R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany12 lipca 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

W którym banku założyć konto bankowe?

W którym banku założyć konto bankowe?, fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Potrzebujesz rachunku bankowego? Zanim udasz się do banku, powinieneś sprawdzić, które banki przygotowały najlepsze propozycje dla klientów indywidualnych, biznesowych i zamożnych. Zainteresowany?

Rachunki bankowe w ofercie banków

Jednym z podstawowych produktów bankowych są konta. Na polskim rynku nie ma banku, który nie proponowałby klientom co najmniej jednego. Rozbudowana oferta nie sprzyja jednak szybkiemu wybraniu rachunku – konieczne jest rozeznanie się w propozycjach poszczególnych banków. Jesteś zainteresowany? Zacznij od wybrania grupy kont, którymi jesteś zainteresowany.

  • 1) Konta osobiste (dla klientów indywidualnych)

Wyróżniają się przede wszystkim wysokością opłat – klient nie zapłaci za podstawowe operacje, np. przelewy bankowe, wydanie i obsługę karty debetowej. Jeżeli już teraz wiesz, że będziesz zlecał przelewy zagraniczne, to warto sprawdzić ich ceny. W przypadku bowiem mniej popularnych operacji widać największe różnice w cenach – koszt przelewu bankowego może wynieść nawet 200 zł.

  • 2) Dla przedsiębiorczych

Konta bankowe dedykowane firmom są tak skonstruowane, że dają klientom dostęp do zaawansowanej bankowości internetowej. W efekcie mogą oni – po zalogowaniu się do swojego konta – wystawić fakturę. Jeżeli chcesz założyć takie konto w banku, to dobrze, abyś zorientował się, czy wybrane przez ciebie faktycznie ci to umożliwi.

Pamiętaj, że niektóre banki – wraz z kontem – dają klientowi dostęp do usług concierge. Jeżeli uważasz je za przydatne, to dowiedz się, czy wybrany przez ciebie bank faktycznie wspomoże cię w kryzysowych sytuacjach.

  • 3) Rozwiązania dla zamożnych

Każdy bank ma w ofercie bankowość prywatną. Jeżeli chodzi o rachunki bankowe oferowane w ramach private banking, to wyróżniają się one tym, że dają klientom dostęp do szeregu dodatkowych usług, np. concierge. Zapomnieć nie można też o kartach debetowych podpiętych pod takie rachunki – to luksusowe karty wyróżniające się designem. Przykładami kont przeznaczonych dla zamożnych są np. konta w Lions Bank.

Czym się kierować, wybierając bank?

Rachunek bankowy to z pewnością nie jedyny produkt, z którego będziesz korzystał. Wybierając bank, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na opłaty czy dodatkowe usługi, do których otrzymasz dostęp po podpisaniu umowy – ważne są też pozostałe produkty znajdujące się w ofercie.

Jeżeli nie chcesz w przyszłości zmieniać banku, to na etapie wybierania rachunku bankowego zwróć uwagę, czy bank proponuje:

  • Produkty pozwalające sfinansować zakup wybranych rzeczy, np. kredyty, pożyczki. Ważne przy tym, aby oprocentowanie takich produktów było atrakcyjne.
  • Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – korzystając z tych produktów, będziesz mógł pomnażać posiadane oszczędności. Jeżeli posiadasz sporą kwotę tytułem oszczędności, to koniecznie sprawdź, jaką kwotę maksymalnie będziesz mógł zdeponować na lokacie.
  • Inne rachunki bankowe, np. walutowe. Dostęp do rachunku walutowego przyda ci się, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę – płacenie za granicą kartą podpiętą do rachunku w złotówkach nie jest dobrym rozwiązaniem, a to dlatego, że takie operacje są bardzo kosztowne.

Kierując się powyższymi wskazówkami, wybierzesz najlepsze konto dla siebie, a przy okazji nie będziesz musiał szukać banku, gdy będziesz chciał skorzystać z innych produktów.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny