Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany6 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Emeryci wolą konto bankowe

R E K L A M A    B O A R D

Seniorzy polubili się z rachunkami bankowymi. W województwie lubelskim już 67 procent emerytów otrzymuje świadczenie z ZUS na konto w banku. Dziś w Zamościu seniorzy skorzystali z prelekcji o tym, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że 57 proc. osób powyżej 59 roku życia ma konto w banku. Wśród klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ten odsetek jest znacznie większy. W skali Polski 73 proc. emerytów pobiera swoje świadczenie na rachunek, w województwie lubelskim nieco mniej – 67 proc. Dziesięć lat temu z takiej możliwości korzystał tylko co drugi senior.

W Zamościu o emeryturze na rachunek

W ramach „Dnia Seniora” ZUS zorganizował dziś (5 listopada) w Zamościu spotkanie o tym, jak bezpiecznie korzystać z bankowości, z udziałem przedstawicieli Banku Pocztowego. W wykładzie uczestniczyło około stu słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy mogli także dopytać eksperta ZUS o emerytury i renty rodzinne.

ZUS za cyfrową edukacją

ZUS od lat pracuje nad zmniejszeniem cyfrowego wykluczenia seniorów. Organizuje konkursy dla banków i instytucji finansowych, które promują pobieranie emerytur i rent na konto. Zwycięskie podmioty oferują starszym klientom ZUS dostęp do darmowych rachunków bankowych. W lipcu Zakład zawarł umowę o współpracy w zakresie promocji bezgotówkowej formy odbioru świadczeń z Bankiem Pocztowym. Zgodnie z porozumieniem za prowadzenie konta nie trzeba ponosić żadnych opłat, jeśli co miesiąc wpływa na nie renta lub emerytura.

Przelew emerytury na konto to większe bezpieczeństwo dla emerytów, a dla ZUS mniejsze koszty obsługi świadczeń. Wypłaty emerytur i rent gotówką kosztują rocznie ok. 240 mln złotych, natomiast za przelewy na konto Zakład nie wydaje ani grosza.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 23 minuty temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018