Biłgoraj | Chełm | Hrubieszów | Lifestyle | Tomaszów Lubelski | woj. lubelskie | Zamośćtekst nadesłany22 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Aktywnie i bezpiecznie, czyli „Dzień Seniora”

R E K L A M A    B O A R D

Jak podwyższyć emeryturę? Co może dać seniorowi konto w banku? Jak chronić się przed oszustwem „na wnuczka” i naciągaczami? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”. Będą też występy artystyczne i bezpłatne badania.

Akcję przygotowują Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma, prezes lubelskiego oddziału PZERiI. W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dla każdego z miast można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Biłgoraj

„Dzień Seniora” odbędzie się tu w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16. Początek o godz. 12.00. W planach są prelekcje o emeryturach z ZUS, wykład przedstawiciela policji o bezpieczeństwie oraz prelekcje o korzyściach z pobierania emerytury na konto bankowe. Na scenie BCK wystąpią kluby seniora „Złoty Wiek” i „Złota Jesień” oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Równolegle będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: zmierzyć cukier i ciśnienie we krwi.

Hrubieszów

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie inspektoratu ZUS, przy ul. 3 Maja 8a. Rozpocznie się o 10.00. Ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia opowie o zasadach dofinansowania sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, o darmowych lekach i sanatoriach. Policja wyjaśni, jak działają oszuści, którzy czyhają na seniorów. Będą też porady o dofinansowaniach, które mogą uzyskać osoby z niepełnosprawnościami. Rzecznik Praw Konsumentów wyjaśni, o czym pamiętać, gdy robimy zakupy w domu, poza siedzibą sprzedawcy i jak bezpiecznie kupować usługi medyczne. Nie zabraknie prelekcji ZUS o zasadach podwyższania emerytur.

Chełm

„Dzień Seniora” odbędzie się w siedzibie inspektoratu ZUS przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Początek o godz. 11.00. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak działa waloryzacja emerytur i rent. Następnie zobaczą przedstawienie „Staropolskie wesele – obrzędy i przyśpiewki weselne”, które przygotowała grupa teatralno-muzyczna „Swojska Nuta” we współpracy z Urzędem Gminy Rejowiec Fabryczny. Będzie można korzystać także z darmowych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu oraz badania w kierunku osteoporozy.

Tomaszów Lubelski

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 w siedzibie inspektoratu ZUS przy ul. Papieża Jana Pawła II 6. Na początek o ulgach podatkowych opowie ekspert urzędu skarbowego. Będą też prelekcje o wsparciu oferowanym seniorom przez lokalne ośrodki pomocy rodzinie oraz prelekcja policji o zagrożeniach, z jakimi może spotkać się w życiu senior i o tym, jak zapobiegać oszustwom. ZUS będzie doradzać, jak można przeliczyć emeryturę.

Zamość

Tu wyjątkowo „Dzień Seniora” odbędzie się dopiero 5 listopada, we współpracy z Zamojskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Eksperci z banku doradzą, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych. Natomiast specjaliści z ZUS przedstawią seniorom możliwości Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czyli portalu, za pomocą którego emeryci mogą przez internet sprawdzać swoje świadczenia i wysyłać wnioski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018