R E K L A M A

Z I P

Polityka i SamorządRobert Moteka20 marca 2017 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 14 komentarzy ()

Wipler – “Polacy nie chcą mieszkać w swoich miejscach zamieszkania”

od lewej: Bartłomiej Pejo, Przemysław Wipler fot. roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

O polityce, o programie 500+ i emeryturach. Zakres tematów poruszanych przez Przemysława Wiplera na spotkaniu w Zamościu był obszerny.

Przemysław Wipler do doświadczony polityk m.in. był radnym m.st. Warszawy z KWW Julii Pitery, był posłem z list PiS ale odszedł z partii, zaangażowany był również w projekt „Godzina dla Polski” Jarosław Gowina. Związany był i jest z Januszem Korwinem-Mikke. Obecnie jest wiceprezesem partii Wolność (dawniej KORWiN). Jednak jak sam deklarował na spotkaniu jego zaangażowanie w działalność partyjną może osłabnąć ze względów zawodowych. Po co zatem tak doświadczony polityk dotarł do Zamościa i spotkał się z kilkunastoosobową grupą zwolenników? Odpowiedź w naszym materiale.

Ponadto Wipler odniósł się do ostatniej “wpadki” Janusza Korwin-Mikkego na forum europejskim, przy okazji opowiadając kilka ciekawych anegdot z życia politycznego partii.

Przemysław Wipler sporo też mówił o mediach ogólnopolskich i o trudnościach przy tworzeniu, przez partię Wolność, własnego medium internetowego. Wspominając przy okazji Jarosława Kaczyńskiego i jego nauki.

Przemysławowi Wiplerowi towarzyszył Bartłomiej Pejo prezes okręgu 6 KORWiN (Wolność) prywatnie mąż jednej z córek Janusz Korwina-Mikke.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "podpis" dnia 20 marca 2017 o godzinie 8:42:36 napisał:
  nie chcą mieszkać - chyba raczej nie mają wyboru...
  11
  0
  R E K L A M A
 • "Beno" dnia 20 marca 2017 o godzinie 8:44:14 napisał:
  Powiedział co wiedział.
  8
  3
 • "ach" dnia 20 marca 2017 o godzinie 11:56:41 napisał:
  chyba chłopaki macie za dużo wolnego czasu
  2
  3
 • "Anka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 12:33:10 napisał:
  To jest jak monarchia. Wżeń się do prezesa to będziesz szefem okręgu. Parodia.
  3
  6
 • "observer" dnia 20 marca 2017 o godzinie 13:19:38 napisał:
  a ja nie chcę mieszkać obok niego.
  4
  6
 • "Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:14:50 napisał:
  Aby wyrazić opinię na jakikolwiek temat należałoby się zaznajomić z tematem. Podejrzewam, że szanowni komentujący nie byli na spotkaniu, które trwało o wiele dłużej niż migawki tutaj zaprezentowane. Poza tym we fragmentach tu zamieszczonych zabrakło elementów najważniejszych, takich jak chociażby dyskusja z uczestnikami spotkania. Podejrzewam, że gdyby pokazana była pełna relacja a nie nazwijmy to "lżejsze" i być może nieco mniej istotne jej fragmenty to i komentarze nie byłyby aż tak żenujące. "podpis" masz rację - nie mamy wyboru, żeby żyć normalnie trzeba się stąd wynieść, tylko dlaczego...?
  6
  3
 • "Też Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:29:05 napisał:
  Duża część z nas żyje normalnie i nigdzie się z Zamościa nie wybiera. Liczne zmiany są potrzebne by pozostała część również mogła być zadowolona ale do tego żaden z tych panów nie jest nam potrzebny.
  6
  8
 • "Bywalec nowomiejskich melin" dnia 20 marca 2017 o godzinie 15:59:28 napisał:
  Jakieś kluby w mieście zwiedzał?
  1
  5
 • "Zamościanka" dnia 20 marca 2017 o godzinie 16:05:08 napisał:
  Duża część to znaczy kto? I co należy uznać za normalność? Trochę już tu żyję i jedyne co widzę to to, że normalnie i na poziomie żyją tylko nieliczni. Jedni bo są w układach, inni bo ich rodzice byli w układach i jeszcze inni "pozaukładowi" ale za to działający głównie w szarej strefie i tacy którzy jeżdżą sezonowo za granicę. Nie wiem czy to normalne, zwłaszcza dla dzieci wychowujących się z w takich rodzinach. Potrzeba właśnie takich ludzi jak Wipler i Korwin by przywrócić zdroworozsądkowe myślenie i wprowadzić zmiany dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.
  8
  6
 • "Bogusław" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:10:40 napisał:
  Nie wiem kto to są ci „nam”, którym Korwin-Mikke i Wipler potrzebni nie są, ale mnie i wielu innym są oni bardzo potrzebni. Korwin Mikke jest potrzebny, bo choć myli niejednokrotnie, to jego słowa budzą refleksję i otwierają oczy na wiele absudrów A Wipler jest potrzebny również dlatego że pokazuje iż „Partia Korwina” to nie sekta w której guru jest uważany za nieomylnego. Ja też się w niektórych sprawach nie zgadzam i z jednym i z drugim ale wg mnie tacy ludzie potrzebni są. W swym głównym przesłaniu maja rację, potrzeba nam więcej wolności a Państwo powinno znacznie mniej ingerować w nasze sprawy, mniej pieniędzy zabierac zwłaszcza najbiedniejszym. Bo tym bogatym „nam” oczywiscie tacy ludzie którzy chca by pracowicie ludzie mogli z biedy wyjść oczywiście potrzebni nie są.
  6
  2
  R E K L A M A
 • "ojtamojtam" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:40:15 napisał:
  Pogadali i pojechali i na tym cały szum się zakończył.
  2
  3
 • ".Thomas" dnia 20 marca 2017 o godzinie 19:56:58 napisał:
  Punktem wyjścia do dyskusji powinna być niedawno opublikowana BIala Księga ZUS. Autorzy tej księgi wskazują na problemy, dużym skrócie, brak jednolitego systemu emerytalnego. Przemysław Wipler zapomina o jednym ktoś na te emerytury musi zarabiać. Bez poprawy demografii wiek emerytalny trzeba będzie podnieść do 80 lat, tak aby całe życie wpłacać na chwilę przed emeryturą umrzeć. W przypadku systemu ZUS nie ma możliwości odkładania kapitału to co wplacamy jest wypłacane, a tak podatnik musi dołożyć do ZUS 70 mld. Złotych. EMERYTURA ABY BYŁA godzina musi być wyższa składka, nie procentowa, a wynikającą z większych zarobkow to w chwili obecnej. Jeszcze w latach 70 tych na jednego emeryta pracowało trzech pracowników, teraz jest to niewiele 1.5 człowieka. Jeżeli ba nasze emerytury będzie tyle pracować za za 30 -40 lat to te emerytury będą głosowe, tak jak pierwsze emerytury Bismarcka nie każdy do nich dożywał. Panie Wipler każdy z krajów UE w ten czy inny sposób prowadzi politykę prorodzinna z myślą o poprawie wydolności systemu emerytalnego. Przy czym faktycznie dysproporcje w Polsce są dosyć duże, które wymagają czasu, aby je zniwelować. 500 plus które jest krytykowany z jednej strony wspomaga wielodzietne rodziny, z drugiej zaś dyskryminuje np. Kobiety wychowujących samotnie jedno dziecko. Tak naprawdę PW nie zaproponował za wiele.
  2
  2
 • "Bogusław" dnia 20 marca 2017 o godzinie 20:43:12 napisał:
  Mylisz się Thomas i to wielokrotnie. Po pierwsze Wipler mówił właśnie o tym że na emerytury braknie, po drugie mówił że 500+ nic nam nie pomoże jeśli nadal będziemy "produkowac Polaków na eksport", po czwarte system emerytalny oparty na rzekomych składkach (a w rzeczywistości na podatku od pracy zwłaszcza niskkiej) to pomysł głupi i na przykład w UK dawno zarzucony. po piąte sam ZUS jest problemem a podatnik nie dopłaca do ZUS tylko do FUS i tym podatnikiem nie jest podatnik PiT bo podatek PiT to malutki ułamek dochodów budżetu (dochód mniejszy niz połowa przychodów z PiT), a po szóste dokładnie nie wiemy jak długo będzie ptrzeba pracowac przy rosnącej wydajnośći gospodarki, by wytworzyć dobra potrzebne na całe swe życie. Jest bardzo prawdopodobne że za 20 lat 1/20 społeczeństwa bez problemu wytworzy wszystko co trzeba i powstanie problem nie skąd wziąc pracowników lecz jak sie praca podzielić. Lecz to będzie kiedyś a na dziś trzeba pozwolic ludziom pracowac i nie zabierać im prawie połowy tego co zarobią, bo wbrew pozorom większośc CHCE pracować, ale trzeba by im najpierw porządnie zapłacić. A płacić nie ma kto gdy Państwo z każdej wypłaty zabiera ponad połowe: najpierw w postaci podatku PiT i rzekomej skladki a w rzeczywistości podatku na ZUS a potem w sklepie resztę w postaci podatku VAT i akcyzy od zakupionych towarów.
  5
  2
 • "Thomas" dnia 21 marca 2017 o godzinie 16:31:31 napisał:
  Bogusław@ Bogusławie nie mylę się, jak również i ty. Tak długo jak będzie deficyt budżetowy, tak zawsze będzie brakowało pieniędzy.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
antyklerykał
Nowak ciągle epatuje swoją wiarą, pom...
Jagoda Wątroba
Miasto jest na dnie. Nie zgadzam się na...
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny