Prawo i Biznes | woj. lubelskietekst nadesłany16 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

woj. lubelskie: Jutro ruszają szkolenia z e-akt. Jest nowa wersja programu Płatnik

Fot. ZUS
R E K L A M A    B O A R D

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracodawców na bezpłatne szkolenia z e-akt. Chodzi o zmiany w przepisach, które weszły w życie z początkiem stycznia. Instytucja przypomina też, że trzeba zaktualizować program Płatnik, żeby w lutym poprawnie rozliczyć składki na nowych zasadach.

Pod hasłem e-akta kryją się dwa tematy. Po pierwsze, pracodawcy mogą zmienić formę przechowywania dokumentacji pracowniczej z papierowej na elektroniczną. Po drugie, znacznie skrócił się okres przechowywania akt nowozatrudnionych osób – z 50 do 10 lat. Pod pewnymi warunkami pracodawca może również skrócić do 10 lat okres gromadzenia akt pracowniczych za osoby zatrudnione między 1 stycznia 1999 r. a 31 grudnia 2018 r.

Szkolenia z e-akt

Wszelkie wątpliwości dotyczące nowych przepisów będzie można rozwiać podczas szkoleń w placówkach ZUS. Odbędą się w:

 • Biłgoraju – 23 stycznia, 4 lutego i 13 marca, 15 maja, 11 i 26 czerwca,
 • Chełmie – 17 i 31 stycznia, 20 lutego, 29 marca, 25 kwietnia, 23 maja, 18 czerwca,
 • Zamościu – 17 stycznia, 14 lutego,
 • Tomaszowie Lubelskim – 11 lutego, 20 maja,
 • Hrubieszowie – 17 stycznia, 11 marca, 11 kwietnia,
 • Janowie Lubelskim – 29 stycznia, 19 marca, 21 maja,
 • Krasnymstawie – 28 lutego, 17 kwietnia, 19 czerwca,
 • Włodawie – 30 stycznia, 20 lutego, 10 kwietnia, 12 czerwca.

Informacje o zapisach i szczegółach szkoleń można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl.

Nowa wersja Płatnika już do pobrania

E-akta oznaczają także zmiany w dokumentach przekazywanych do ZUS. Dlatego przed wysyłką dokumentów rozliczeniowych za styczeń należy zaktualizować program Płatnik do wersji 10.02.002. Przypomnijmy, że składki za styczeń rozlicza się na początku lutego.

Część pracodawców po raz pierwszy złoży wtedy w ZUS nowy raport za pracowników – ZUS RPA. W tym formularzu wykazuje: okresy pracy nauczycielskiej oraz przychód wypłacony pracownikowi w danym miesiącu, ale należny za inny rok kalendarzowy. To znaczy, że ZUS RPA trzeba będzie złożyć na przykład za każdego pracownika, który w styczniu otrzymał „trzynastkę”.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Franchesca" dnia 16 stycznia 2019 o godzinie 16:56:14 napisał:
  However, it's not something that shouldn't be achieved on a regular basis, nevertheless solutions because of it.
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Natasha 50 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Jurij 51 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Slavko 51 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Nigga 52 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Victor 52 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Ludwig 53 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Luck 53 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Nitro 53 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Petro 54 minuty temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Barbie 55 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
John 55 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Girls 55 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Barbie 55 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
John 56 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Girls 56 minut temu
Yamad Sex girls from Estern Europe like ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat