nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany6 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Emeryci wolą konto bankowe

Seniorzy polubili się z rachunkami bankowymi. W województwie lubelskim już 67 procent emerytów otrzymuje świadczenie z ZUS na konto w banku. Dziś w Zamościu seniorzy skorzystali z prelekcji o tym, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że 57 proc. osób powyżej 59 roku życia ma konto w banku. Wśród klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ten odsetek jest znacznie większy. W skali Polski 73 proc. emerytów pobiera swoje świadczenie na rachunek, w województwie lubelskim nieco mniej – 67 proc. Dziesięć lat temu z takiej możliwości korzystał tylko co drugi senior.

W Zamościu o emeryturze na rachunek

W ramach „Dnia Seniora” ZUS zorganizował dziś (5 listopada) w Zamościu spotkanie o tym, jak bezpiecznie korzystać z bankowości, z udziałem przedstawicieli Banku Pocztowego. W wykładzie uczestniczyło około stu słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy mogli także dopytać eksperta ZUS o emerytury i renty rodzinne.

ZUS za cyfrową edukacją

ZUS od lat pracuje nad zmniejszeniem cyfrowego wykluczenia seniorów. Organizuje konkursy dla banków i instytucji finansowych, które promują pobieranie emerytur i rent na konto. Zwycięskie podmioty oferują starszym klientom ZUS dostęp do darmowych rachunków bankowych. W lipcu Zakład zawarł umowę o współpracy w zakresie promocji bezgotówkowej formy odbioru świadczeń z Bankiem Pocztowym. Zgodnie z porozumieniem za prowadzenie konta nie trzeba ponosić żadnych opłat, jeśli co miesiąc wpływa na nie renta lub emerytura.

Przelew emerytury na konto to większe bezpieczeństwo dla emerytów, a dla ZUS mniejsze koszty obsługi świadczeń. Wypłaty emerytur i rent gotówką kosztują rocznie ok. 240 mln złotych, natomiast za przelewy na konto Zakład nie wydaje ani grosza.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama