R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany14 maja 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Uszkodziłeś auto na dziurawej drodze? Zobacz, jak zapewnić sobie przewagę w dochodzeniu odszkodowania od jej zarządcy?

fot. nadesłane

Wiosna, nawet jeśli jest piękna, ciepła i sucha, potrafi być prawdziwym koszmarem dla kierowców. Wszystko za sprawą słynnych już polskich dróg, a dokładniej dziur w tychże drogach. Wpadnięcie w jedną z nich może oznaczać zniszczoną oponę, felgę, a nawet zawieszenie. Co wówczas? Jak uzyskać odszkodowanie od zarządcy drogi za powstałe uszkodzenia?

Co zrobić po zaliczeniu w dziury w asfalcie?

Dziurawe drogi to od lat zmora polskich kierowców. Każdego roku z powodu ich złego stanu właściciele aut ponoszą realne straty finansowe, płacąc za wymianę rozerwanych opon, pogiętych felg, zepsutych amortyzatorów czy nawet remont całego układu zawieszenia. Często płacą za to wyłącznie ze swojej kieszeni, nie mając świadomości, że pełną odpowiedzialność za tego typu uszkodzenia ponosi zarządca drogi, na której doszło do incydentu. Aby jednak móc odzyskać pieniądze za przeprowadzone naprawy (i nie tylko naprawy, gdyż w grę wchodzi tu również m. in. koszt odholowania pojazdu, parkowania itd.), należy podejść do sprawy na spokojnie, postępując zgodnie z zaleceniami ekspertów. Jak to zrobić?

W przypadku uszkodzeń opon lub felg powstałych w wyniku złego stanu nawierzchni” – radzi ekspert od opon samochodowych w iParts.pl – „niezwykle ważna jest czujność. Jeśli poczujemy, że wjechaliśmy w dziurę na tyle dużą, że mogło się to odbić na stanie naszych opon, powinniśmy się zatrzymać i sprawdzić, co się stało. Jest to szczególnie istotne gdy jeździmy na drogich felgach aluminiowych o dużej średnicy oraz oponach niskoprofilowych, ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia w takich przypadkach”.

Jak zadbać o właściwą dokumentację zdarzenia?

Aby zapewnić sobie przewagę w sporze z zarządcą drogi należy zgromadzić jak najwięcej dowodów z całego zajścia. Najlepszym pomysłem jest wezwanie patrolu policji, który na miejscu sporządzi notatkę ze zdarzenia. Notatka taka stanowić będzie później niezbity dowód na to, że auto zostało uszkodzone we wskazywanym przez nas miejscu i w sposób, jaki sami opisujemy. Czasem wystarczy, że po prostu zadzwonimy na policję, aby zgłosić całe zajście. Jeśli jednak dziura w drodze w jakikolwiek sposób może zagrażać bezpieczeństwu innych kierujących, policja ma obowiązek przyjechać i ją odpowiednio zabezpieczyć.

Oprócz lub zamiast notatki policyjnej warto postarać się również o zeznania ewentualnych świadków, zdjęcia oraz jak najdokładniejsze określenie miejsca zdarzenia. To ostatnie jest szczególnie ważne w określeniu, do kogo powinniśmy się zgłosić w sprawie odszkodowania.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny