R E K L A M A

Z I P

Reklama | Turystykatekst nadesłany31 marca 2017

Wakacje w Chorwacji – z biurem podróży czy na własną rękę?

Wakacje w Chorwacji, foto: nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Gwarantowana pogoda, ciepłe lazurowe morze, przejrzysta woda sprzyjająca nurkowaniu, cuda przyrody, morze i góry razem – a to wszystko za niewygórowaną cenę. Właśnie dlatego Polacy upodobali sobie Chorwację jako cel wakacyjnych wyjazdów. I jak bumerang powraca pytanie: jechać z biurem podróży, czy na własną rękę?

Turyści dzielą się na dwie grupy: jedni jeżdżą tylko na zorganizowane wyjazdy, nie lubią niespodzianek, urlop ma być dla nich odpoczynkiem, a nie przygodą. Drudzy wręcz przeciwnie: każdy dzień traktują jak nowe wyzwanie, nie korzystają z ofert biur podróży, chętnie wybierają się w nieznane, schodzą z utartych szlaków, nie przeszkadza im nocowanie w stodołach ani w samochodach, jeśli nic lepszego się nie znajdzie. Niewątpliwie najatrakcyjniejszym rejonem jest Dalmacja w Chorwacji. Blisko 400km plaży wzdłuż Morza Adriatyckiego, bliskość gór, zachwycające pejzażami parki narodowe oraz wszechobecne zabytki, to tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić ten region.

 

Gdzie oczy poniosą

Ludzie lubiący jeździć samodzielnie muszą mieć w sobie żyłkę globtrotera, znać przyzwoicie przynajmniej język angielski, a nie zawadziłoby mówić po chorwacku. Wyjazdy bez biur podróży uważane są za tańsze, ale żeby faktycznie były tanie, koszty trzeba rozłożyć na więcej niż dwie osoby. Taki wyjazd ma sens, jeśli jedziemy dużą grupą, wspólnie wynajmujemy apartament, razem się żywimy, płacimy za autostrady, paliwo itp. Daje to dużo samodzielności, to nie biuro podróży decyduje, kiedy i co zwiedzamy, dokąd jedziemy, jak długo będziemy w jednym miejscu. Z drugiej strony, to nie biuro podróży, ale my musimy się martwić o zorganizowanie noclegów, znalezienie miejsca, gdzie można tanio, smacznie i bezpiecznie zjeść, sami musimy pamiętać o ubezpieczeniu. Jeśli go nie mamy, to choroba i pobyt w szpitalu mogą bardzo słono kosztować.

 

Na hotelowym leżaku

Zwolennicy wyjazdów do Chorwacji z biurem podróży podkreślają całkowitą bezproblemowość takiego rozwiązania. To klienci wychodzący z założenia, że wolą zapłacić więcej, ale nie musieć troszczyć się samodzielnie o cokolwiek. Chcą mieć luksusowy apartament, zagwarantowane posiłki, rozrywki i ubezpieczenie. Jeśli na miejscu pojawi się jakiś problem, nie będą go sami rozwiązywać, zwrócą się do osoby do zadań specjalnych, czyli rezydenta. Bardzo często są to rodziny z dziećmi. Taki rodzinny wyjazd bezpieczniej jest kupić w renomowanym biurze podróży np. biuro podróży ITAKA.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej udany będzie wyjazd z biurem podróży, czy na własną rękę. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, możliwości finansowych, znajomości regionu i odwagi do stawiania czoła problemom, jakie mogą się pojawić w trakcie podróży. Jeśli to nasza pierwsza podróż albo mamy małe dzieci, bezpieczniej będzie postawić na wypoczynek zorganizowany przez biuro podróży. Jeśli to kolejny wyjazd, mamy zaprzyjaźnionych gospodarzy i dobrze orientujemy się w chorwackich zwyczajach, można zaryzykować samodzielny wyjazd.

 

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas
Faktycznie SLD przeżywa bardzo poważny...
Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
He he
"Z tego co słyszałem ..." ! :) ? Ale m...
Z tego co słyszałem to Kapka daje duż...
5. Czy prezes zamierza rozmawiać z p. K...
Zadowolony
Przestańcie już robić klakę temu kap...
xavier
Spokojnie! Wybory za 2 lata, a tu kampan...
xavier
Zapewne "turyści" z Banderolandu?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017