Kultura i rozrywka | TopRedakcja29 kwietnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Wielka Roztoczańska Majówka 2016

Majówki fot. roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

Na imprezie plenerowej, na rowerze, czy na happeningu – można się będzie bawić i odpoczywać podczas majówki.
Zanim oddacie się odpoczynkowi, zabawie i rozrywce nie zapomnijcie o wywieszeniu flag. A w tym roku będzie się działo…

 


 

Biłgoraj

Koncerty, spektakle, recytacje czy warsztaty, to propozycje kulturalne na długi weekend w Biłgoraju.
Od 30 kwietnia do 1 maja w sali kameralnej BCK będzie trwał VI Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. I.B. Singera, a w programie:
30 kwietnia: godz. 11.00- warsztaty z Andrzejem Głowackim, godz. 16.00- przesłuchania uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. I.B. Singera, godz. 20.00- spektakl „Rabarbar” wg Edwarda Redlińskiego, w wykonaniu Teatru z Gimnazjum w Gromadzie.
1 maja: godz. 14.00- koncert laureatów Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. I.B. Singera.
1 maja OSiR Biłgoraj proponuje rozgrywki sportowe – mecze piłkarskie ligi okręgowej: OSiR Biłgoraj – Sokół Zwierzyniec, OSiR Biłgoraj –Gaudium Zamość oraz Łada 1945 Biłgoraj – Roztocze Szczebrzeszyn.
3 maja na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury o godz. 17.00 (po uroczystościach patriotycznych) rozpocznie się Majowy Podwieczorek Artystyczny z grupą Folklorystyczną „Pokolenia” oraz Kingą Dziduch i Chórem Męskim Ziemi Biłgorajskiej „Echo”.


 

Hrubieszów

Aktywny wypoczynek proponuje wszystkim cyklistom Stowarzyszenie „Hrubieszów na rowerach”. W programie:
1 maja – zawody – wyścigi na trasie Teratyn – Hrubieszów – jazda indywidualna na czas,
3 maja – rajd rowerowy na trasie Hrubieszów – Obrowiec – Hrubieszów, a po zakończeniu rajdu konkurs z nagrodami oraz ognisko.


Krasnobród

1 maja w Krasnobrodzie rozpocznie się XII Majówka Roztoczańska, od godz. 16.00 do 23.00 – festyn rodzinny na placu obok zalewu, przy ul. Młyńskiej, a w programie:
16.00 –– gry, konkursy, zabawy dla dzieci,
17.00 – koncert zespołu „Zbóje” i „Na ludową nutę” – koncerty zespołów: „Swojacy” z Zagrodna i „Wójtowianie” z Krasnobrodu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Basta”.
20.30 – koncert zespołu „Baflo” i dyskoteka pod gwiazdami. Podczas festynu rozstawione będą stoiska handlowe oraz piknikowa gastronomia.
2 maja o godz. 14.00 wyruszy Rodzinny Rajd Rowerowy. Zbiórka uczestników na placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu.
O godz. 18.00 wernisaż wystawy pt. „Pocztówki z lat minionych” w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

 


Krasnystaw

2 maja
Na Rynku Miejskim w godz. 14.00 – 16.00 trwał będzie Happening z okazji Dnia Flagi. W programie m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne, występy taneczne zespołów KDK oraz wspólny polonez o godz. 15.30, który poprowadzi Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz.
Najaktywniejsi uczestnicy wydarzenia otrzymają flagi.

3 maja
Na Rynku Miejskim w godzinach 14:00-19:00 odbędzie się „X Tradycyjna Majówka z Karpiem” – impreza plenerowa. Będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz dań z karpia, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Będzie można nabyć również wyroby rękodzieła wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Na scenie wystąpią zespoły ludowe i kapele podwórkowe – Kapela „Uroczysko”, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”, Chór Męski KDK, Kapela „STAH” z Werbkowic, Kapela „Łopieńczacy”, Zespół „Retro” oraz Zespół „Alternatywy 5”.
Podczas majówki odbędzie się kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia.


Susiec

1 maja

Godz. 9.00 na stadionie sportowym LKS Szumy rozpocznie się „Sportowa Majówka”. W jej programie: zawody biegowe dzieci i młodzieży szkolnej z gminy Susiec, mecz piłki nożnej „Rodzice kontra Dzieci”, sztafeta biegowa składająca się z zawodników z różnych grup wiekowych i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy, po torze przeszkód na ścieżce „PZU trasy zdrowia”.

O godz. 13.00 odbędzie się start biegu na 10 km pod nazwą „Bieg nad Tanwią”. W ramach „Jarmarku Susieckiego”, także na stadionie sportowym przy ul. Spółdzielczej.
Trasa biegu wiedzie przez Susiec (ok. 1,5 km), następnie lasem z metą na stadionie. Oprócz tego rozegrany zostanie marsz Nordic Walking (równolegle z biegiem). Udział w marszu mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia. Dekoracja zwycięzców nastąpi na scenie „Jarmarku Susieckiego” o godz. 15.00, tuż po jego otwarciu.


Szczebrzeszyn

1 maja
Otwarcie sezonu turystycznego, czyli „Roztoczańskie OSTy”. O godz. 9.00 w programie przewidziano Turniej Piłki Nożnej Orlików Starszych na stadionie miejskim.
3 maja
Po uroczystościach patriotycznych koncert Orkiestry Dętej „Echo Kniei” ze Szczebrzeszyna.
Na rynku miejskim o godz. 12.00 start rajdu Nordic Walking i pieszego.
O godz. 16.00 „Przystanek Kawęczynek” – biesiada turystyczna przy ognisku dla wszystkich.


Tomaszów Lubelski

Tomaszowską Majówkę zapoczątkuje 1 maja o godz. 10.00 w Parku Miejskim XIII Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości.
3 maja, także w Parku Miejskim, od godz. 14.00 będzie można bawić się na Majowym Pikniku Rodzinnym. W programie imprezy są:
– występy przeszkoli samorządowych
– występ Zespołu Folklorystycznego „Roztocze”
– New Wale Two;
– warsztaty wokalne TDK
– zespół artystyczny „Sonata”
– Tomaszowska Kapela Podwórkowa
– zespół artystyczny „Tamburino”
– pokaz sprawności IS 2019
– atrakcje dla dzieci, rękodzielnictwo, gastronomia.
O godz. 14.30 na boisku ZS nr 4 Mechanik rozegrany zostanie mecz piłki nożnej: Policjanci – Samorządowcy.
Na stadionie OSiR Tomasovia natomiast o godz. 16.00 mecz III ligi piłki nożnej: TKS „Tomasovia” – Wólczanka Wólka Pełkińska.


Zamość

30 kwietnia
Zamojska Majówka rozpocznie  o godz. 16.00 na Rynku Wielkim „Taneczną Galą” – koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” i Zespołu Tańca Współczesnego „Arabeska”.
Od godz. 19.00 swoje koncerty dadzą „Basta” i „Etna”.

1 maja
Na Rynku Wielkim w godz. 13.00 – 18.00 odbywać się będzie IV Festiwal Sztuk Ulicznych „Na Bruku”.
W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, od godz. 13.00 cykl wydarzeń edukacyjno – warsztatowych, połączony z rodzinnym zwiedzaniem Muzeum szlakiem fortyfikacji i twierdzy Zamość.
Wykład pt. „Starodruki Akademii Zamojskiej w zbiorach Muzeum Zamojskiego” – wygłosi w Muzeum Zamojskim o godz. 14.00 Maria Rzeźniak.
W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” o godz. 17.00 – spotkanie pt. „Wspieramy Wołyń” z reżyserem Wojciechem Smarzowskim.
Od godz. 19.00 centrum wydarzeń będzie Rynek Wielki, a wśród imprez: koncert zespołu Północ-Południe, ważenie zawodników MMA Battle of Champions.
O godz. 20.00 koncert Rafała Brzozowskiego i pokaz fireshow w ramach IV Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku”.

2 maja
W godz. 11.00-14.00 z Rynku Wielkiego wyruszy 3. Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość”.
W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał (od godz. 13.00) będzie cykl wydarzeń edukacyjno-warsztatowych, połączony z rodzinnym zwiedzaniem fortyfikacji i twierdzy.
W godz. 14.00-15.00, w Muzeum Zamojskim wykład „Kolekcje artystyczne w zbiorach Muzeum Zamojskiego”, wygłosi Piotr Kondraciuk.
Od godz. 15.00-19.30 dalszy ciąg imprez IV Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na bruku” (na płycie Rynku Wielkiego), a o godz. 19.30-22.00 – Gala MMA Battle of Champions.

3 maja
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przygotowało cykl wydarzeń edukacyjno – warsztatowych, połączony z rodzinnym zwiedzaniem Muzeum szlakiem fortyfikacji i twierdzy Zamość.
O godz. 14.00 w Muzeum Zamojskim – wykład „Ekspozycje i zbiory archeologiczne Muzeum Zamojskiego” – wygłosi Jerzy Kuśnierz.
O godz. 16.00 na Rynku Wielkim (przy deszczowej pogodzie w Sali Consulatus Ratusza) – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Zespołem Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” . W Śpiewniku Towarzyskim będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy imprez.
O godz. 17.30 w Nadszańcu (Bastion VII) odbędzie się koncert Klaudii Steć i zespołu Chodu, a o godz. 19 do 20.30 na Rynku Wielkim koncertowała będzie Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu pod batutą Łukasza Sidoruka, Big Bandu pod kierownictwem Waldemara Skóry oraz Kwartetu Instrumentów Dętych Blaszanych pod kierownictwem Michała Skóry.


Zwierzyniec

2 maja
Na miejskim deptaku przy stawie kościelnym w Zwierzyńcu odbędzie się pierwszy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych, połączony z targami ślubnymi. Impreza pod hasłem „Zwierzyniec – ślub w dobrym stylu” skupi florystów, makijażystów, zakłady fryzjerskie, cukierników oraz właścicieli salonów sukien ślubnych, restauratorów i fotografów z całego regionu.

3 maja
godz. 15.00
sesja popularnonaukowa w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.
O godz. 16.00 w Amfiteatrze, w Parku Środowiskowym rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych, w wykonaniu „Szybkiego Kwartetu”, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy.
Józefów
Na amatorów aktywnego wypoczynku czeka Majówka na rowerach. Tegoroczna „Roztoczańska ekomajówka” potrwa dwa dni – 1 i 2 maja. Do wyboru będą dwie trasy, poprowadzone istniejącymi już szlakami i trasami rowerowymi, w tym: Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo, Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu oraz Trasą Rowerową do Florianki. Pierwszego dnia uczestnicy eskapady będą mieć do przejechania 57 kilometrów, a dzień później trasę o 10 kilometrów dłuższą. Cykliści wyruszą z rynku w Józefowie, by przez Tarnowolę, Górecko Kościelne, Bukownicę, Tereszpol, Szozdy i Sochy dojechać do Zwierzyńca. Powrót przez Floriankę, Górecko Stare i Brzeziny.
Trasa na drugi dzień wiedzie z rynku w Józefowie przez Hamernię, Błudek, Borowe Młyny, Kobylankę, Hutę Różaniecką i rezerwat „Nad Tanwią”, a przez Borowe Młyny i Fryszarkę rowerzyści wrócą na miejsce startu.


 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "STYX" dnia 29 kwietnia 2016 o godzinie 17:52:55 napisał:
  Czyli zostajemy w domu. Same gówna.
  R E K L A M A
 • "Ł" dnia 29 kwietnia 2016 o godzinie 18:17:33 napisał:
  Pewnie i tak większość będzie w barze na % pożytkując program 500plus. Już na wsiach walą % z tego programu...
 • "Johny" dnia 30 kwietnia 2016 o godzinie 10:24:48 napisał:
  Wieś tańczy i śpiewa... Dziś wieczorna przymusowa ewakuacja!
 • "wstyd" dnia 30 kwietnia 2016 o godzinie 11:38:20 napisał:
  Najlepiej inwestować w alkohol. Ponieważ ma największy procent.
 • "MareX" dnia 30 kwietnia 2016 o godzinie 16:44:07 napisał:
  Majowki to nabozenstwa koscielne! Czy o tym wiecie?
 • "ktwktw" dnia 30 kwietnia 2016 o godzinie 17:44:12 napisał:
  Ja też nie jestem entuzjastą Programu 500+ ale jak widzę ból dupy co nie których to aż śmiać mi się chcę.Tak wszyscy na wsi już piją za 500+ jebnijcie się w łeb !
 • "Laura" dnia 30 kwietnia 2016 o godzinie 19:44:45 napisał:
  Dajcie spokój. Miejmy nadzieję, że 500+ będzie monitorowane i to dzieci wyniosą z tego korzyść. Żal moga mieć ci, którzy wychowywali i kształcili dzieci lub robią to teraz, a których program nie obejmuje. Zastanówcie się ilu wyrzeczeń wymaga od rodziców wychowywanie 4-5 dzieci.
 • "Ł" dnia 1 maja 2016 o godzinie 15:35:58 napisał:
  ktwktw, wiem więcej niż Ty, sporo podróżuje codziennie po wioskach, taka robota, sporo osób "wali" za tą kasę, to widać w stosunku rok do roku :) No chyba, ze wszyscy wygrali w totka. Mam w dup** 500+ niech sobie piją, szkoda tylko dzieci, bo kasa powinna być dla nich, dodam, ze dla wszystkich bo np. tacy jedynacy są "gorszymi". P.S. Nie mam dzieci. Smuci mnie wybiórczość prawa, oraz szerzący sie alkoholizm w narodzie.
 • "eks" dnia 3 maja 2016 o godzinie 13:53:49 napisał:
  Tomaszów Lubelski 27 doskonale działających kamer internetowych, Zamość zazwyczaj żadna nie działa o jakości obrazu b. złej nie wspomnę. Kiedy wreszcie coś się ruszy w tym elemencie promocji miasta ??????
 • "hmm" dnia 3 maja 2016 o godzinie 14:02:10 napisał:
  widocznie Tomaszów Lubelski jest większy od Zamościa i potrzebuje więcej kamer a moze po prostu ma lepszego prezydenta
  R E K L A M A
 • "eks" dnia 3 maja 2016 o godzinie 14:27:03 napisał:
  Nawet nie Prezydenta a Burmistrza :-)
 • "d hmm" dnia 3 maja 2016 o godzinie 16:18:44 napisał:
  Jest rządzony z głową. Pan ma łeb na karku, tutaj przydałby się taki.
 • "roadrunner" dnia 3 maja 2016 o godzinie 18:13:27 napisał:
  Kończąca się Majówka potwierdza następujące fakty. Ujadanie kilku osób etatowo krytykujących Prezydenta Wnuka nie zatrzymało i nie zatrzyma tłumów odwiedzających Zamość. Kultura masowa będąca magnesem nie zawiedzie. Frustracja i charakter krytyki dowodzące niskich lotów " oburzonych" nie zatrzyma ludzi biorących masowy udział w zabawie. Biedni, rozżaleni krytycy. Pierwszym i podstawowym pytaniem jest: Kto czyta te smutne oracje poza wąskim gronem zainteresowanych pluciem jadem? Odpowiedzieć? Kilka sierotek niezadowolonych z powodu organizacyjnego sukcesu przedsięwzięcia. Dowód? Idźcie na Rynek. Ilość zwiedzających obroni organizatorów bez jednego zdania napisanego przeze mnie, osobę Prezydentowi życzliwą.
 • "Laura" dnia 3 maja 2016 o godzinie 18:39:08 napisał:
  Krąży po Zamościu fama o mamusi, która wzięła 500+ , dzieci zostawiła i poszła " w Polskę". Podobno policja jej szuka. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale spotykam często panią , która bierze 4x 500 i widzę, co i za ile kupuje- zapewniam, że nie są to produkty przeznaczone dla dzieci.Dzieci nadal w brudnych , dziurawych ubrankach chodzą choć świadczenie wzięła w pierwszej transzy ( 17 .o4 )
 • "roadrunner" dnia 3 maja 2016 o godzinie 18:50:48 napisał:
  Laura. Twój Matrix przeżywa bunt strażnika Smith'a? Hehehe. Poszukaj Neo i natychmiast reaktywuj system, w przeciwnym razie dojdzie do nieodwracalnych uszkodzeń Twojego Awatara. To co jest tematem postu?Hmm, znowu nie zrozumiałaś...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018