nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd(nh)7 listopada 2013 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Urbaniści nagrodzili

Rynek Solny w Zamościu, foto: Wiesław Lipiec

Zamojskie Stare Miasto wyróżnione w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich.

 

Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni Rynku Wodnego i Rynku Solnego, przeprowadzone jako część wielkiego projektu związanego z odnową zabytkowego zamojskiego kompleksu staromiejskiego, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. 

 

foto: Wiesław Lipiec

 

Miasto Zamość otrzymało nagrodę w kategorii „przestrzeń z rewitalizowana”. W uzasadnieniu czytamy:  „za konsekwentne utrwalanie wizerunku miasta idealnego”. Dyplom potwierdzający wyróżnienie dla Zamościa został wręczony podczas wieczornej Gali Konferencji Future4Build, która odbyła się 6 listopada w Warszawie.

 

Future4Build to cykliczne spotkania urbanistów, architektów i przedstawicieli samorządów. W tym roku dwudniowe debaty i dyskusje koncentrowały się wokoło zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej. W jednym z paneli, prezydent Marcin Zamoyski przedstawił etapy rewitalizacji zamojskiego zespołu staromiejskiego, którego  moderatorem był prof. Tadeusz Markowski, Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.

 

wyroznienie_tup_2013

 

Rewitalizacja Rynku Wodnego i Rynku Solnego została przeprowadzona w ramach projektu „Rewitalizacja zabytkowego Starego Miasta w Zamościu, jedynego obiektu z województwa lubelskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: (nh)
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "chryzelefantynowany" dnia 7 listopada 2013 o godzinie 22:40:30 napisał:
  Urbaniści chyba nie widzieli jak zdewastowany reklamami jest jeden z tych rynków.
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 7 listopada 2013 o godzinie 22:55:52 napisał:
  Bo urbaniści obserwowali Solny z dronów. Z góry wszystko dobrze wygląda. Nawet okopy pod Verdun. Bo się w nich nie siedziało w swoim czasie.
 • "wb" dnia 8 listopada 2013 o godzinie 12:57:28 napisał:
  Urbaniści nie widzieli też jak oryginalnie zachowuje się nasza eskada fontannowa. Widziałem takie w innych miastach. Nudne. Wszystko działa równo i prosto. U nas sika w rytmie swobody cechującej mistrzów, wielkich mistrzów.I żeby nie wiem jak poprawiali to się nie uda bo ona ma w sobie to coś.
 • "kominiarz" dnia 8 listopada 2013 o godzinie 21:51:09 napisał:
  Za komin też dostaną?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama