artykuł partnerskitekst nadesłany | kategoria: Artykuł partnerski20 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wesele 2018 – ile zapłacisz za usługi w lubelskim?

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Ślub i wesele to zwykle wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczny koszt zależy od wielu czynników, w tym lokalizacji. Dowiedz się, jakie są średnie koszty usług w naszym województwie.

Planowanie ślubu i wesela to zajęcie dla niektórych stresujące i czasochłonne, a dla innych – będące odzwierciedleniem spełnienia marzeń oraz szansą dla sprawdzenia swoich organizatorskich umiejętności. Niezależnie od podejścia do samego planowania, warto już na początku przygotowań określić budżet, którym dysponujemy – pozwoli nam to dostosować dostępne oferty do naszych oczekiwań z jednej strony oraz możliwości z drugiej strony. Prawdą jest, że na wesele możemy wydać sumę nieograniczoną – od kilkunastu do aż kilkuset tysięcy złotych. Średnio jednak ślub i wesele to w Polsce łączny wydatek w wysokości około 40-50 tysięcy złotych. Nie inaczej jest w województwie lubelskim.

Po pierwsze: miejsce

Główną pozycją w weselnym budżecie jest sala, w której odbywa się przyjęcie. Jej koszt będzie wprost proporcjonalny do zaplanowanej liczby gości, do których doliczyć należy również fotografa, kamerzystę czy zespół, zapewniający muzyczną oprawę wydarzenia. W zależności od wybranego miejsca (lokale w większych miejscowościach, mimo znacznej konkurencji, są zazwyczaj droższe) oraz skomponowanego menu (m.in. liczba ciepłych posiłków, liczba przystawek, napoje) cena wynieść może od około 150 do 300 złotych za osobę.

fot. nadesłane

Warto sprawdzić, czy w proponowanej przez menedżera kwocie znajdują się już zimne napoje, alkohol oraz ciasta i tort. Jeżeli nie – tymi kwestiami można zająć się samodzielnie, ograniczając weselne wydatki. Często jednak skorzystać można z rozmaitych promocji, w ramach których np. tort zostanie zapewniony przez weselną restaurację.

Na cenę lokalu wpływa również termin, w którym wydarzenie ma zostać zorganizowane. Weselny sezon to sezon letni – wówczas można się spodziewać wyższych cen. Warto więc rozważyć organizację ceremonii i przyjęcia poza wakacyjnymi miesiącami. Ponadto pożądanym przez pary dniem jest zwykle sobota – dlatego też w piątki czy środki liczyć można na obniżki cen.

Po drugie: oprawa muzyczna

Kolejnym z poważnych, weselnych wydatków jest ten poniesiony na oprawę muzyczną wydarzenia. Dylemat dotyczy zazwyczaj tego, czy zdecydować się na zespół, czy jednak na DJ. Wybór należy do młodej pary: niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie weselnej zabawy bez rytmu żywych instrumentów i prawdziwego wokalu, inni stawiają na właściwie nieograniczony repertuar, którym dysponuje DJ.

W podjęciu decyzji pomóc może cena tych usług. Wynajęcie zespołu muzycznego to koszt oscylujący wokół 5 000 zł. Stawka DJ-a jest niższa: to zwykle 2 000-3 000 zł.

Po trzecie: zapewnienie wspomnień

Swoją cenę ma również uwiecznienie ceremonii oraz wesela – koszt zatrudnienia fotografa waha się od ok. 2 000 do 5 000 zł. Kwota ta jest uzależniona m.in. od rodzaju wybranego pakietu: czy obejmuje on tylko fotografowanie ślubu i wesela, czy też np. plenerową sesję ślubną oraz pamiątkową fotoksiążkę. Wybór jest szeroki: w samym Zamościu oferuje swoje usługi aż 124 fotografów (źródło: fotograf-wesele.pl). Tym bardziej warto dokładnie przejrzeć i porównać oferty, zanim wybierzemy naszego fotografa.

Da się zaoszczędzić na usługach ślubnych?

Zawsze można zdecydować się na tańsze opcje i poszukać na przykład DJ-amatora, który dopiero się uczy i poprowadzi nasze wesele za darmo lub za niewielkie pieniądze, podobnie z fotografem i kamerzystą. To jednak ryzykowne rozwiązanie. Lepiej rozważyć, jakie usługi są nam naprawdę potrzebne i czy nie warto z czegoś zrezygnować. Przykładowo w pakiecie usług kamerzysty są czasem elementy, które niekoniecznie musimy brać pod uwagę, jak ujęcia z drona lub teledysk ślubny. Sam film ślubny to piękna pamiątka – warto się zastanowić, czy dodatki są potrzebne. Czym właściwie jest teledysk ślubny przeczytasz w artykule: Czym się różni teledysk od filmu weselnego?

Można też postawić na taki krótki i dynamiczny teledysk, ukazujący najważniejsze momenty wielkiego dnia pary młodej, zamiast na długi film weselny, statycznie dokumentujący przebieg całego wydarzenia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: Artykuł partnerski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018