R E K L A M A

29 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych już 24 października przejdą specjalne szkolenie, dzięki któremu jako wolontariusze dołączą do grona obserwatorów.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu Obywatelski Monitoring Sądów, organizuje Fundacja Court Watch Polska.

Fundacji Court Watch Polska od kilku lat zmienia polski wymiar sprawiedliwości: organizuje obywatelski monitoring rozpraw sądowych, szkoli sędziów, rozwija Centra Sprawiedliwości Naprawczej, przygotowuje raporty na temat stanu polskiego sądownictwa, audytuje infrastrukturę sądową, organizuje plebiscyt na Obywatelskiego Sędziego Roku.

Wiodącym projektem Court Watch Polska jest monitoring rozpraw sądowych. W ciągu 6 lat wolontariusze Fundacji przeprowadzili ponad 30 tys. obserwacji. Każdego roku polskie sądy odwiedza ok. 500 społeczników (również z Zamościa) współpracujących z CWP. W sezonie 2015/2016 dotarli oni do 137 sądów, w których monitorowali 5124 rozprawy.

Najnowszy raport z monitoringu dostępny jest TUTAJ

Zadaniem wspierającym Obywatelski Monitoring Sądów jest Wokanda Obywatelska. To strona internetowa, za pośrednictwem której każdy może zaprosić obserwatorów Fundacji do udziału w rozprawie sądowej.

Fundacja rozwija również Centra Sprawiedliwości Naprawczej. Są to miejsca zapewniające poszkodowanym zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, sprawcom pomoc w wyjściu na prostą, a sędziom wsparcie w stosowaniu kar naprawczych, zamiast drogich kar izolacyjnych i nieskutecznych kar w zawieszeniu.

Fundacja premiuje także postawy i działania środowiska sędziowskiego, które przywracają zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości. Służy temu plebiscyt Obywatelski Sędzia Roku, który w tym roku został zorganizowany po raz drugi. Jego laureatką została pani Katarzyna Kościów-Kowalczyk, sędzia rodzinny w Sądzie Rejonowym w Jaworze.

23 października 2016
Autor:
Społeczeństwo i patriotyzm | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 3

R E K L A M A

    2 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "HWDPH" dnia 24 października 2016 o godzinie 0:34:30 napisał:
  Kto był sądzie to wie co tam sie dzieje = same przekupne kurwy i rządowe złodzieje !!!
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "Joker" dnia 24 października 2016 o godzinie 10:43:44 napisał:
  Czyli co konkretnie będą oni robić?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A