R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany15 czerwca 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Wędkarstwo dla początkujących, czyli co każdy amator powinien o nim wiedzieć

R E K L A M A    B O A R D

Wędkarstwo to jedno z najbardziej lubianych i najchętniej wybieranych sportów, które uprawia się na łonie natury. Jest świetnym połączeniem sportu z hobby oraz doskonale nadaje się dla osób w dowolnym wieku, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wędkarstwo posiada jednak swoje własne zasady oraz przepisy prawne. Zanim kupimy więc swój pierwszy sprzęt wędkarski i z entuzjazmem wyruszymy na ryby, warto dowiedzieć się nieco więcej o zasadach rządzących tym pasjonującym hobby.

Gdzie poznać przepisy prawne dotyczące wędkarstwa?

Zanim wyruszymy nad wodę i zaczniemy łowić swoje pierwsze ryby, każdy początkujący fan wędkarstwa powinien w pierwszej kolejności poznać najważniejsze przepisy prawne obowiązujące w tym sporcie. W tym celu możemy zaopatrzyć się w książki poświęcone wędkarstwu, które omawiają także kwestie prawne, zapoznać się z licznymi polskimi forami internetowymi tworzonymi przez społeczność miłośników łowienia ryb oraz porozmawiać z innymi pasjonatami tego hobby.

Warto bowiem mieć świadomość tego, że w Polsce nie każda osoba może zgodnie z prawem łowić ryby. Zanim więc zdecydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z wędką i kołowrotkiem powinniśmy poznać obowiązujące w naszym kraju przepisy obejmujące wędkarstwo oraz się do nich stosować. Ich przestrzeganie jest bowiem najważniejsze, aby wędkarstwo było dla nas wyłącznie źródłem satysfakcji i relaksu, a nie kłopotów z prawem. Nieznajomość przepisów nie zwalnia nas bowiem z odpowiedzialności za ich złamanie!

Gdzie w Polsce można łowić ryby?

W naszym kraju wędkarze mają do wyboru zasadniczo łowiska komercyjne oraz łowiska należące do Polskiego Związku Wędkarstwa. W przypadku tych pierwszych łowienie na ich terenie wiąże się z uiszczeniem określonej w cenniku opłaty za każdorazowy wstęp na ich teren.

W przypadku łowisk należących do PZW z kolei możemy z nich korzystać bez konieczności opłacania każdego wejścia, ale są one przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy ważnej karty wędkarskiej oraz pozwolenia na łowienie. Te dokumenty z kolei możemy uzyskać po pozytywnym zdaniu egzaminu w PZW oraz opłaceniu składek członkowskich. Warto także wiedzieć, że możliwe jest również wędkowanie na łowiskach należących do prywatnych właścicieli, ale należy od nich wcześniej uzyskać pisemną zgodę na połów ryb.

Sprzęt wędkarski dla początkującego – co kupić na start?

Podstawowym sprzętem do wędkowania jest oczywiście wędka. Początkujący wędkarze nie powinni raczej wybierać zbyt skomplikowanych wędek przeznaczonych dla zaawansowanych wędkarzy, gdyż mogą one przysporzyć amatorom zbędnych problemów. Na początek w zupełności wystarczy nam podstawowa wędka np. typu bat, bolonka czy match. Jej długość powinna wynosić ok. 3 m.

Oprócz wędki każdy początkujący wędkarz powinien zaopatrzyć się także w kołowrotek, żyłkę, haczyki, spławiki oraz ciężarki. Nie należy zapominać również o przynęcie, bez której nawet najlepszy sprzęt wędkarski nie przyniesie nam wymiernych rezultatów.

Znajdziemy wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia swojej przygody z tym fascynującym sportem, jakim bez wątpienia jest wędkarstwo w BOLW.PL – internetowym sklepie wędkarskim. Początkujący wędkarze mogą dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat wędkarstwa czytając regularnie aktualizowany blog działający przy sklepie, na który także warto często zaglądać.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny