Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka30 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 35 komentarzy

Wnuk przegrywa w sądzie. Kudela mówił prawdę.

R E K L A M A    B O A R D

Andrzej Wnuk poniósł porażkę w starciu z radnym Markiem Kudelą. Nie dość, że jego oskarżenia wobec radnego zostały w całości oddalone to jeszcze adwokat Jarosław Kaczyński zarzuca prezydentowi manipulowanie dowodami i kłamstwo przed sądem.

 

Poniedziałkowy (09.07.2018r.) wyrok sądu wraz z uzasadnieniem nie pozostawia wątpliwości. Andrzej Wnuk podstawił samochód z którego nagrano film inwigilujący rodzinę radnego w ich prywatnym czasie, a publikacja nagrania naruszyła ich dobra osobiste i prawo do prywatności. Wyrok czeka na uprawomocnienie.

Pisaliśmy o całym wydarzeniu z nagrywaniem  radnego tutaj – Inwigilacja radnego

Przypomnijmy, że nagranie miało być dowodem na to, że radny rzekomo nie mieszka w Zamościu. Co nie zostało potwierdzone. Rada Miasta głosując nad wygaśnięciem mandatu radnego odrzuciła wniosek prezydenta i filmowe „dowody”. Potwierdzając tym samym, że w ocenie większości radnych centrum życiowe Marka Kudeli jest w Zamościu.

Sąd przyjął, iż przedmiotowego nagrania dokonał Andrzej Wnuk a więc w konsekwencji prawdziwe są zarzuty Marka Kudeli…” – powiedziała sędzia Marta Podskarbi-Buńko w w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Zastanowię się z moim pełnomocnikiem, czy złożyć apelację w niniejszej sprawie. Z treści wyroku, z oczywistych względów nie jestem zadowolony, ale dobrze, że proces, choć w I instancji został zakończony. Dla mnie, najważniejsze w przedmiotowej sprawie było wykazanie, że radny Marek Kudela na stałe nie mieszka w Zamościu, a w Sitańcu, co w mojej ocenie się udało. Z informacji, które uzyskałem, wiem, że Sąd w ustnym uzasadnieniu podnosił kwestię stworzenia nagrania, znajdującego się w aktach sprawy. Podkreślam raz jeszcze, ja Pana radnego nie nagrywałem.„ – powiedział Andrzej Wnuk (źródło: naszemiasto.pl)

Odmiennego zdania jest pełnomocnik Marka Kudeli, mecenas Jarosław Kaczyński – „Wyrok jest jak najbardziej satysfakcjonujący dla mojego mocodawcy.Toczy się już sprawa o ochronę dóbr osobistych przeciwko Panu Prezydentowi, w której ten wyrok będzie na pewno pomocny. Ponadto złożyłem w zeszły piątek zawiadomienie do prokuratury w związku z matactwami dokonywanymi przez Pana Prezydenta w toku procesu. W tej sprawie również przydatne będzie rozstrzygnięcie, a właściwie nawet nie sam wyrok co jego uzasadnienie, które jest jednak miażdżące dla Pana Prezydenta.

Proces trwał prawie dwa lata, obrona musiała przeprowadzić wiele czynności dowodowych i powoływano wielu biegłych m.in. z zakresu techniki komputerowej. Różnica między faktami a zeznaniami niektórych świadków powodowały znaczące komplikacje w dochodzeniu do obiektywnej prawdy.

„Proces niestety trwał tak długo, ponieważ musieliśmy jako obrona przeprowadzić szereg czynności dowodowych, przez które de facto wstąpiliśmy w rolę oskarżyciela, szukającego dowodów winy Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka. Było to znacząco utrudnione, gdyż większość dowodów była w rękach Pana Wnuka, co umożliwiło mu ich manipulacją i powodowaniem, że dziwnym trafem znikały.” – powiedział nam adwokat Jarosław Kaczyński

O procesie i jego ciekawszych szczegółach będziemy pisać już wkrótce. Na razie zapraszamy do obejrzenia materiału video z ogłoszenia wyroku i jego uzasadnienia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "?" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 20:58:12 napisał:
  Kudela mówił prawdę? Ze mieszka w Zamościu?
  R E K L A M A
 • "Asd" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 21:38:00 napisał:
  Oczywiście że to nie Wnuk nagrywał. To kamera nagrywała. Tak samo jak pisowcy przekonywali że paliwo nie podrożeje w całej Polsce tylko na stacjach benzynowych.
 • "Mecz oglądamy" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 21:53:49 napisał:
  Moteka normalni ludzie mecz oglądają. Rano rób kampanie nowoczesnym
  • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 22:03:38 napisał:
   Żółta kartka dla Rebićia. Bez sensu. On po prostu tylko biegł. Jak kopią naszych, to nic.....
 • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 22:21:34 napisał:
  I poszło w siatę...
 • "Odbiorca" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 23:40:54 napisał:
  Nareszcie roztocxe.net robi się jakies. Przez ostatni rok nie dalo sie tego czytac. Co do wyrokow, ten gosc sue kończy. Lada dzień szczury beda uciekać z tonacego statku
 • "TORRES20400" dnia 11 lipca 2018 o godzinie 23:52:05 napisał:
  No niby szkoda tego Kudeli, ale to baran ciężki jest. W mej opinii.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 6:49:45 napisał:
  Zaprawdę i naprawdę. Oficjalnie wiadomo, że mieszka w Sitańcu. Ufff. Po dwóch latach, tajemnica żółtej ciżemki ujawniona została w nieprawomocnym wyroku. Czy pojęcie strzału w kolanko jest tu komuś znane? Subtelność zdjęcia tytułowego dowodzi, że nazwisko, poziom twórcy artykułu oraz jego warsztat dziennikarski są blisko spokrewnione z narzędziem prostym, niejakim mło-te-kiem... Faktycznie, powrót redaktora ożywi portal, znowu będzie swojsko i siermiężnie.
 • "Marek" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 7:34:21 napisał:
  Kto jest karany - nie może być Prezydentem ?
  • "Marian" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:22:53 napisał:
   Czyli Marek nie może być prezydentem. Bo Wnuk nie jest karany, on tu był oskarżycielem.
 • "ciekawski" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 8:44:04 napisał:
  Po co PIS wystawia kogoś na prezydenta kto ma kilka spraw w prokuraturze i za rok może trzeba będzie robić kolejne wybory jak zapadnie jakiś wyrok ? A może oni się nazywają PRAWO PRAWEM a SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE i dlatego tak chcą przejąć te sądy.
 • "Anonim" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 10:23:18 napisał:
  Mnie najbardziej cieszy imię i nazwisko mecenasa. I akurat po tej stronie. Brawo.
  R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 10:58:45 napisał:
  Pac wart pałaca, a pałac paca. Karanych to jeszcze nie ma, bo wyrok jest nieprawomocny. Wydrukują co trzeba po POsmarowaniu.
 • "Bulterier" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:14:21 napisał:
  PIS poparł a obecnie wystawia kandydata który ma kilka spraw sądowych. Pomimo ze Wladze lokalne i sympatyczny pisu ie popierwja jeho kandydatury zostaje przywieziony przez polityka, który obwieszcza że aw jest kandydatem pisu. To jedna wielka farsa i jestem przekonany o tym ze przegra te wybory. Ludzie nie są glupi inwidza tą polityczną gierke
  • "Marian" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:23:51 napisał:
   Bulterier, Wnuk nie ma żadnych spraw sądowych. To on oskarżał. Nie kłam.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:25:22 napisał:
  . Odbiorca, asd, bulterier. Jeden adres IP, trzy kryptonimy i demaskujący problem z gramatyką i ortografią. Tako to "opozycja ratuszowa". Wieszczycie towarzyszu analfabeto niczym Pytia w ostatnim stadium odurzenia wyziewem delfijskim... Znawcy manipulacji informacją, dokonujący publicznego samobójstwa intelektualnego...
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 11:54:19 napisał:
  Publicznego samobójstwa wizerunkowego, osobowościowego i moralnego,a być może i prawengo, dokonał Wnuk kłamiąc w sądzie i zniżając się do podchodów z samochodem i kamerą nagrywającą z ukrycia przeciwnika politycznego.
  • "do ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:09:12 napisał:
   Bardzo trafne podsumowanie. Nic dodać nic ująć. Pokazał kim jest.
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 12:05:03 napisał:
  Masz dowody? Zgłoś się do prokuratury, a nie szczekaj na forum pozornie ukryty pod pseudonimami "ciekawski gad111". Kłamstwa, manipulacje trzeba udowodnić, a skoro posiadasz informacje i dowody na łamanie prawa przez Prezydenta, to powinieneś złożyć doniesienie. Na jakim jesteś etapie? Zmiany kryptonimów na forum internetowym?
  • "asd" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:11:38 napisał:
   Po pierwsze gościu, tak jak my wszyscy, nie widzisz IP ale wypisujesz głupoty jak wyżej - i oczywiście ja nie piszę pod innymi nickami. Po drugie - zawiadomienie w prokuraturze już jest i oparte jest podobno o opinie biegłych i zeznania Wnuka z tej sprawy. Teraz bierzemy popcorn i czekamy bo będzie wesoło.
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:22:54 napisał:
  Mec. Kaczyński to uczynił, to po pierwsze. Po drugie, wszyscy mogli sobie pooglądać relację z sądu oraz wystąpienie mec. Kaczyńskiego z Radnym w tvzamość. Mniej nerwowo Panie Prezydencie, wystarczyło być przyzwoitym...:)
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:32:09 napisał:
  Idę w górę balistycznie, buahaha. Prezydencie? Dziękuję, to prawdziwy komplement. Hehehe. Wasz Smurf Ważniak wygrał już sprawę? Uuuuu. Wy to macie prawo w hmmmm...jednym paluszku.
 • "Ciekawe..." dnia 12 lipca 2018 o godzinie 13:59:18 napisał:
  wyrok nie jest prawomocny, a tu posiadacze gadżetów i zapalacze zniczy wiktorię głoszą. Czy aby nie za wcześnie? Pewność często jest zgubna!
 • "ad111" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:19:37 napisał:
  Nie tylko o wyrok tu idzie, a o to co Wnuk robił nagrywając Radnego oraz co gadał w sądzie i co z tym zrobił Mecenas. A teraz faktycznie, popcorn i czekamy na rozwój sytuacji...:)
 • "roadrunner" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 14:39:59 napisał:
  Szanowni "Odnowieni KOD-owcy". Życzę smacznego posiłku, wesołego palenia zniczy, mniejszej dyshaotyniki podczas wspólnych stadnych śpiewów pod Sądami, a przede wszystkim rozumu i samodzielności w ocenie realiów. Jednocześnie przekazuję wyrazy współczucia, bo poziom wasz "nisoki" jest, jak to w przypadku narzędzi prostych, którymi wysługiwać się będą dopóty, dopóki będzie to opłacalne, a na końcu ześlą na...złomowisko. Powodzenia w degustacji. Roger out, bo szkoda wakacji....
  R E K L A M A
 • "krsi" dnia 12 lipca 2018 o godzinie 16:16:51 napisał:
  No to mamy fałszywe zeznania Panie Prezydencie...dziwi mnie dlaczego PiS popiera takiego kandydata, ale to pewnie do czasu
 • "Ewa" dnia 13 lipca 2018 o godzinie 23:45:11 napisał:
  Dlaczego stronka roztocze.net nie działała przez ponad dobę?
 • "mirek" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 0:11:50 napisał:
  dlaczego roztocze ostatnio więcej nie działa niż działa ? jesteście niepoważni
 • "Prosty człowiek" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 0:15:26 napisał:
  Piszecie, że udowodniono, iż radny Kudela mieszka w Sitańcu, a "G" mnie to obchodzi gdzie ktoś mieszka, został radnym więc było to weryfikowane. Mnie interesują przytoczone w filmie fakty, o których mecenas Kaczyński mówi (szacunek dla Niego - dobry jest) - to jakieś istne szaleństwo !!! Ktoś SZYJE BARDZO GRUBYMI NIĆMI, a to staje się już niebezpieczne, jedna sprawa druga trzecia... tak nie można metody działania jak z filmu sensacyjnego, a nawet kryminału. Będziemy obserwować rozwój sytuacji mówimy stanowcze NIE ludziom którzy mataczą niezależnie z jakiej są partii!!!
 • "Brawo!" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 14:54:56 napisał:
  Niech sobie "Prezydencik" nie myśli, że mu wszystko wolno. PIS-iory won!
 • "Basior" dnia 14 lipca 2018 o godzinie 20:40:02 napisał:
  A u mnie, od czasu kiedy mam kochankę moje centrum spraw życiowych przesunęło się na południe!
 • "sonia" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 17:37:41 napisał:
  A moje na zachód!
 • "mieszkaniec" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 18:18:21 napisał:
  A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziobry z tym zawiadomieniem. Mocno udokumentowane opiniami biegłych. PIS czym prędzej powinien cofnąć poparcie Wnukowi bo może być wstyd
 • "olo" dnia 15 lipca 2018 o godzinie 18:56:58 napisał:
  A gdzie mieszka Wnuk?
 • "Oost." dnia 16 lipca 2018 o godzinie 0:33:02 napisał:
  Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, skowyt szczeniaków, a w tle powyborczy podział stołków, prezesury, kasa. Cóż- Zaścianek, skarlałe odbicie warszawki. Poczekajcie wyborcy was osądzą.
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama