Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka30 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 35 komentarzy

Wnuk przegrywa w sądzie. Kudela mówił prawdę.

R E K L A M A    B O A R D

Andrzej Wnuk poniósł porażkę w starciu z radnym Markiem Kudelą. Nie dość, że jego oskarżenia wobec radnego zostały w całości oddalone to jeszcze adwokat Jarosław Kaczyński zarzuca prezydentowi manipulowanie dowodami i kłamstwo przed sądem.

 

Poniedziałkowy (09.07.2018r.) wyrok sądu wraz z uzasadnieniem nie pozostawia wątpliwości. Andrzej Wnuk podstawił samochód z którego nagrano film inwigilujący rodzinę radnego w ich prywatnym czasie, a publikacja nagrania naruszyła ich dobra osobiste i prawo do prywatności. Wyrok czeka na uprawomocnienie.

Pisaliśmy o całym wydarzeniu z nagrywaniem  radnego tutaj – Inwigilacja radnego

Przypomnijmy, że nagranie miało być dowodem na to, że radny rzekomo nie mieszka w Zamościu. Co nie zostało potwierdzone. Rada Miasta głosując nad wygaśnięciem mandatu radnego odrzuciła wniosek prezydenta i filmowe „dowody”. Potwierdzając tym samym, że w ocenie większości radnych centrum życiowe Marka Kudeli jest w Zamościu.

Sąd przyjął, iż przedmiotowego nagrania dokonał Andrzej Wnuk a więc w konsekwencji prawdziwe są zarzuty Marka Kudeli…” – powiedziała sędzia Marta Podskarbi-Buńko w w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Zastanowię się z moim pełnomocnikiem, czy złożyć apelację w niniejszej sprawie. Z treści wyroku, z oczywistych względów nie jestem zadowolony, ale dobrze, że proces, choć w I instancji został zakończony. Dla mnie, najważniejsze w przedmiotowej sprawie było wykazanie, że radny Marek Kudela na stałe nie mieszka w Zamościu, a w Sitańcu, co w mojej ocenie się udało. Z informacji, które uzyskałem, wiem, że Sąd w ustnym uzasadnieniu podnosił kwestię stworzenia nagrania, znajdującego się w aktach sprawy. Podkreślam raz jeszcze, ja Pana radnego nie nagrywałem.„ – powiedział Andrzej Wnuk (źródło: naszemiasto.pl)

Odmiennego zdania jest pełnomocnik Marka Kudeli, mecenas Jarosław Kaczyński – „Wyrok jest jak najbardziej satysfakcjonujący dla mojego mocodawcy.Toczy się już sprawa o ochronę dóbr osobistych przeciwko Panu Prezydentowi, w której ten wyrok będzie na pewno pomocny. Ponadto złożyłem w zeszły piątek zawiadomienie do prokuratury w związku z matactwami dokonywanymi przez Pana Prezydenta w toku procesu. W tej sprawie również przydatne będzie rozstrzygnięcie, a właściwie nawet nie sam wyrok co jego uzasadnienie, które jest jednak miażdżące dla Pana Prezydenta.

Proces trwał prawie dwa lata, obrona musiała przeprowadzić wiele czynności dowodowych i powoływano wielu biegłych m.in. z zakresu techniki komputerowej. Różnica między faktami a zeznaniami niektórych świadków powodowały znaczące komplikacje w dochodzeniu do obiektywnej prawdy.

„Proces niestety trwał tak długo, ponieważ musieliśmy jako obrona przeprowadzić szereg czynności dowodowych, przez które de facto wstąpiliśmy w rolę oskarżyciela, szukającego dowodów winy Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka. Było to znacząco utrudnione, gdyż większość dowodów była w rękach Pana Wnuka, co umożliwiło mu ich manipulacją i powodowaniem, że dziwnym trafem znikały.” – powiedział nam adwokat Jarosław Kaczyński

O procesie i jego ciekawszych szczegółach będziemy pisać już wkrótce. Na razie zapraszamy do obejrzenia materiału video z ogłoszenia wyroku i jego uzasadnienia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "?" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 20:58:12 napisał:
  Kudela mówił prawdę? Ze mieszka w Zamościu?
  R E K L A M A
 • "Asd" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 21:38:00 napisał:
  Oczywiście że to nie Wnuk nagrywał. To kamera nagrywała. Tak samo jak pisowcy przekonywali że paliwo nie podrożeje w całej Polsce tylko na stacjach benzynowych.
 • "Mecz oglądamy" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 21:53:49 napisał:
  Moteka normalni ludzie mecz oglądają. Rano rób kampanie nowoczesnym
  • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 22:03:38 napisał:
   Żółta kartka dla Rebićia. Bez sensu. On po prostu tylko biegł. Jak kopią naszych, to nic.....
 • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 22:21:34 napisał:
  I poszło w siatę...
 • "Odbiorca" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 23:40:54 napisał:
  Nareszcie roztocxe.net robi się jakies. Przez ostatni rok nie dalo sie tego czytac. Co do wyrokow, ten gosc sue kończy. Lada dzień szczury beda uciekać z tonacego statku
 • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 23:52:05 napisał:
  No niby szkoda tego Kudeli, ale to baran ciężki jest. W mej opinii.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 6:49:45 napisał:
  Zaprawdę i naprawdę. Oficjalnie wiadomo, że mieszka w Sitańcu. Ufff. Po dwóch latach, tajemnica żółtej ciżemki ujawniona została w nieprawomocnym wyroku. Czy pojęcie strzału w kolanko jest tu komuś znane? Subtelność zdjęcia tytułowego dowodzi, że nazwisko, poziom twórcy artykułu oraz jego warsztat dziennikarski są blisko spokrewnione z narzędziem prostym, niejakim mło-te-kiem... Faktycznie, powrót redaktora ożywi portal, znowu będzie swojsko i siermiężnie.
 • "Marek" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 7:34:21 napisał:
  Kto jest karany - nie może być Prezydentem ?
  • "Marian" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:22:53 napisał:
   Czyli Marek nie może być prezydentem. Bo Wnuk nie jest karany, on tu był oskarżycielem.
 • "ciekawski" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 8:44:04 napisał:
  Po co PIS wystawia kogoś na prezydenta kto ma kilka spraw w prokuraturze i za rok może trzeba będzie robić kolejne wybory jak zapadnie jakiś wyrok ? A może oni się nazywają PRAWO PRAWEM a SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE i dlatego tak chcą przejąć te sądy.
 • "Anonim" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 10:23:18 napisał:
  Mnie najbardziej cieszy imię i nazwisko mecenasa. I akurat po tej stronie. Brawo.
  R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 10:58:45 napisał:
  Pac wart pałaca, a pałac paca. Karanych to jeszcze nie ma, bo wyrok jest nieprawomocny. Wydrukują co trzeba po POsmarowaniu.
 • "Bulterier" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:14:21 napisał:
  PIS poparł a obecnie wystawia kandydata który ma kilka spraw sądowych. Pomimo ze Wladze lokalne i sympatyczny pisu ie popierwja jeho kandydatury zostaje przywieziony przez polityka, który obwieszcza że aw jest kandydatem pisu. To jedna wielka farsa i jestem przekonany o tym ze przegra te wybory. Ludzie nie są glupi inwidza tą polityczną gierke
  • "Marian" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:23:51 napisał:
   Bulterier, Wnuk nie ma żadnych spraw sądowych. To on oskarżał. Nie kłam.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:25:22 napisał:
  . Odbiorca, asd, bulterier. Jeden adres IP, trzy kryptonimy i demaskujący problem z gramatyką i ortografią. Tako to "opozycja ratuszowa". Wieszczycie towarzyszu analfabeto niczym Pytia w ostatnim stadium odurzenia wyziewem delfijskim... Znawcy manipulacji informacją, dokonujący publicznego samobójstwa intelektualnego...
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:54:19 napisał:
  Publicznego samobójstwa wizerunkowego, osobowościowego i moralnego,a być może i prawengo, dokonał Wnuk kłamiąc w sądzie i zniżając się do podchodów z samochodem i kamerą nagrywającą z ukrycia przeciwnika politycznego.
  • "do ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:09:12 napisał:
   Bardzo trafne podsumowanie. Nic dodać nic ująć. Pokazał kim jest.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 12:05:03 napisał:
  Masz dowody? Zgłoś się do prokuratury, a nie szczekaj na forum pozornie ukryty pod pseudonimami "ciekawski gad111". Kłamstwa, manipulacje trzeba udowodnić, a skoro posiadasz informacje i dowody na łamanie prawa przez Prezydenta, to powinieneś złożyć doniesienie. Na jakim jesteś etapie? Zmiany kryptonimów na forum internetowym?
  • "asd" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:11:38 napisał:
   Po pierwsze gościu, tak jak my wszyscy, nie widzisz IP ale wypisujesz głupoty jak wyżej - i oczywiście ja nie piszę pod innymi nickami. Po drugie - zawiadomienie w prokuraturze już jest i oparte jest podobno o opinie biegłych i zeznania Wnuka z tej sprawy. Teraz bierzemy popcorn i czekamy bo będzie wesoło.
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:22:54 napisał:
  Mec. Kaczyński to uczynił, to po pierwsze. Po drugie, wszyscy mogli sobie pooglądać relację z sądu oraz wystąpienie mec. Kaczyńskiego z Radnym w tvzamość. Mniej nerwowo Panie Prezydencie, wystarczyło być przyzwoitym...:)
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:32:09 napisał:
  Idę w górę balistycznie, buahaha. Prezydencie? Dziękuję, to prawdziwy komplement. Hehehe. Wasz Smurf Ważniak wygrał już sprawę? Uuuuu. Wy to macie prawo w hmmmm...jednym paluszku.
 • "Ciekawe..." dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:59:18 napisał:
  wyrok nie jest prawomocny, a tu posiadacze gadżetów i zapalacze zniczy wiktorię głoszą. Czy aby nie za wcześnie? Pewność często jest zgubna!
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:19:37 napisał:
  Nie tylko o wyrok tu idzie, a o to co Wnuk robił nagrywając Radnego oraz co gadał w sądzie i co z tym zrobił Mecenas. A teraz faktycznie, popcorn i czekamy na rozwój sytuacji...:)
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:39:59 napisał:
  Szanowni "Odnowieni KOD-owcy". Życzę smacznego posiłku, wesołego palenia zniczy, mniejszej dyshaotyniki podczas wspólnych stadnych śpiewów pod Sądami, a przede wszystkim rozumu i samodzielności w ocenie realiów. Jednocześnie przekazuję wyrazy współczucia, bo poziom wasz "nisoki" jest, jak to w przypadku narzędzi prostych, którymi wysługiwać się będą dopóty, dopóki będzie to opłacalne, a na końcu ześlą na...złomowisko. Powodzenia w degustacji. Roger out, bo szkoda wakacji....
  R E K L A M A
 • "krsi" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 16:16:51 napisał:
  No to mamy fałszywe zeznania Panie Prezydencie...dziwi mnie dlaczego PiS popiera takiego kandydata, ale to pewnie do czasu
 • "Ewa" dnia 13 lipca 2018 o godzinie 23:45:11 napisał:
  Dlaczego stronka roztocze.net nie działała przez ponad dobę?
 • "mirek" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 0:11:50 napisał:
  dlaczego roztocze ostatnio więcej nie działa niż działa ? jesteście niepoważni
 • "Prosty człowiek" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 0:15:26 napisał:
  Piszecie, że udowodniono, iż radny Kudela mieszka w Sitańcu, a "G" mnie to obchodzi gdzie ktoś mieszka, został radnym więc było to weryfikowane. Mnie interesują przytoczone w filmie fakty, o których mecenas Kaczyński mówi (szacunek dla Niego - dobry jest) - to jakieś istne szaleństwo !!! Ktoś SZYJE BARDZO GRUBYMI NIĆMI, a to staje się już niebezpieczne, jedna sprawa druga trzecia... tak nie można metody działania jak z filmu sensacyjnego, a nawet kryminału. Będziemy obserwować rozwój sytuacji mówimy stanowcze NIE ludziom którzy mataczą niezależnie z jakiej są partii!!!
 • "Brawo!" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 14:54:56 napisał:
  Niech sobie "Prezydencik" nie myśli, że mu wszystko wolno. PIS-iory won!
 • "Basior" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 20:40:02 napisał:
  A u mnie, od czasu kiedy mam kochankę moje centrum spraw życiowych przesunęło się na południe!
 • "sonia" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 17:37:41 napisał:
  A moje na zachód!
 • "mieszkaniec" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 18:18:21 napisał:
  A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziobry z tym zawiadomieniem. Mocno udokumentowane opiniami biegłych. PIS czym prędzej powinien cofnąć poparcie Wnukowi bo może być wstyd
 • "olo" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 18:56:58 napisał:
  A gdzie mieszka Wnuk?
 • "Oost." dnia 16 lipca 2018 o godzinie 0:33:02 napisał:
  Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, skowyt szczeniaków, a w tle powyborczy podział stołków, prezesury, kasa. Cóż- Zaścianek, skarlałe odbicie warszawki. Poczekajcie wyborcy was osądzą.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
Ewa 6 minut temu
Głosowalam na niego w wyborach na radne...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018