Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskietekst nadesłany28 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wizyta wojewodów na poligonie w Wędrzynie

R E K L A M A    B O A R D

Trwa ostatnia tura szkolenia zintegrowanego lubelskich Terytorialsów na poligonie w Wędrzynie w woj. lubuskim. We wtorek, 26 lutego 2019 r. żołnierzy odwiedzili wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak.

Ponad 430 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczy na poligonie w Wędrzynie. Doskonalą umiejętności praktyczne w ramach pełnionych funkcji i zdobywają nowe, cenne kompetencje. Zmaganiom tym przyglądali się wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który właśnie przebywał z wizytą służbową w województwie lubuskim.

Wojewodowie mieli okazję obserwować ćwiczenia Terytorialsów na pasach taktycznych, strzelnicy i na terenie ośrodka zurbanizowanego. Rozmawiali z żołnierzami o służbie i trudach szkolenia poligonowego. Dowódca lubelskiej brygady płk Tadeusz Nastarowicz przedstawił, jak wygląda stanowisko dowodzenia, zaprezentował program i założenia szkolenia zintegrowanego żołnierzy OT.

Dużo uwagi poświęcono wspólnym ćwiczeniom żołnierzy i Straży Pożarnej w ramach reagowania kryzysowego. Terytorialsi pod okiem strażaków szkolili się z działania i obsługi sprzętu specjalistycznego, który może być wykorzystany podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. Zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu lubelskiej brygady, m.in. polową stację ładowania, stację uzdatniania wody, agregaty oświetleniowe, prądotwórcze oraz narzędzia hydrauliczne.

Obserwując ćwiczenia lubelskich Terytorialsów wojewoda Przemysław Czarnek powiedział – „Tego typu szkolenia, przygotowania, poligony i doświadczenia żołnierzy powodują, że w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych jesteśmy bezpieczni. WOT to wielki potencjał, nie tylko z punktu widzenia obrony granic, ale także z punktu widzenia mieszkańców, lokalnych społeczności. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co się tutaj dzieje, jak szkolą się żołnierze”.

W województwie lubuskim nie ma jeszcze brygady OT. Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak zapytany o wrażenia z wizyty na poligonie powiedział – „Bardzo dobrze, że tego typu formacja będzie w każdym województwie i może być ona użyta do wspierania lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Taka jednostka bardzo wzmacnia cały wojewódzki system zarządzania kryzysowego”.

Szkolenie zintegrowane lubelskich Terytorialsów w Wędrzynie potrwa jeszcze do 8 marca br. W sumie, w trzech turach poligon przejdzie ponad 1500 żołnierzy OT z Lubelszczyzny. Kolejne tego typu szkolenie odbędzie się latem na poligonie w Nowej Dębie.


2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3100 żołnierzy i cały czas rośnie w siłę.

kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad111 48 minut temu
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018