nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd(nh)10 lutego 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Tymczasem przy trzecim bastionie…

Kurtyna przy bastione 3, foto: Piotr Rogalski

Przy bastionie III budowane są ściany lapidarium i mur kurtyny.

 

Technologia odtwarzania muru kurtyny była już opisywana, a teraz można dokładnie zobaczyć jak projektanci z firmy Redan wyobrażają sobie jej rekonstrukcję. 

Zaawansowane są również prace przy budowie lapidarium zaplanowanego w szyi bastionu III, przy zachodniej ścianie Arsenału. Odkryta została w tym miejscu pochylnia (poterna), która kiedyś umożliwiała komunikację z wnętrzem bastionu. Budynek lapidarium będzie chronił relikty pierwotnej zabudowy bastionu.

 

bastion3_wizualizacja

Wizualizacja bastion III, źródło: UM Zamość

 

 Panorama ze środka plateau bastionu III (kliknij aby powiększyć)

bastion_3_8lutego_1m

 

Zdjęcia z 8 lutego, foto: Piotr Rogalski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: (nh)
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zik" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 9:29:23 napisał:
  ja tylko jednego nie rozumiem: dlaczego ci budowlańcy noszą kaski i w ogóle odzież ochronną? przecież kiedy powstawały te mury to ich budowniczowie nie nosili takich "zbroi". czy to się nie kłóci z duchem odbudowywanych ruin?
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 12:26:12 napisał:
  @"zik"; Widać NIKt'a tego jeszcze nie czytał. On by Ci wytłumaczył, gdzie jest miejsce dla takich laików ;-)))
 • "NIKt" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 13:37:21 napisał:
  Czytał i uznał, że to całkiem niezły przytyk w stronę laików :-)
 • "NIKt" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 13:41:30 napisał:
  A tak na marginesie, dziś widziałem że murują też nowy market przy Sadowej. Albo się zarazili od "kompetentnych i krytykowanych" albo.... no właśnie...
 • "TORRES20400" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 14:01:18 napisał:
  @"NIKt"; Oczywiście zrobiłeś na terenie budowy surową kontrolę, jako "społeczny inspektor budowlany"? Protokół sporządzony i podpisany? Zdjęcia porobione? No i co? Dobrze "murują", czy nie dobrze? ;-) Co ty tam właściwie widziałeś na tej Sadowej?
 • "bogr" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 14:15:38 napisał:
  BETON, BETON, BETON a czemu nie CEGŁA, CEGŁA, CEGŁA marna ta rewitalizacja...
 • "TORRES20400" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 14:26:38 napisał:
  @"bogr"; O to to pytaj "energetycznego entuzjastę" NIKt'a. Facet się zna, to Ci odpowie ;-)
 • "Rico" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 16:20:21 napisał:
  To nie odbudowa murów, tylko wielka ściema. Wszędzie zastosowano żelbet, nie mający nic wspólnego z XVI czy nawet XIX wieczną technologią budowy murów. Nie wiem za co konserwatorzy zabytków biorą pieniądze.
 • "TORRES20400" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 16:34:21 napisał:
  @"Rico"; W Zamościu - tak ogólnie, żeby "cicho siedzieć" i "nie przeszkadzać".
 • "hehehe" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 17:53:49 napisał:
  Takich murów i szwedzkie kolubryny nie nadgryzłyby. Wytrzymają nawet atak naszej "bandy laików".
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 18:48:26 napisał:
  Zabolało? To dobrze. :-)
 • "NIKt" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 19:04:29 napisał:
  Byłem parę la temu pod Kielcami dzieciom pokazać dąb Bartek, też z betonu jest. A moja teściowa ma biodro z metalu, cz jest jeszcze człowiekiem i czy nie powinno się ją poddać spaleniu na stosie? Pomińmy fakt że jest teściową, chodzi mi o same biodro. :-)
 • "TORRES20400" dnia 10 lutego 2014 o godzinie 20:38:51 napisał:
  To świetna wiadomość, że szwedzkie kolubryny nie nadgryzą "zabytkowego zamojskiego betonu". Mógłby być co prawda problem, gdyby nadleciały nad "mury" dwa szwedzkie Grippeny. W sumie, to szkoda, że nie nadlecą... Może wtedy BETON by skruszał. Teściowej to zakup "szklane oko", takie z kalejdoskopem. Na pewno się spodoba.
 • "po" dnia 11 lutego 2014 o godzinie 16:09:24 napisał:
  gla ba bla ta la la ps. dobrze że szybko i sorawnie to idzie dzięki pogodzie.
 • "TORRES20400" dnia 11 lutego 2014 o godzinie 16:41:32 napisał:
  Trala, la, la, umbum - umbum Za dwa lata trzeba będzie stawiać na nowo/poprawiać. Bum, bum, cyk, cyk. Ale teraz przejdzie. A potem "niech by i Potop" - bum bum, cyk cyk. Już nas rękojmia, ani gwarancja nie obejmie - cyk, cyk - bum bum!

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama