Polityka i Samorząd | woj. lubelskietekst nadesłany13 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wicemarszałek Sejmu wręczyła promesy na ponad 45 mln złotych [VIDEO]

fot. lublin.uw.gov.pl

Gminy i powiaty z województwa lubelskiego otrzymają w tym roku aż 45,7 mln zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadania związane z likwidacją osuwisk, ochroną wąwozów lessowych przed erozją oraz usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na swoim terenie.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono promesy przedstawicielom samorządów. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Relacja wideo z uroczystości:

Uroczystość wręczenia promes z udziałem Marszałek Sejmu RP Beaty Mazurek i Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Publiée par Lubelski Urząd Wojewódzki sur Lundi 11 mars 2019

Dzisiaj niezwykły dzień dla Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że 48 samorządów będzie zadowolonych, a przede wszystkim mieszkańcy powiatów i gmin, które uzyskają wsparcie. To największe wsparcie w historii, które województwo lubelskie otrzymało. To początek tych środków, które będą kierowane na Lubelszczyznę. Zabezpieczenie w zakresie dróg, też będzie stuprocentowe. Ufam, że te potrzeby, które państwo widzicie będą zabezpieczone i nie będziecie się borykać z trudnościami, które dzisiaj macie. Moją rolą jest dbanie o Lubelszczyznę. Cieszę się, że rząd Mateusza Morawieckiego dostrzega te potrzeby. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dalej służyła mieszkańcom Lubelszczyzny – mówiła wicemarszałek Beata Mazurek.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało z rezerwy nr 4 promesy na kwotę jakiej dotąd nie było. – Jest czego gratulować. Wystąpiliście za pośrednictwem wojewody lubelskiego do ministra spraw wewnętrznych i administracji o środki finansowe konieczne do tego, żeby w pięknym, ale niekiedy trudnym infrastrukturalnie terenie można było naprawić wszystkie te szkody, które powstały w wyniku rozmaitych zjawisk atmosferycznych, w szczególności opadów deszczu. Gratuluję, ponieważ państwa wnioski w zakresie osuwisk i utwardzania dna wąwozów zostały zrealizowane przez MSWiA w stu procentach. Jeśli chodzi o drogi, to jest w granicach 65 procent, ale tych środków w tym roku również na pozostałe zadania w zakresie usuwania skutków na drogach pieniędzy z MSWiA nie zabraknie. Od trzech lat mamy wyjątkowe lata. W zeszłym roku środków mieliśmy 37 mln złotych. To było o całe 20 mln złotych więcej niż w roku 2016 i o kolejne miliony złotych więcej niż w latach ubiegłych. Te trzy lata są rekordowe, jeśli chodzi o ilości środków z rezerwy celowej nr 4 MSWiA. Na ten moment to jest ponad 45 mln złotych, czyli o 8 mln złotych więcej niż w ubiegłym roku – podkreślił wojewoda Przemysław Czarnek.

Z dofinansowania skorzysta 48 samorządów województwa lubelskiego. Na liście dofinansowania znalazły się gminy: Batorz, Biszcza, Borki, Bychawa, Chodel, Dołhobyczów, Dzwola, Dzierzkowice, Fajsławice, Frampol, Garbów, Godziszów, Goraj, Horodło, Jastków, Józefów nad Wisłą, Kamionka, Kazimierz Dolny, Komarów- Osada, Końskowola, Krynice, Krzczonów, Kurów, Leśniowice, Modliborzyce, Nałęczów, Niemce, Rachanie, Rudnik, Rybczewice, Stary Zamość, Strzyżewice, Sułów, Szastarka, Telatyn, gmina i miasto Tomaszów Lubelski, Trzeszczany, Turobin, Wąwolnica Wilkołaz, Wilków, Zakrzówek oraz powiaty: biłgorajski, kraśnicki, lubelski, opolski oraz zamojski.

Łącznie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały: 24 675 000,00 zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (3 powiaty i 21 gmin), 13 422 816,00 zł na ochronę wąwozów lessowych przed erozją (3 powiaty oraz 29 gmin) i 7 587 000,00 zł na likwidację osuwisk (gmina i powiat).

Radość nasza jest ogromna widząc uśmiechy na państwa ustach. Często słyszę, że takich pieniędzy nie mieliście. Gratulujemy, życząc, aby te pieniądze były jak najlepiej spożytkowane. Byście uruchomili wszystkie procedury, aby te rzeczy, którym te pieniądze będą służyć, jak najszybciej były zrealizowane – dodała wicemarszałek Mazurek.

W poprzednich latach dotacje przyznane jednostkom samorządu terytorialnego województwa lubelskiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosły: w 2013 roku 7,6 mln zł, w 2014 – 8,5 mln zł, w 2015 – 12 mln zł, w 2016 – 7,5 mln zł, w 2017 – 12 mln zł, a w 2018 – 37,1 mln zł.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Uważam jednak, że warto poczekać. Po ...
Janek
Podejrzewam że Biedronka oraz jej klien...
prawe i sprawie...
Znam tego człowieka i możecie mu nagwi...
Marek
A jakie to jest towarzystwo PiSowskie?...
jaz
Wylaliby asfalt na całej Grabowieckiej....
yeah
Nie tak dawno radny Zwolak wystosował d...
Bojkot
Bojkot ...zadnych parkomatow. Napisac ta...
ed
w naszych realiach : 1 powstanie spalar...
Wiktor
Bajkot sklepu? Biedronka powinna pozwać...
ja z zamoscia
apel do Prezydenta , podwyżka podatku o...
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018