R E K L A M A

Z I P

FleszOliwia Bojar25 listopada 2015 FACEBOOK | 4425 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Trzy pożary jednego wieczoru

Pożary w gminie Nielisz, foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

W miniony piątek (20 listopada) w gminie Nielisz jeden po drugim płonęły budynki gospodarcze. Straż pożarna wstępnie ustaliła, że za sprawą zdarzeń stoi podpalacz. Ogień gasili zarówno ochotnicy, jak i zawodowi strażacy.

Budynki ogień trawił w Stawie Noakowskim, Stawie Noakowskim Kolonii oraz Ujzadowie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o 18:25 w Stawie Noakowskim. Tutaj doszczętnie spłonęła drewniana stodoła kryta eternitem, w której zgromadzona była słoma. Straty właściciel oszacował na 10 tys. zł.

foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

Do drugiego ze zdarzeń doszło nieco ponad godzinę po pierwszym. W Stawie Noakowskim Kolonii również paliła się stodoła. W pokrytym eternitem drewnianym budynku z murowanymi słupami znajdował się sprzęt rolniczy. Strażacy oprócz działań gaśniczych prowadzili także akcje ewakuacyjną 3 przyczep rolniczych w tym 2 ze zbożem, hedera do kombajnu, opryskiwacza i koparki do ziemniaków. Do działań z uwagi na słabe ciśnienie wody w wodociągu trzeba było sprowadzić jednostkę z Zamościa.
Dodatkowo rodzice właściciela budynków, z uwagi na sytuację i podeszły wiek, zasłabli.
Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego pierwszej pomocy udzielali strażacy.

foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

Straty w postaci spalenia się 3 t siana, 8 t słomy, przyczepy gospodarczej oraz części stodoły z dachem właściciel oszacował na 20 tys. zł.
Natomiast o 20:29 strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze w Ujazdowie. Tutaj paliło się jedno z dwóch pomieszczeń oraz część dachu murowanej obory adaptowanej na budynek gospodarczy. Dzięki szybko podjętym działaniom udało się uratować dalszą część budynku oraz ciągnik rolniczy. Spaleniu uległa cześć konstrukcji dachu oraz drewno opałowe. Właściciel oszacował straty na 6 tys. zł.

foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

Po pożarze w Ujazdowie strażacy o pomoc poprosili policję, by zajęła się ustalenie okoliczności pożarów.
W ocenie kierującego działaniami ratowniczymi przyczyną pożarów było celowe działanie człowieka. Wskazywał na to fakt wystąpienia pożarów w bliskiej odległości, w krótkim odstępie czasu oraz w obiektach, które nie były wyposażone w instalację elektryczną.

Trwa ustalanie sprawcy podpaleń.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku 13 minut temu
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm 35 minut temu
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny