R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja17 października 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Trzynastka pechowa dla Hetmana

Damian Kupisz strzela gole dla Hetmana; fot Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

W XIII serii spotkań IV ligi Hetman doznał pierwszej w tym sezonie porażki. Kryształ Werbkowice wziął rewanż za niedawny mecz w rozgrywkach o Puchar Polski.

Niedziela, 16 października godz. 14.00

Kryształ Werbkowice

Hetman Zamość 2 : 1 (0 : 1)

Bramki:

0 : 1 – Kupisz (45’ + 3).

1 : 1 – A. Wołoch (50’).

2 : 1 – A. Wołoch (66’).

Hetman 1-4-2-3-1:

hetman-16-10-2016

Zmiany:

66’ ↓ Anton Lutsyk – ↑ Błażej Omański,

75’ ↓ Damian Otręba – ↑ Maciej Markowski.

Kryształ 1-4-1-4-1:

krysztal-16-10-2016

Zmiany:

46’ ↓ Dawid Wurszt – ↑ Piotr Musiał,

71’ ↓ Mykhailo Kaznokha – ↑ Przemysław Gałka,

84’ ↓ Robert Suchodolski – ↑ Mariusz Całka,

90’ ↓ Adrian Wołoch – ↑ Dawid Steciuk.

Żółte kartki: Kaznokha, Dobromilski, Reszczyński, Piotr Musiał i A. Wołoch (Kryształ) oraz Kupisz (Hetman).

Sędziował Paweł Tucki (OKS Zamość).

Ostatni mecz Hetmana z Kryształem nasunął kilka refleksji. Pierwsza niekoniecznie związana jest z futbolem. Otóż dobra gospodyni, gdy rusza na zakupy to nie kupuje tego co się nawinie (bo jest promocja na towar, którego nikt wcześniej nie chciał kupić) tylko to co jest jej potrzebne. Teraz inne, już typowo piłkarskie spostrzeżenie: zakupieni za grube miliony euro Krychowiak i Kapustka, wcale w swoich nowych klubach nie MUSZĄ grać tylko dlatego, że zostali ze te miliony kupieni. Oni MUSZĄ swoją wartość potwierdzić – przede wszystkim na treningach. W Zamościu mamy trochę inną sytuację: po pierwsze dołączeni do drużyny zawodnicy to przede wszystkim gracze ofensywni a brak typowych obrońców aż nadto rzuca się w oczy. Co więcej, odnosi się nieodparte wrażenie, że wszyscy nowoprzybyli MUSZĄ grać, choć niektórzy z nich nie grają tylko SĄ na boisku. Oprócz braku naturalnej rywalizacji, powoduje to przede wszystkim zachwianie równowagi pomiędzy obroną i atakiem oraz upychanie poszczególnych zawodników, na pozycjach na których źle się czują bądź nie mają do nich odpowiednich predyspozycji. Dotyczy to przede wszystkim linii obrony ale też pozycji defensywnych pomocników, bo w środku pola nie ma zawodnika, który skutecznie i systematycznie piłkę odbierze przeciwnikowi. Taką rolę mogliby pełnić Mazur albo Markowski (albo obaj jednocześnie) ale jeden gra jako stoper, mając szybkość i zwrotność (tu cytat z „Księcia Szczecina”) Batorego w porcie a drugi wchodzi do gry tylko wtedy gdy ktoś z nowych jest niedysponowany. Dodatkowo w obronie gra Daszkiewicz (młodzieżowiec), który dużo lepiej prezentuje się jako boczny pomocnik i raczej tam w poprzednich sezonach występował oraz Bubeła (młodzieżowiec), który na obronie grywał, ale rzadko. Czy pozbycie się Czarnieckiego (młodzieżowiec i obrońca) nie było czasem zbyt pochopne? Zawsze to by była jakaś alternatywa dla innych defensorów. Dla skutecznej gry w ataku też byłoby korzystnie, gdyby o 4 ofensywne miejsca walczyli na treningach i na meczach Kamiński, Turczyn, Lutsyk, Rodevych, Kupisz, Otręba i Omański (to razem siedmiu). Co prawda rodzi to konieczność ponoszenia sporych kosztów utrzymania takiej armii ludzi w kadrze ale to już osobna kwestia. Trudno było dotychczas o tym pisać bez oskarżenia o sianie fermentu (wszak do tej pory wszystko się gładko udawało) ale może ostatni mecz, który nie tyle Kryształ wygrał (pełny szacunek dla zawodników z Werbkowic za walkę przez cały mecz) co Hetman przegrał, otworzy co niektórym oczy na pewne istotne niuanse. A korekta jest potrzebna, bo do końca sezonu jeszcze kilkanaście kolejek i wszystko jeszcze może się zdarzyć a kwestia awansu na pewno jest cały czas otwarta.

Ale wróćmy do samego meczu. Gdyby do przerwy Hetman prowadził 3 : 0 byłby to najniższy wymiar kary dla Kryształu a końcowy rezultat meczu przesądzony. Podopieczni Krzysztofa Rysaka lepiej operowali piłką i często dochodzili do sytuacji strzeleckich. Gospodarze zagrali bardzo agresywnie w obronie ale zainteresowani byli tylko obroną. Dość powiedzieć, że pierwszą sytuację podbramkową (i to dość przypadkową) Kryształ miał dopiero w 44 minucie. Zmarznięty Kierepka nie złapał dośrodkowania Adriana Wołocha ale dwaj gracze Kryształu nie zorientowali się w sytuacji i obrońcy Hetmana wybili piłkę poza pole karne. Po drugiej stronie boiska działo się za to dużo. Tyle tylko, że zawodnicy Hetmana uparli się, żeby zrobić Roberta Suchodolskiego piłkarzem meczu. Strzelali często i z różnych pozycji (Kamiński, Turczyn, Bubeła, Otręba) ale ich strzały były mało precyzyjne a bramkarz gospodarzy dobrze dysponowany. Dwie „setki” zmarnował Rodevych. Najpierw (22 minuta) po ciekawej kombinacji podań znalazł się sam na sam z Suchodolskim ale jego strzał nogami wybronił bramkarz gospodarzy. W 28 minucie Otręba odebrał piłkę Śmiałce i podał na 12 metr do niepilnowanego Ukraińca ale ten – ponownie mając przed sobą tylko Suchodolskiego – przegrał pojedynek z grającym z kontuzją bramkarzem Kryształu. Wreszcie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy rajd przez pół boiska przeprowadził Kamiński, ściągnął na siebie kilku obrońców i celnie podał w narożnik pola karnego do pozostawionego bez opieki Kupisza. Ten miał sporo czasu i miejsca by przyjąć piłkę w stronę bramki, przymierzyć i celnie trzasnąć w boczną siatkę. Suchodolski był bez szans.

Posiadana do przerwy przewaga oraz zdobyta „do szatni” bramka uśpiła chyba czujność gości. Bo też tylko brakiem koncentracji można wytłumaczyć sposób w jaki w drugiej połowie stracili dwa gole. Najpierw, w 50 minucie, piłkarze Kryształu wykonywali z własnej połowy rzut wolny. Po zagraniu piłki na połowę gości Reszczyński podał głową do Adriana Wołocha a ten – stojąc 30 metrów od bramki Hetmana – przyjął piłkę na klatkę piersiową i nie atakowany przez nikogo uderzył z półobrotu. Zaskoczony Kierepka nie zdążył się cofnąć a piłka wpadła mu „za kołnierz”. Drugą bramkę Hetman stracił również po stałym fragmencie gry. Tyle tylko, że tym razem był to rzut od własnej bramki! W 66 minucie piłkę z „piątki” wybijał Kierepka ale w środku pola nikt, poza Stanisławem Rybką do niej nie wyskoczył. Do zagrania głową tego ostatniego ruszył Adrian Wołoch, wygrał biegowy pojedynek z Mazurem, uprzedził wychodzącego z bramki Kierepkę i strzelił do pustej bramki.

Piłkarze Hetmana, którzy po przerwie do tego momentu nie stworzyli sobie żadnej sytuacji do zdobycia bramki ruszyli wreszcie do ataku. Wypracowali sobie nawet 3 – 4 stuprocentowe sytuacje do wyrównania ale nieporadność zamościan w decydujących momentach była porażająca. W 68 minucie Kupisz – po świetnym podaniu Kamińskiego – z 8 metrów nie trafił czysto w pikę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 71 minucie po dośrodkowaniu Turczyna z rzutu wolnego Mazur i Rodevych nie potrafili oddać strzału będąc 2 metry od bramki. W 77 minucie świetnego dośrodkowania Daszkiewicza nie wykorzystał Mazur – jego strzał głową z 6 metrów ominął bramkę Suchodolskiego. Kolejną świetną okazję zmarnował w 89 minucie Turczyn. Po akcji Markowskiego i Omańskiego otrzymał idealne podanie na 7 metr przed bramką Kryształu ale – podobnie jak Kupisz w 68 minucie – nie trafił czysto w piłkę i jego strzał obronił Mariusz Całka, który w międzyczasie zmienił Suchodolskiego.

Kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek mieli też piłkarze Kryształu. W 60 minucie po groźnej kontrze Kierepka obronił strzał Deca z najbliższej odległości. Tuż przed zdobyciem przez Kryształ drugiego gola, po rzucie rożnym minimalnie niecelnie „główkował” Kaznokha a w doliczonym czasie gry – po podaniu Gałki – w sytuacji sam na sam z Kierepką znalazł się Rybka. W ostatniej chwili dopędził go jednak Bubeła i nie pozwolił na oddanie strzału. Piłkarzom Hetmana wypada teraz trzymać kciuki za Kryształ, który w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Chełmianką.

Na odbudowanie się nowego Hetmana po porażce zamojskim kibicom przyjdzie poczekać do najbliższej soboty (22.10.2016), gdy w Zamościu odbędzie się mecz z Kłosem Chełm.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "on" dnia 17 października 2016 o godzinie 13:56:28 napisał:
    Artykuł merytoryczny tylko pytam po co ciągłe podkreślanie "nowy Hetman" nie rozumiem tego. Już kiedyś przytaczałem informacje. Historyczne nazwy klubu Strzelec Hetman Zamość Sparta Zamość Unia Zamość MZKS Hetman Zamość Hetman – Kadex Zamość KS Hetman Zamość teraz jest to Fundacja KS Hetman zmieniały się nie tylko nazwy ale sposoby finansowania, więc nie rozumiem jaki to problem ze teraz jest fundacja. Idac tym tropem i patrząc na zmiany nazw i sposobów finansowania to wg tych co ciągle podkreślają, ze to "nowy Hetman", ... to w którym momencie sie skonczył ten stary ??? Na której nazwie czy sposobie finansowania. Poza tym jakie to znaczenie Nowy czy stary... ważne , ze nasz ...mam nadzieję, że drużyna uderzy się w piersi i nie pozwoli sobie drugi raz na taka starte punktów " na własne życzenie". Powodzenia
    0
    0
    R E K L A M A
  • "Anonim" dnia 17 października 2016 o godzinie 14:51:47 napisał:
    tak,tak nowego. W przeciwieństwie do ciebie stary durniu
    0
    0
  • "on" dnia 17 października 2016 o godzinie 14:53:27 napisał:
    czy durniu ... kwestia oceny... ale czy stary dyskutowałbym bedać 29latkiem
    0
    0
  • "hm" dnia 17 października 2016 o godzinie 14:57:03 napisał:
    Jeszcze przed rozpoczeciem rozgrywek mówilem,ze ten trener jest za słaby na prowadzenie tego zespołu.Szkoda kasy na trenera z nazwiskiem to teraz kolejny sezon we wsiowej lidze.Chełmianka jeszcze zwiekszy prewage.Widzialem jak grają..spokojnie, pewnie..3,4 podania i sytuacja pod bramką...a Hetman??Bez składu i ładu..10 podań w poprzek boiska i nieruchawy Rodewicz z przodu.Słabo to wyglada.
    0
    0
  • "stary" dnia 17 października 2016 o godzinie 15:02:17 napisał:
    No i rozgrywki trzeba przenieść do Chin. Tam " 13 " jest szczęśliwą liczbą.
    0
    0
  • "Anonim" dnia 17 października 2016 o godzinie 22:25:03 napisał:
    Podobno na skład wpływają prywatni sponsorzy utrzymujacy nowych piłkarzy a trener musi się podporzadkować.
    0
    0
  • "pokemon" dnia 18 października 2016 o godzinie 13:20:27 napisał:
    Który trener, bo tam na ławce tej "kadry" jest więcej niż rezerwowych, a patrząc na twarze, to jeden mądrzejszy od drugiego.
    0
    0
  • "Student" dnia 18 października 2016 o godzinie 14:41:19 napisał:
    dyrektorem sportowym powininen być pan Pająk a trenerem ktoś doświadczony z autorytetem z zewnątrz, żeby zagonił do roboty piłkarzy. Lepiej zainwestować w trenera niż w powolnego Rodewicza.
    0
    0
  • "Hetman" dnia 18 października 2016 o godzinie 23:30:09 napisał:
    No cóż pierwszy raz muszę przyznać rację "redaktorowi". A tak na poważnie to dziecinada w klubie - bałagan na boisku. Co to jest ta fundacja ?? Kto za co odpowiada ? Tyle miejskiej kasy wydano i ....kolejny rok będziemy się emocjonować meczami z Piszczacem , Milanowem , Żmudzią i drżeć przed Kryształem Werbkowice . Jedyna szansa na awans to motywowanie przeciwników przed meczami z Chełmianką (tylko kto to zrobi ....?? ) Teraz to nawet komplet punktów nie wystarczy bo Chełmianka wygrywa wszystko.
    0
    0
  • "ktos" dnia 19 października 2016 o godzinie 8:09:42 napisał:
    Typowi Polacy. Nie ważne ze poprzednie kolejki wygrywali.. to nie ważne.. ale jedna porażka i od razu wszystko do bani trener do wymiany itp. Z tego co pamiętam przy reaktywacji założenia były takie aby w tym roku być w czołówce w pierwszej piątce... , a skoro tak to jest duża szansa ze właśnie tak będzie. do zwycięstwa idzie się małymi krokami budując drużynę dokonując zmian.. nie sztuka wejść fuksem do III ligi i zaraz z niej spaść. ugruntują się w IV, będą gotowi na III ligę to wejdą i tam tez oby się utrzymywali w czubie a będzie ok. Ludzie...klub reaktywował się w lipcu tego roku, na awans czasami trzeba poczekać rok lub dwa.. chełmianka tez nie zawsze była w IV lidze a skoro jest to tez nie jest aż tak dobra... spokojnie.. dajcie czas. chłopaki muszą się zgrać, trzeba dokonać oceny poszczególnych graczy, dokonać transferów w okienkach transferowych.. ale na wszystko trzeba czasu... Wy byście chcieli, aby drużyna która się reaktywowała w lipcu od razu skoczyła do III ligi a może najlepiej do II. powtarzam spokojnie, myślicie ze oni nie chcą ???...tez chcą, ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.. jak by tak było to każdy z nas byłby milionerem prezesem firmy czy ministrem.. bo każdy by chciał...
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 26 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny