R E K L A M A

Z I P

Kraj | Lifestyle | LublinRedakcja2 października 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Będzie „Czyste powietrze” – dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizacji domów

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Od 19 września 2018 r. można ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców i termomodernizacji domów jednorodzinnych w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Jak skorzystać z dofinansowania?

Wnioski należy składać w wersji elektronicznej, w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW), właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości do 30 czerwca 2027 r. do godz. 24.00.

Według różnych szacunków, z wymiany pieców, instalacji odnawialnych źródeł i termomodernizacji w ramach programu „Czyste powietrze” może skorzystać od 3 do 5 mln budynków. Program umożliwia otrzymanie dofinansowania na zmiany mające na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji np. wymianę pieców, termomodernizację oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii np. instalację kolektorów słonecznych, mikro instalacji fotowoltaicznych, w budynkach jednorodzinnych.

Wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia powinna wynieść minimum 7 tys. zł jednak nie więcej niż 53 tys. zł. Budżet na realizację celu programu, czyli zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza to 103 mld zł, w tym dotacje będą stanowić kwotę do 63,3 mld tys. zł, natomiast pożyczki maksymalnie 39,7 mld tys. zł.

Ministerstwo Środowiska przypomina że źródłem smogu są nie tylko kominy zakładów przemysłowych, ale przede wszystkim indywidualne gospodarstwa domowe – zobacz film:

Od 4 września 2018 roku do 15 października 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadza cykl spotkań dotyczących realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze:

HARMONOGRAM PDF

Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny