Krzysztof Pardo, trener juniorów łady Biłgoraj; fot. Wydawnictwo Izamarka Marek Sztochel

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W pierwszym meczu wiosennej rundy rozgrywek juniorzy Łady Biłgoraj wywalczyli cenny, wyjazdowy punkt z wysoko notowaną Wisłą Puławy.

Niedziela, 26 marca godz. 11.00

Wisła PuławyŁada Biłgoraj 0 : 0

Wisła: Piotr Owczarzak – Patryk Babach (55’ Kamil Piotrowski), Łukasz Dębowski, Dominik Sekuła (30’ Błażej Maciejczyk), Michał Łukaszuk – Ernest Dębiec, Mateusz Grabowski (75’ Bartłomiej Pyra), Kamil Drabik (46’ Bartłomiej Gąska), Konrad Łętowski (55’ Jakub Pacocha) – Dominik Szymanek (46’ Krzysztof Sadura), Hubert Drozd (46’ Dominik Czapla).

Łada 1-4-4-2:

Zmiany:

40’ ↓ Kamil Dubiel – ↑ Sebastian Hadam,

69’ ↓ Robert Pałubski – ↑ Mirosław Małysza,

80’ ↓ Michał Skubis – ↑ Kamil Mulawa,

90’ ↓ Kamil Nowak – ↑ Dominik Gąbka.

Żółta kartka: Chmura (Łada).

Gospodarze zajmowali po jesiennej rundzie rozgrywek piąte miejsce ale potencjał drużyny prowadzonej przez Marcina Popławskiego jest dużo wyższy. Świadczą o tym przede wszystkim wyniki spotkań uzyskane z czołowymi zespołami I Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Trudno więc było wskazywać przed meczem innego faworyta niż właśnie Wisłę.

Boiskowe realia okazały się jednak inne. Drużyna Łady wyszła na boisko pozytywnie zmotywowana i nie dała się stłamsić rywalom. W 18 minucie ładnym strzałem lewą nogą popisał się Skubis ale bramkarz wybił piłkę na róg. W 30 minucie prawym skrzydłem przedarł się Skubis i dograł piłkę na 15 metr gdzie Ćwiek uprzedził obrońców i oddał strzał, który minimalnie ominął słupek. W 41 minucie błąd obrońców Wisły sprawił, że Nowak znalazł się w dogodnej sytuacji, w polu karnym ograł kolejnego obrońcę ale jego strzał był bardzo słaby i bramkarz bez trudu złapał piłkę. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy. Dośrodkowanie z lewego skrzydła trafiło do jednego z napastników Wisły ale ten stojąc przed pustą bramką strzelił ponad poprzeczką.

W drugiej połowie mecz początkowo był wyrównany. Żaden z zespołów nie osiągnął znaczącej przewagi. W 62 minucie świetną okazję do strzelenia gola mieli goście. Sytuację 2 x 1 z obrońcą Wisły mieli Ćwiek i Nowak ale ten pierwszy zepsuł podanie do partnera i zaprzepaścił szansę. W ostatnich 20 minutach gospodarze przycisnęli zespół Łady chcąc rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W tym okresie trzykrotnie zespół Wisły zmarnował świetne okazje do zdobycia bramki. Najpierw sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy wybronił Brodziak (72 minuta), potem piłkę z linii bramkowej wybił Hadam (77 minuta) a potem po raz kolejny świetną interwencją popisał się Brodziak (80 minuta). Kolejne szanse mieli też piłkarze Łady. W 84 minucie Chmura wyszedł sam na sam z bramkarzem Wisły ale spychany przez obrońcę oddał zbyt lekki strzał. W doliczonym czasie gry Gontarz zagrał do Gąbki, ten z kolei dośrodkował przed bramkę gdzie Chmurę w ostatniej chwili ubiegł obrońca.

Krzysztof Pardo, trener Łady: „Mecz był raczej wyrównany, z lekką przewagą Wisły. Gospodarze prowadzili grę a my groźnie kontratakowaliśmy. Obydwa zespoły stworzyły sobie podobną ilość sytuacji podbramkowych, chociaż niektórzy miejscowi kibice uważali, że to właśnie my stworzyliśmy ich więcej. Myślę, że wszyscy uczestnicy i obserwatorzy tego spotkania zgodzą się, że mecz był dobry, wyrównany i zakończył się wynikiem, który nie krzywdzi żadnej z drużyn”.

W XV kolejce rozgrywek juniorzy Łady podejmą u siebie Widok Lublin. Mecz odbędzie się w sobotę, 01 kwietnia br. o godzinie 11.00.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.