R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćDaniel Czubara25 maja 2018 FACEBOOK | 5250 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Ulica Poetycka – Literacki Zamość [PROGRAM]

R E K L A M A    B O A R D

Przed nami wielkie wydarzenie kulturalne i święto miłośników literatury – Ulica Poetycka. Spotkanie z Piotrem Szewcem, odsłonięcie rzeźby Srebronia, czy wieczór autorów Zamościa – to tylko niektóre punkty tego wydarzenia.  Poniżej publikujemy program tegorocznej Ulicy Poetyckiej.

Ulica Poetycka – Literacki Zamość

sobota 26 maja

godz.12.00 Rynek Wodny
Krakowski Salon Poezji w Zamościu. Zamość Niezwykły w powieściach i poezji Piotra Szewca
Czytają aktorzy: IRENA JUN, ANNA KUKUŁOWICZ, PIOTR JOHANIUK
spotkanie z PIOTREM SZEWCEM – promocja najnowszego tomiku poezji Światełko

PIOTR SZEWC (ur.1961 w Zamościu) – poeta, prozaik, eseista, redaktor miesięcznika „Nowe Książki”. Autor m.in. Powieści: Zagłada (1987, książkę przetłumaczono na języki: francuski, włoski, niemiecki, angielski, węgierski, norweski i chorwacki), Zmierzchy i poranki (2000, finalistka Nagrody Literackiej NIKE) i Bociany nad powiatem (2005). „Zamość i powiat zamojski stają się wielką metaforą marzenia o Arkadii, idealnym świecie, zawieszonym ponad czasem, w jakiejś przestrzeni doskonałej, gdzie każdy ludzki uczynek i każda myśl znajdują swoje miejsce”.(Rec. J. Klejnocki). Piotr Szewc dotychczas opublikował tomy poezji: Całkiem prywatnie (2006), Moje zdanie (2009), Cienka szyba (2014), Światełko (2017). Także w wierszach zamościanie odnajdą wiele motywów przywołujących wspomnienia np. sklepiku pani Malinowskiej na Starym Mieście (Spinka do włosów).

PIOTR JOHANIUK Urodził się w Zamościu. Uzyskał dyplom aktora pod okiem Jana Machulskiego, w szkole aktorskiej przy Polskim Ośrodku Assitej w Warszawie. Od wielu lat podejmuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Kiedy coś zaczyna, to od nowa chwyta się kolejnej szansy – w literaturze, teatrze i życiu.

godz.16.00 Księgarnia B. Leśmiana
Zamość – nie dość literatury…
spotkanie z JOANNĄ ROSZAK, autorką publikacji eseistyczno-naukowych i wierszy

 JOANNA ROSZAK – poetka, publicystka i wykładowczyni akademicka. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Slawistyki PAN w Poznaniu. Opublikowała pracę Zamość – nie dość literatury, przedstawiającą koncepcję literackiej trasy turystycznej. Jest autorką sześciu tomów poetyckich oraz publikacji eseistyczno-naukowych. Książki poetyckie zyskały nominacje m.in. do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”(tom Wewe 2012), Nagrody Literackiej Gdynia (Ladino 2014) oraz Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (Tego dnia 2016). Joanna Roszak otrzymała nominację do Nagrody im. I. Sendlerowej „dla nauczycieli, którzy naprawiają świat”. Przy okazji publikacji najnowszego tomu Przyszli niedokonani (2017) autorka mówi: Byłoby pięknie, gdyby wiersze mogły choć na chwilę wyjść z czytelnikami poza książkę, gdyby choć dla jednej osoby stały się – powtórzę obraz Kafki – siekierą na zamarznięte morze w nich, w nas.

godz.17.00 Rynek Wodny
koncert – MAREK DYJAK, pieśniarz, balladzista i kompozytor. Śpiewa wiersze

godz.18.30 Corner Pub
LEŚMIANOWY SREBROŃ – odsłonięcie rzeźby
autor – BARTŁOMIEJ SĘCZAWA
fundator rzeźby – ROTARY CLUB ZAMOŚĆ
Srebronia czyta MICHAŁ DUDZIŃSKI

film – DRZEWA KSIĄŻKOWE wg B. Leśmiana
realizacja: ANNA CHABROS-PIŁAT i UCZNIOWIE LICEUM PLASTYCZNEGO w ZAMOŚCIU

 

niedziela 27 maja

godz.18.00 Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego
spotkanie – WIECZÓR AUTORÓW ZAMOŚCIA
prolog – ROBERT GOMUŁKA prowadzenie: MAŁGORZATA MAZUR i PIOTR LINEK

spektakl RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA – w Roku Zbigniewa Herberta
wykonawcy: UCZNIOWIE I LO im. JANA ZAMOYSKIEGO w ZAMOŚCIU
reżyseria – PIOTR LINEK

Muzyczny klimat Ulicy Poetyckiej:
DUET KLIMATYCZNY, KRZYSZTOF STOPA, TRIO BEETHOVENOWSKIE

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny