julia Bednarz. Wśród panów na miejscu 5 uplasował się Mateusz Łukaszczyk a na 8 Filip łagodny. Do sukcesu drużyny przyczynili się także zawodnicy, którzy jeszcze nie zdobywają medali , ale co ważniejsze już zdobywają punkty dla klubu: Chyrchala Rafał, Poździk Julia, Rymarz Jakub, Sałamacha Filip, Sioma Zuzanna i Wróblewska Klaudia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
Reginis
Wysłałem na adres mailowy redakcji, al...
ad111
Powstaje pytanie, czy Szanowni Wycieczko...
mieszkanka
Tak to jest jak pracuje człowiek 12 god...
sfrustrowany1
żenada, jedna wielka żenada, przerost ...
Kubel
A gdzie kierownik budowy ?, pociągną...
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018