Jacek Szczyrba, trener juniorów Hetmana; fot. Wydawnictwo Izamarka Marek Sztochel

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W IV lidze mecz Hetmana z Chełmianką zakończy rozgrywki bieżącego sezonu. Juniorzy starsi Hetmana dali seniorom na czerwcowy mecz szablon do skopiowania.

Niedziela, 26 marca godz. 11.00

Hetman Zamość Chełmianka Chełm 4 : 2 (0 : 2)

Zmiany:

46’ ↓ Patryk Małek – ↑ Łukasz Latawiec,

46’ ↓ Szymon Sadowski – ↑ Kacper Cebula,

88’ ↓ Damian Pilipczuk – ↑ Mikołaj Romański,

90’ ↓ Szymon Nowak – ↑ Dariusz Zub.

Chełmianka: Gracjan Suchocki (84’ Szymon Niemczuk) – Jakub Renowski (89’ Jakub Czepiel), Szymon Jodłowski, Michał Górny, Krzysztof Rak (86’ Przemysław Pieczonka), Adrian Osoba (69’ Adrian Tabaczek), Łukasz Bryk (89’ Paweł Baryła), Damian Kuśmierz, Łukasz Adamski, Dawid Kuśmierz, Oskar Zakrzewski (69’ Robert Siarnik).

Żółte kartki: Płotnikiewicz, Małek i Luterek (Hetman) oraz Rak (Chełmianka).

W pierwszym meczu obecnego sezonu juniorzy starsi nowego Hetmana wygrali w Chełmie 4 : 1. Wynik tego meczu oraz miejsca zajmowane w ligowej tabeli przez obydwa zespoły pozwalały przypuszczać, że zdecydowanym faworytem w rewanżowym starciu obydwu ekip są gospodarze. Przebieg pierwszej połowy spotkania w Zamościu nie potwierdzał jednak przedmeczowych prognoz. Zarówno wynik jaki padł do przerwy jak też postawa obydwu zespołów wskazywały, że to raczej goście zdobędą trzy punkty.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 13 minucie meczu. Chełmianka zaatakowała prawym skrzydłem, dośrodkowanie trafiło w rękę Luterka a sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Damian Kuśmierz. W 23 minucie zawodnicy Chełmianki podwyższyli prowadzenie. Ponownie atak przeprowadzili prawym skrzydłem a po dośrodkowaniu Zakrzewskiego piłkę ponownie umieścił w zamojskiej bramce Damian Kuśmierz, który mimo asysty trzech obrońców popisał się skutecznym wolejem. Zdobyte bramki były udokumentowaniem zdecydowanej przewagi jaką zespół Chełmianki miał w pierwszej połowie spotkania. Podopieczni Jana Konojackiego górowali nad piłkarzami Hetmana warunkami fizycznymi, cechami motorycznymi, aktywnością oraz pomysłem na grę.

W drugiej połowie trener Jacek Szczyrba dokonał w swoim zespole dwóch zmian oraz korekty ustawienia. Na boisku pojawili się Łukasz Latawiec i debiutujący w zamojskiej drużynie Kacper Cebula. Wprowadzeni zawodnicy pomogli drużynie wzmocnić środek pola, co szybko przyniosło wymierne efekty. W 54 minucie Michał Luterek – mający na sumieniu obydwie stracone bramki – dostał podanie od Daszka i zza linii pola karnego oddał soczysty strzał, który trafił pod poprzeczkę bramki Chełmianki. Ten gol dodał skrzydeł Hetmanowi. Dwa kolejne gole zdobył Szymon Nowak, który po dośrodkowaniach z rzutów rożnych dwukrotnie (w 64 i 76 minucie), uderzeniami głową trafił do siatki rywali. Ten sam zawodnik strzałem z rzutu karnego w 87 minucie ustalił wynik tego spotkania. „Jedenastkę” arbiter pokazał za faul bramkarza gości na Pilipczuku.

Jacek Szczyrba, trener Hetmana: „Goście postawili nam ciężkie warunki gry. Na pewno wpływ na poczynania obydwu zespołów miał wiatr, który w pierwszej połowie sprzyjał Chełmiance a w drugiej pomógł trochę nam. Cieszę się, że potrafiliśmy wstać z kolan przegrywając 0 : 2 i po naprawdę słabej grze w pierwszej połowie. Dobrze wykorzystaliśmy również słabą dyspozycję bramkarza Chełmianki, który był najsłabszym ogniwem tego zespołu”.

W kolejnym spotkaniu juniorzy Hetmana zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek – Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia br. o godzinie 11.00.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.