R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Chełm | Hrubieszów | Lifestyle | Tomaszów Lubelski | woj. lubelskie | Zamośćtekst nadesłany22 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

woj. lubelskie: Aktywnie i bezpiecznie, czyli „Dzień Seniora”

Jak podwyższyć emeryturę? Co może dać seniorowi konto w banku? Jak chronić się przed oszustwem „na wnuczka” i naciągaczami? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”. Będą też występy artystyczne i bezpłatne badania.

Akcję przygotowują Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma, prezes lubelskiego oddziału PZERiI. W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dla każdego z miast można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Biłgoraj

„Dzień Seniora” odbędzie się tu w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16. Początek o godz. 12.00. W planach są prelekcje o emeryturach z ZUS, wykład przedstawiciela policji o bezpieczeństwie oraz prelekcje o korzyściach z pobierania emerytury na konto bankowe. Na scenie BCK wystąpią kluby seniora „Złoty Wiek” i „Złota Jesień” oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Równolegle będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: zmierzyć cukier i ciśnienie we krwi.

Hrubieszów

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie inspektoratu ZUS, przy ul. 3 Maja 8a. Rozpocznie się o 10.00. Ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia opowie o zasadach dofinansowania sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, o darmowych lekach i sanatoriach. Policja wyjaśni, jak działają oszuści, którzy czyhają na seniorów. Będą też porady o dofinansowaniach, które mogą uzyskać osoby z niepełnosprawnościami. Rzecznik Praw Konsumentów wyjaśni, o czym pamiętać, gdy robimy zakupy w domu, poza siedzibą sprzedawcy i jak bezpiecznie kupować usługi medyczne. Nie zabraknie prelekcji ZUS o zasadach podwyższania emerytur.

Chełm

„Dzień Seniora” odbędzie się w siedzibie inspektoratu ZUS przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Początek o godz. 11.00. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak działa waloryzacja emerytur i rent. Następnie zobaczą przedstawienie „Staropolskie wesele – obrzędy i przyśpiewki weselne”, które przygotowała grupa teatralno-muzyczna „Swojska Nuta” we współpracy z Urzędem Gminy Rejowiec Fabryczny. Będzie można korzystać także z darmowych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu oraz badania w kierunku osteoporozy.

Tomaszów Lubelski

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 w siedzibie inspektoratu ZUS przy ul. Papieża Jana Pawła II 6. Na początek o ulgach podatkowych opowie ekspert urzędu skarbowego. Będą też prelekcje o wsparciu oferowanym seniorom przez lokalne ośrodki pomocy rodzinie oraz prelekcja policji o zagrożeniach, z jakimi może spotkać się w życiu senior i o tym, jak zapobiegać oszustwom. ZUS będzie doradzać, jak można przeliczyć emeryturę.

Zamość

Tu wyjątkowo „Dzień Seniora” odbędzie się dopiero 5 listopada, we współpracy z Zamojskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Eksperci z banku doradzą, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych. Natomiast specjaliści z ZUS przedstawią seniorom możliwości Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czyli portalu, za pomocą którego emeryci mogą przez internet sprawdzać swoje świadczenia i wysyłać wnioski.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny