Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany28 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wizyta wojewodów na poligonie w Wędrzynie

R E K L A M A    B O A R D

Trwa ostatnia tura szkolenia zintegrowanego lubelskich Terytorialsów na poligonie w Wędrzynie w woj. lubuskim. We wtorek, 26 lutego 2019 r. żołnierzy odwiedzili wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak.

Ponad 430 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczy na poligonie w Wędrzynie. Doskonalą umiejętności praktyczne w ramach pełnionych funkcji i zdobywają nowe, cenne kompetencje. Zmaganiom tym przyglądali się wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który właśnie przebywał z wizytą służbową w województwie lubuskim.

Wojewodowie mieli okazję obserwować ćwiczenia Terytorialsów na pasach taktycznych, strzelnicy i na terenie ośrodka zurbanizowanego. Rozmawiali z żołnierzami o służbie i trudach szkolenia poligonowego. Dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz przedstawił, jak wygląda stanowisko dowodzenia, zaprezentował program i założenia szkolenia zintegrowanego żołnierzy OT.

Dużo uwagi poświęcono wspólnym ćwiczeniom żołnierzy i Straży Pożarnej w ramach reagowania kryzysowego. Terytorialsi pod okiem strażaków szkolili się z działania i obsługi sprzętu specjalistycznego, który może być wykorzystany podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. Zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu lubelskiej brygady, m.in. polową stację ładowania, stację uzdatniania wody, agregaty oświetleniowe, prądotwórcze oraz narzędzia hydrauliczne.

Obserwując ćwiczenia lubelskich Terytorialsów wojewoda Przemysław Czarnek powiedział – „Tego typu szkolenia, przygotowania, poligony i doświadczenia żołnierzy powodują, że w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych jesteśmy bezpieczni. WOT to wielki potencjał, nie tylko z punktu widzenia obrony granic, ale także z punktu widzenia mieszkańców, lokalnych społeczności. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co się tutaj dzieje, jak szkolą się żołnierze”.

W województwie lubuskim nie ma jeszcze brygady OT. Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak zapytany o wrażenia z wizyty na poligonie powiedział – „Bardzo dobrze, że tego typu formacja będzie w każdym województwie i może być ona użyta do wspierania lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Taka jednostka bardzo wzmacnia cały wojewódzki system zarządzania kryzysowego”.

Szkolenie zintegrowane lubelskich Terytorialsów w Wędrzynie potrwa jeszcze do 8 marca br. W sumie, w trzech turach poligon przejdzie ponad 1500 żołnierzy OT z Lubelszczyzny. Kolejne tego typu szkolenie odbędzie się latem na poligonie w Nowej Dębie.


2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3100 żołnierzy i cały czas rośnie w siłę.

kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018