Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany6 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Emeryci wolą konto bankowe

R E K L A M A    B O A R D

Seniorzy polubili się z rachunkami bankowymi. W województwie lubelskim już 67 procent emerytów otrzymuje świadczenie z ZUS na konto w banku. Dziś w Zamościu seniorzy skorzystali z prelekcji o tym, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że 57 proc. osób powyżej 59 roku życia ma konto w banku. Wśród klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ten odsetek jest znacznie większy. W skali Polski 73 proc. emerytów pobiera swoje świadczenie na rachunek, w województwie lubelskim nieco mniej – 67 proc. Dziesięć lat temu z takiej możliwości korzystał tylko co drugi senior.

W Zamościu o emeryturze na rachunek

W ramach „Dnia Seniora” ZUS zorganizował dziś (5 listopada) w Zamościu spotkanie o tym, jak bezpiecznie korzystać z bankowości, z udziałem przedstawicieli Banku Pocztowego. W wykładzie uczestniczyło około stu słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy mogli także dopytać eksperta ZUS o emerytury i renty rodzinne.

ZUS za cyfrową edukacją

ZUS od lat pracuje nad zmniejszeniem cyfrowego wykluczenia seniorów. Organizuje konkursy dla banków i instytucji finansowych, które promują pobieranie emerytur i rent na konto. Zwycięskie podmioty oferują starszym klientom ZUS dostęp do darmowych rachunków bankowych. W lipcu Zakład zawarł umowę o współpracy w zakresie promocji bezgotówkowej formy odbioru świadczeń z Bankiem Pocztowym. Zgodnie z porozumieniem za prowadzenie konta nie trzeba ponosić żadnych opłat, jeśli co miesiąc wpływa na nie renta lub emerytura.

Przelew emerytury na konto to większe bezpieczeństwo dla emerytów, a dla ZUS mniejsze koszty obsługi świadczeń. Wypłaty emerytur i rent gotówką kosztują rocznie ok. 240 mln złotych, natomiast za przelewy na konto Zakład nie wydaje ani grosza.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018