Polityka i Samorząd | Zamośćtekst nadesłany12 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Zamościu

Fot. UM Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem, wicepremier Jacek Sasin rozmawiał m.in. o współpracy rządu z samorządem, planowanych inwestycjach, obejrzał jak postępują prace przy rewitalizacji największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce.

Zdaniem wicepremiera, Zamość jako miasto niezwykłe wymaga szczególnego zainteresowania i wsparcia rządu:

– Zamość to nasza wizytówka, perła całej Polski, miasto wpisane na Listę Unesco jako świadek swoich czasów. Cieszę się, że jeden z zabytków, który dotąd nie był przywrócony do dawnej świetności, a udało się na to pozyskać środki, teraz to piękno odzyskuje – mówił wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w remontowanej świątyni.

Dodał również, że są jeszcze obiekty, które muszą odzyskać swój dawny blask- mowa np. o dawnym pałacu Zamoyskich, który wymaga nie tylko inwestycji, ale i pewnego pomysłu, by stać się kolejną atrakcją Zamościa. Zapewnił, że miasto może liczyć na wsparcie rządu i władz centralnych, a władze lokalne nie zostaną same z tak wielkim zadaniem, jakim jest przywrócenie pełnego blasku Zamościa.

Rozmawialiśmy nie tylko o rewitalizacji, ale też o wielu ważnych dla nas inwestycjach, na przykład o biurowcu kategorii A, którego budowę planuje w Zamościu Polski Fundusz Rozwoju za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie udałoby się to bez wsparcia rządu, za co serdecznie dziękujemy – powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podczas pobytu w Zamościu wicepremier Jacek Sasin zwiedził zamojską katedrę, przy której trwa remont zabytkowej Infułatki. 

(źródło: zamosc.pl)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 12 lipca 2019 o godzinie 17:09:22 napisał:
  Wszyscy się uwzięli na tego naszego Prezydenta z tymi zabytkami, a on nie lubi "murów". Zapowiadał to podczas kampanii wyborczej i dotrzymuje słowa. W czasie jego kadencji miasto nie zrobiło nic w sprawie renowacji Starego Miasta. Jakby nie staromiejskie parafie byłaby kompletna stagnacja. Zamiast restauracji zabytków mamy "eventy".
  R E K L A M A
 • "Kłamczuszku" dnia 12 lipca 2019 o godzinie 19:01:17 napisał:
  Za jego kadencji złożono wreszcie zwycięski wniosek na akademię zamojską, bez wsparcia miasta parafie nie dostały by dotacji. Na realizację czeka też duży wniosek dotyczący placu stefanidesa i Ekonomika. Wreszcie to za jego kadencji b opracowano plan zarządzania Starym miastem, czego od dwudziestu lat domagało się UNESCO. Miasto remontuje ciągle zabytki, np. w 2015 roku most przed nową bramą lubelską, czy lapidarium. Po co tak kłamać?
  • "ak" dnia 12 lipca 2019 o godzinie 20:05:01 napisał:
   Może i "Plan zarządzania Starym Miastem" jest, tylko pomysłu nie ma. Świadczą o tym chociażby pustostany; obiekty, które miasto sprzedało i od lat stoją i niszczeją, mimo, że nabywcy podobno zostali zobowiązani do remontu; fakt że znaczna część mieszkańców wizytówki Zamościa i nie tylko, to ludzie z marginesu społecznego . Tu nie urzędniczy bełkot jest potrzebny, ale realne działania. Dobrze że można się chociaż podczepić do sukcesu parafii, bo zweryfikowanie tego "wkładu" nie jest łatwe. Co do Akademii to rzeczywiście decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła w okresie obecnego prezydenta, ale sukces nie jest wielki, bo dofinansowanie nie jest zbyt wysokie, a przede wszystkim parafie już kończą swoje projekty a renowacja Akademii jeszcze nie ruszyła. Kiedy ruszy?- nie wiadomo. Jak się nie mylę, termin rozstrzygnięcia przetargu minął, a o wynikach cisza. W BiP UM jest informacja o bzdetach i kolejnych naborach na stanowiska urzędnicze, ale o rzeczach istotnych nie ma. Jeżeli sukcesem jest remont mostu?- no to niech będzie- jest sukces. Z zamiarami nie zamierzam dyskutować.
 • "rejm" dnia 12 lipca 2019 o godzinie 20:57:10 napisał:
  na pewno nie będzie moim kandydatem
 • "tito" dnia 12 lipca 2019 o godzinie 21:38:10 napisał:
  Przyjechał Sasin bo to kolejny spadochroniarz przywieziony w teczce z Warszawy- będzie miał nr jeden na liscie PiSu do Sejmu, Więc udaje , że się interesuje sprawami miasta. Ale znając życie jak mawiał Jacek Kurski " Ciemny lud to kupi"
 • "zofija" dnia 13 lipca 2019 o godzinie 20:54:42 napisał:
  troska i wielkie zaciekawienie bucha z twarzy spadochroniarza z Warszawy jakby nie wybory to by nie wiedzial gdzie lezy Zamosc,jak mozna glosowac na kogos kto nie zna tutejszych problemow i mieszka w calkiem innym swiecie podwarszawskim
 • "Jaj" dnia 14 lipca 2019 o godzinie 9:14:57 napisał:
  A czy rozmawiali o zawrotnych podwyżkach w MZK czy tylko o premiera dla prezesa od wf
 • "Werka" dnia 14 lipca 2019 o godzinie 11:48:11 napisał:
  Zamość wymaga szczególnego zainteresowania i wsparcia rządu? przed każdymi wyborami szczególnie? bo można się pokazać na placu budowy? to niech warszawka przez swoje pseudo zainteresowanie postara sie tu stworzyć miejsca pracy żeby ludzie nie sięgali po jałmużnę +++.. tylko uczciwie pracowali; jak taki Sasin i jemu podobni może znać problemy, ? niech zrzuci garniturek, limuzynę , ochroniarzy i z innej strony zobaczy miasto i mieszkańców, nowa ściema pod publiczkę przed wyborami po Mazurkowej co nagle wychodziła z każdego kąta; ciekawe kto następny- obłudzie trzeba powiedzieć STOP, Narodzie Zamojski- zrzuć WRESZCIE skorupę letargu!!!
 • "Zenek" dnia 14 lipca 2019 o godzinie 12:20:12 napisał:
  Trzeba zatem głosować na Pana, który ukryje się pod dwójką i mam nadzieję, że będzie to parlamentarzysta z naszego regionu, dobrze znający problematykę Zamojszczyzny.
 • "widzieliscie?" dnia 16 lipca 2019 o godzinie 8:02:17 napisał:
  powinnismy sie obrazic? https://www.wiocha.pl/1587746,Skad-jestescie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
kontra 55 minut temu
.Komu sie opłaca spalarnia ? ...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018