R E K L A M A

Z I P

Polityka i SamorządHenryk Szwarcwaldzki20 marca 2017 FACEBOOK | 4003 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 14 komentarzy

Wipler – “Polacy nie chcą mieszkać w swoich miejscach zamieszkania”

od lewej: Bartłomiej Pejo, Przemysław Wipler fot. roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

O polityce, o programie 500+ i emeryturach. Zakres tematów poruszanych przez Przemysława Wiplera na spotkaniu w Zamościu był obszerny.

Przemysław Wipler do doświadczony polityk m.in. był radnym m.st. Warszawy z KWW Julii Pitery, był posłem z list PiS ale odszedł z partii, zaangażowany był również w projekt „Godzina dla Polski” Jarosław Gowina. Związany był i jest z Januszem Korwinem-Mikke. Obecnie jest wiceprezesem partii Wolność (dawniej KORWiN). Jednak jak sam deklarował na spotkaniu jego zaangażowanie w działalność partyjną może osłabnąć ze względów zawodowych. Po co zatem tak doświadczony polityk dotarł do Zamościa i spotkał się z kilkunastoosobową grupą zwolenników? Odpowiedź w naszym materiale.

Ponadto Wipler odniósł się do ostatniej “wpadki” Janusza Korwin-Mikkego na forum europejskim, przy okazji opowiadając kilka ciekawych anegdot z życia politycznego partii.

Przemysław Wipler sporo też mówił o mediach ogólnopolskich i o trudnościach przy tworzeniu, przez partię Wolność, własnego medium internetowego. Wspominając przy okazji Jarosława Kaczyńskiego i jego nauki.

Przemysławowi Wiplerowi towarzyszył Bartłomiej Pejo prezes okręgu 6 KORWiN (Wolność) prywatnie mąż jednej z córek Janusz Korwina-Mikke.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "podpis" dnia 20 marca 2017 o godzinie 8:42:36 napisał:
  nie chcą mieszkać - chyba raczej nie mają wyboru...
  11
  0
  R E K L A M A
 • "Beno" dnia 20 marca 2017 o godzinie 8:44:14 napisał:
  Powiedział co wiedział.
  8
  3
 • "ach" dnia 20 marca 2017 o godzinie 11:56:41 napisał:
  chyba chłopaki macie za dużo wolnego czasu
  2
  3
 • "Anka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 12:33:10 napisał:
  To jest jak monarchia. Wżeń się do prezesa to będziesz szefem okręgu. Parodia.
  3
  6
 • "observer" dnia 20 marca 2017 o godzinie 13:19:38 napisał:
  a ja nie chcę mieszkać obok niego.
  4
  6
 • "Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:14:50 napisał:
  Aby wyrazić opinię na jakikolwiek temat należałoby się zaznajomić z tematem. Podejrzewam, że szanowni komentujący nie byli na spotkaniu, które trwało o wiele dłużej niż migawki tutaj zaprezentowane. Poza tym we fragmentach tu zamieszczonych zabrakło elementów najważniejszych, takich jak chociażby dyskusja z uczestnikami spotkania. Podejrzewam, że gdyby pokazana była pełna relacja a nie nazwijmy to "lżejsze" i być może nieco mniej istotne jej fragmenty to i komentarze nie byłyby aż tak żenujące. "podpis" masz rację - nie mamy wyboru, żeby żyć normalnie trzeba się stąd wynieść, tylko dlaczego...?
  6
  3
 • "Też Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:29:05 napisał:
  Duża część z nas żyje normalnie i nigdzie się z Zamościa nie wybiera. Liczne zmiany są potrzebne by pozostała część również mogła być zadowolona ale do tego żaden z tych panów nie jest nam potrzebny.
  6
  8
 • "Bywalec nowomiejskich melin" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:59:28 napisał:
  Jakieś kluby w mieście zwiedzał?
  1
  5
 • "Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 16:05:08 napisał:
  Duża część to znaczy kto? I co należy uznać za normalność? Trochę już tu żyję i jedyne co widzę to to, że normalnie i na poziomie żyją tylko nieliczni. Jedni bo są w układach, inni bo ich rodzice byli w układach i jeszcze inni "pozaukładowi" ale za to działający głównie w szarej strefie i tacy którzy jeżdżą sezonowo za granicę. Nie wiem czy to normalne, zwłaszcza dla dzieci wychowujących się z w takich rodzinach. Potrzeba właśnie takich ludzi jak Wipler i Korwin by przywrócić zdroworozsądkowe myślenie i wprowadzić zmiany dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.
  8
  6
 • "Bogusław" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:10:40 napisał:
  Nie wiem kto to są ci „nam”, którym Korwin-Mikke i Wipler potrzebni nie są, ale mnie i wielu innym są oni bardzo potrzebni. Korwin Mikke jest potrzebny, bo choć myli niejednokrotnie, to jego słowa budzą refleksję i otwierają oczy na wiele absudrów A Wipler jest potrzebny również dlatego że pokazuje iż „Partia Korwina” to nie sekta w której guru jest uważany za nieomylnego. Ja też się w niektórych sprawach nie zgadzam i z jednym i z drugim ale wg mnie tacy ludzie potrzebni są. W swym głównym przesłaniu maja rację, potrzeba nam więcej wolności a Państwo powinno znacznie mniej ingerować w nasze sprawy, mniej pieniędzy zabierac zwłaszcza najbiedniejszym. Bo tym bogatym „nam” oczywiscie tacy ludzie którzy chca by pracowicie ludzie mogli z biedy wyjść oczywiście potrzebni nie są.
  6
  2
  R E K L A M A
 • "ojtamojtam" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:40:15 napisał:
  Pogadali i pojechali i na tym cały szum się zakończył.
  2
  3
 • ".Thomas" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:56:58 napisał:
  Punktem wyjścia do dyskusji powinna być niedawno opublikowana BIala Księga ZUS. Autorzy tej księgi wskazują na problemy, dużym skrócie, brak jednolitego systemu emerytalnego. Przemysław Wipler zapomina o jednym ktoś na te emerytury musi zarabiać. Bez poprawy demografii wiek emerytalny trzeba będzie podnieść do 80 lat, tak aby całe życie wpłacać na chwilę przed emeryturą umrzeć. W przypadku systemu ZUS nie ma możliwości odkładania kapitału to co wplacamy jest wypłacane, a tak podatnik musi dołożyć do ZUS 70 mld. Złotych. EMERYTURA ABY BYŁA godzina musi być wyższa składka, nie procentowa, a wynikającą z większych zarobkow to w chwili obecnej. Jeszcze w latach 70 tych na jednego emeryta pracowało trzech pracowników, teraz jest to niewiele 1.5 człowieka. Jeżeli ba nasze emerytury będzie tyle pracować za za 30 -40 lat to te emerytury będą głosowe, tak jak pierwsze emerytury Bismarcka nie każdy do nich dożywał. Panie Wipler każdy z krajów UE w ten czy inny sposób prowadzi politykę prorodzinna z myślą o poprawie wydolności systemu emerytalnego. Przy czym faktycznie dysproporcje w Polsce są dosyć duże, które wymagają czasu, aby je zniwelować. 500 plus które jest krytykowany z jednej strony wspomaga wielodzietne rodziny, z drugiej zaś dyskryminuje np. Kobiety wychowujących samotnie jedno dziecko. Tak naprawdę PW nie zaproponował za wiele.
  2
  2
 • "Bogusław" dnia 20 marca 2017 o godzinie 20:43:12 napisał:
  Mylisz się Thomas i to wielokrotnie. Po pierwsze Wipler mówił właśnie o tym że na emerytury braknie, po drugie mówił że 500+ nic nam nie pomoże jeśli nadal będziemy "produkowac Polaków na eksport", po czwarte system emerytalny oparty na rzekomych składkach (a w rzeczywistości na podatku od pracy zwłaszcza niskkiej) to pomysł głupi i na przykład w UK dawno zarzucony. po piąte sam ZUS jest problemem a podatnik nie dopłaca do ZUS tylko do FUS i tym podatnikiem nie jest podatnik PiT bo podatek PiT to malutki ułamek dochodów budżetu (dochód mniejszy niz połowa przychodów z PiT), a po szóste dokładnie nie wiemy jak długo będzie ptrzeba pracowac przy rosnącej wydajnośći gospodarki, by wytworzyć dobra potrzebne na całe swe życie. Jest bardzo prawdopodobne że za 20 lat 1/20 społeczeństwa bez problemu wytworzy wszystko co trzeba i powstanie problem nie skąd wziąc pracowników lecz jak sie praca podzielić. Lecz to będzie kiedyś a na dziś trzeba pozwolic ludziom pracowac i nie zabierać im prawie połowy tego co zarobią, bo wbrew pozorom większośc CHCE pracować, ale trzeba by im najpierw porządnie zapłacić. A płacić nie ma kto gdy Państwo z każdej wypłaty zabiera ponad połowe: najpierw w postaci podatku PiT i rzekomej skladki a w rzeczywistości podatku na ZUS a potem w sklepie resztę w postaci podatku VAT i akcyzy od zakupionych towarów.
  5
  2
 • "Thomas" dnia 21 marca 2017 o godzinie 16:31:31 napisał:
  Bogusław@ Bogusławie nie mylę się, jak również i ty. Tak długo jak będzie deficyt budżetowy, tak zawsze będzie brakowało pieniędzy.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

@Kimicic
Kmicic ładne pranie mózgu przeszedłe...
Kmicic
Nie ma czegoś takiego jak wójt miasta ...
Marchlewski
Teraz Fundacja Róży Luksemburg przyst...
K.
Wstyd na cały świat. O popisie wójta ...
d
to co kasy ni ma? a projekt unijny??...
SC
Ale tylko stadion piłkarski a nie jaki...
Agnieszka
I teraz wszystkich przeciwników WOŚP i...
niech przekażą tak 1% firmy spoza Zamo...
Tir
Co wspólnego ma z tym Zamość , niech ...
ka
Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261 z...
ka
UKS KIKO Zamość 5741...
La La Land
Przeraża mnie to dziadowanie... już na...
9
A Watykan nie może się dołożyć ?...
Hm
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
.
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111
A już się martwiłem, że trochę dłu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny