Flesz | KrajRedakcja22 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

woj. Lubelskie: 99. rocznica uchwalenia przez Sejm ustawy o policji – jest bezpieczniej

Policja, foto: roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

24 lipca przypada 99. rocznica uchwalenia przez Sejm ustawy o policji. Na stronie internetowej policja.pl czytamy, o najwyższym od kilkunastu lat wskaźniku zaufania do Policji – 72% Polaków dobrze ocenia Policję, która spośród badanych instytucji jest w czołówce, tuż za samorządami lokalnymi. Podkreślono również że odnotowujemy właśnie największe w historii, poczucie bezpieczeństwa – aż 93% Polaków uważa, że czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. 

Bez wątpienia ma na to wpływ działalność Policji.

Policja jest największą organizacją i formacją mundurową w Polsce – liczy blisko 130 tys. funkcjonariuszy i pracowników. Od dwóch lat regularnie zwiększany jest również stan etatowy i obecnie wynosi o 1000 etatów więcej, niż 2 lata temu.

Z oficjalnego komunikatu możemy wiedzieć się również więcej na temat statystyk i osiągnięć w ostatnich latach. Dzięki profesjonalnej pracy Policji od dwóch lat w Polsce systematycznie spada przestępczość w tym ta, która dotyka zwykłych obywateli (np. drobne kradzieże, rozboje). Na koniec 2017 roku stwierdzono 490 711 przestępstw kryminalnych, gdy w 2015 roku było to 553 767. Sprawne kierowanie formacją sprawia, że funkcjonariusze pracują skuteczniej, przez co rośnie wykrywalność sprawców przestępstw (w 2017 roku wykryto 72,6% wszystkich przestępstw, a w 2015 było to 65,8%). Policjanci zabezpieczyli też mienie przestępców o najwyższej w historii wartości (tylko w I półroczu 2018 roku zabezpieczono mienie o wartości 460 974 279 zł, podczas gdy w całym 2015 roku zabezpieczono 406 627 762 zł). Tylko w I półroczu 2018 r. Policja odzyskała mienie o wartości 233 821 092 zł, zaś w całym 2015 roku było to 271 244 154 zł.

 

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa może również wynikać z uruchomienia przez polską Policję nowych aplikacji, w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy może mieć wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, wystarczy poprzez stronę internetową wskazać występujące zagrożenie. Kategorii jest ponad 20.

W komunikacie podkreślono że te osiągnięcia to nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim przyczynek do dalszej wytężonej, ciężkiej pracy.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL." dnia 22 lipca 2018 o godzinie 14:12:01 napisał:
  W Zamościu nic się nie dzieje, absolutnie nic. Na rondzie nie było stłuczki, nikt się w zalewie nie utopił, w stawie parkowym nikt nie ukradł ryb, lamp oświetleniowych nie potłukł ... Nudy.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 22 lipca 2018 o godzinie 15:52:02 napisał:
  Propaganda sukcesu. Około 7 tys. wakatów, dane przedstawione są czystą statystyką, którą można dowolnie manipulować. Wystarczy nie przyjąć zgłoszenia o jakimś wykroczeniu, a takich sytuacji jest dużo opisywanych przez media. Tak, że nic z tej laurki nie wynika, no może tylko tyle, że jest podlukrowana i to mocno...
  • "lul" dnia 22 lipca 2018 o godzinie 18:18:53 napisał:
   Zaprzestań swojej propagandy. Wystarczy zerknąć aby dowiedzieć się, że w policyjnych statystykach wykroczenia nie są ujmowane do całości. Więc twoja bajka o "nie przyjęciu zgłoszenia o wykroczeniu" jest jak kulą w płot.
 • "ad111" dnia 22 lipca 2018 o godzinie 18:35:38 napisał:
  Propagandą jest ten artykuł i to cały. Nie wiem, czy kradzież bez rozboju, to wykroczenie, czy przestępstwo, ale skutecznie policja zniechęca do zgłaszania takich czynów. Każdy może sobie zdanie wyrobić. Spadek drobnych przestepstw jest tendencją w całej Europie i to zapewne nie jest zasługa polskiej policji...:) Rośnie za to liczba gwałtów i to ostatnio gdzies czytałem, że o 20 %, a jest przecież jeszcze bardzo duża liczba gwałtów nieujawnianych, bo przyjazna policja potrafi zniechecić ofiary do zgloszenia. Rosną wyłudzenia dotacji unijnych. Rośnie liczba zabójstw. No ale, sukces jest, bo być musi...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer 45 minut temu
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018