R E K L A M A

Z I P

artykuł partnerskitekst nadesłany20 lutego 2018 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wesele 2018 – ile zapłacisz za usługi w lubelskim?

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Ślub i wesele to zwykle wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczny koszt zależy od wielu czynników, w tym lokalizacji. Dowiedz się, jakie są średnie koszty usług w naszym województwie.

Planowanie ślubu i wesela to zajęcie dla niektórych stresujące i czasochłonne, a dla innych – będące odzwierciedleniem spełnienia marzeń oraz szansą dla sprawdzenia swoich organizatorskich umiejętności. Niezależnie od podejścia do samego planowania, warto już na początku przygotowań określić budżet, którym dysponujemy – pozwoli nam to dostosować dostępne oferty do naszych oczekiwań z jednej strony oraz możliwości z drugiej strony. Prawdą jest, że na wesele możemy wydać sumę nieograniczoną – od kilkunastu do aż kilkuset tysięcy złotych. Średnio jednak ślub i wesele to w Polsce łączny wydatek w wysokości około 40-50 tysięcy złotych. Nie inaczej jest w województwie lubelskim.

Po pierwsze: miejsce

Główną pozycją w weselnym budżecie jest sala, w której odbywa się przyjęcie. Jej koszt będzie wprost proporcjonalny do zaplanowanej liczby gości, do których doliczyć należy również fotografa, kamerzystę czy zespół, zapewniający muzyczną oprawę wydarzenia. W zależności od wybranego miejsca (lokale w większych miejscowościach, mimo znacznej konkurencji, są zazwyczaj droższe) oraz skomponowanego menu (m.in. liczba ciepłych posiłków, liczba przystawek, napoje) cena wynieść może od około 150 do 300 złotych za osobę.

fot. nadesłane

Warto sprawdzić, czy w proponowanej przez menedżera kwocie znajdują się już zimne napoje, alkohol oraz ciasta i tort. Jeżeli nie – tymi kwestiami można zająć się samodzielnie, ograniczając weselne wydatki. Często jednak skorzystać można z rozmaitych promocji, w ramach których np. tort zostanie zapewniony przez weselną restaurację.

Na cenę lokalu wpływa również termin, w którym wydarzenie ma zostać zorganizowane. Weselny sezon to sezon letni – wówczas można się spodziewać wyższych cen. Warto więc rozważyć organizację ceremonii i przyjęcia poza wakacyjnymi miesiącami. Ponadto pożądanym przez pary dniem jest zwykle sobota – dlatego też w piątki czy środki liczyć można na obniżki cen.

Po drugie: oprawa muzyczna

Kolejnym z poważnych, weselnych wydatków jest ten poniesiony na oprawę muzyczną wydarzenia. Dylemat dotyczy zazwyczaj tego, czy zdecydować się na zespół, czy jednak na DJ. Wybór należy do młodej pary: niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie weselnej zabawy bez rytmu żywych instrumentów i prawdziwego wokalu, inni stawiają na właściwie nieograniczony repertuar, którym dysponuje DJ.

W podjęciu decyzji pomóc może cena tych usług. Wynajęcie zespołu muzycznego to koszt oscylujący wokół 5 000 zł. Stawka DJ-a jest niższa: to zwykle 2 000-3 000 zł.

Po trzecie: zapewnienie wspomnień

Swoją cenę ma również uwiecznienie ceremonii oraz wesela – koszt zatrudnienia fotografa waha się od ok. 2 000 do 5 000 zł. Kwota ta jest uzależniona m.in. od rodzaju wybranego pakietu: czy obejmuje on tylko fotografowanie ślubu i wesela, czy też np. plenerową sesję ślubną oraz pamiątkową fotoksiążkę. Wybór jest szeroki: w samym Zamościu oferuje swoje usługi aż 124 fotografów (źródło: fotograf-wesele.pl). Tym bardziej warto dokładnie przejrzeć i porównać oferty, zanim wybierzemy naszego fotografa.

Da się zaoszczędzić na usługach ślubnych?

Zawsze można zdecydować się na tańsze opcje i poszukać na przykład DJ-amatora, który dopiero się uczy i poprowadzi nasze wesele za darmo lub za niewielkie pieniądze, podobnie z fotografem i kamerzystą. To jednak ryzykowne rozwiązanie. Lepiej rozważyć, jakie usługi są nam naprawdę potrzebne i czy nie warto z czegoś zrezygnować. Przykładowo w pakiecie usług kamerzysty są czasem elementy, które niekoniecznie musimy brać pod uwagę, jak ujęcia z drona lub teledysk ślubny. Sam film ślubny to piękna pamiątka – warto się zastanowić, czy dodatki są potrzebne. Czym właściwie jest teledysk ślubny przeczytasz w artykule: Czym się różni teledysk od filmu weselnego?

Można też postawić na taki krótki i dynamiczny teledysk, ukazujący najważniejsze momenty wielkiego dnia pary młodej, zamiast na długi film weselny, statycznie dokumentujący przebieg całego wydarzenia.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Janko 22 minuty temu
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca 31 minut temu
Andrzej daj spokój :)...
as 40 minut temu
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
k 52 minuty temu
Właśnie te warunki spełnia Stowarzysz...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
magnar
Byłem, wrzuciłem trochę grosza do pus...
Obserwer
Inicjatywa bardzo słuszna bez względu ...
L11A
Idea zbiórki godna najwyższego uznania...
Jacek
Chciałem wrzucić coś do puszki, gdy w...
Robert
Na tą akcję zaprosił ojciec dziecka n...
No
Przecież to ustawka aż wstyd. Wstyd mi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny