R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany12 lipca 2017

W którym banku założyć konto bankowe?

W którym banku założyć konto bankowe?, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Potrzebujesz rachunku bankowego? Zanim udasz się do banku, powinieneś sprawdzić, które banki przygotowały najlepsze propozycje dla klientów indywidualnych, biznesowych i zamożnych. Zainteresowany?

Rachunki bankowe w ofercie banków

Jednym z podstawowych produktów bankowych są konta. Na polskim rynku nie ma banku, który nie proponowałby klientom co najmniej jednego. Rozbudowana oferta nie sprzyja jednak szybkiemu wybraniu rachunku – konieczne jest rozeznanie się w propozycjach poszczególnych banków. Jesteś zainteresowany? Zacznij od wybrania grupy kont, którymi jesteś zainteresowany.

  • 1) Konta osobiste (dla klientów indywidualnych)

Wyróżniają się przede wszystkim wysokością opłat – klient nie zapłaci za podstawowe operacje, np. przelewy bankowe, wydanie i obsługę karty debetowej. Jeżeli już teraz wiesz, że będziesz zlecał przelewy zagraniczne, to warto sprawdzić ich ceny. W przypadku bowiem mniej popularnych operacji widać największe różnice w cenach – koszt przelewu bankowego może wynieść nawet 200 zł.

  • 2) Dla przedsiębiorczych

Konta bankowe dedykowane firmom są tak skonstruowane, że dają klientom dostęp do zaawansowanej bankowości internetowej. W efekcie mogą oni – po zalogowaniu się do swojego konta – wystawić fakturę. Jeżeli chcesz założyć takie konto w banku, to dobrze, abyś zorientował się, czy wybrane przez ciebie faktycznie ci to umożliwi.

Pamiętaj, że niektóre banki – wraz z kontem – dają klientowi dostęp do usług concierge. Jeżeli uważasz je za przydatne, to dowiedz się, czy wybrany przez ciebie bank faktycznie wspomoże cię w kryzysowych sytuacjach.

  • 3) Rozwiązania dla zamożnych

Każdy bank ma w ofercie bankowość prywatną. Jeżeli chodzi o rachunki bankowe oferowane w ramach private banking, to wyróżniają się one tym, że dają klientom dostęp do szeregu dodatkowych usług, np. concierge. Zapomnieć nie można też o kartach debetowych podpiętych pod takie rachunki – to luksusowe karty wyróżniające się designem. Przykładami kont przeznaczonych dla zamożnych są np. konta w Lions Bank.

Czym się kierować, wybierając bank?

Rachunek bankowy to z pewnością nie jedyny produkt, z którego będziesz korzystał. Wybierając bank, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na opłaty czy dodatkowe usługi, do których otrzymasz dostęp po podpisaniu umowy – ważne są też pozostałe produkty znajdujące się w ofercie.

Jeżeli nie chcesz w przyszłości zmieniać banku, to na etapie wybierania rachunku bankowego zwróć uwagę, czy bank proponuje:

  • Produkty pozwalające sfinansować zakup wybranych rzeczy, np. kredyty, pożyczki. Ważne przy tym, aby oprocentowanie takich produktów było atrakcyjne.
  • Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – korzystając z tych produktów, będziesz mógł pomnażać posiadane oszczędności. Jeżeli posiadasz sporą kwotę tytułem oszczędności, to koniecznie sprawdź, jaką kwotę maksymalnie będziesz mógł zdeponować na lokacie.
  • Inne rachunki bankowe, np. walutowe. Dostęp do rachunku walutowego przyda ci się, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę – płacenie za granicą kartą podpiętą do rachunku w złotówkach nie jest dobrym rozwiązaniem, a to dlatego, że takie operacje są bardzo kosztowne.

Kierując się powyższymi wskazówkami, wybierzesz najlepsze konto dla siebie, a przy okazji nie będziesz musiał szukać banku, gdy będziesz chciał skorzystać z innych produktów.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
jaa 3 minuty temu
Przedstawią propozycję do Warszawy, cz...
ja 31 minut temu
do kmiota - niestety, cały kraj...
POdPIS
ja cie, i się tak nie boi ? Może zdję...
z_boku
Kolejny raz widać że utrzymywanie gmin...
Pamiętamy
Żenujące t.w....
Do kmiota wyże...
Z czego pisiory mają się cieszyć ,że...
Włączyć Sitaniec do Zamościa i będz...
ja
patrząc się na Wasze foto - czemu jest...
ad111
A tutaj taki kwiatek i o dziwo spadek w ...
TORRES20400
Czas pokaże. Do wyborów jeszcze rok. N...
magnar
Jeśli na liście Wspólnego Zamoscia cz...
Thomas
Pytanie do PiS jak to jest możliwe, że...
TORRES20400
W 2014 r. na listach "Wspólnego Zamośc...
haha
Bujać to my, ale nie nas, Torresie....
TORRES20400
A. Wnuk wygrał nie dlatego, że miał p...
haha
@LZA spójrz na wynik Wspólnego Zamoś...
LZA
Kto by nie startował z PIS czy PO to mo...
Horn
Moim skromnym zdaniem PiS znowu postawi ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017