R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany29 października 2017 FACEBOOK | 3988 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Trzy idealne kolory do sypialni

sypialnia, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Rola wystroju wnętrza tego miejsca jest nie do przecenienia. Tu bowiem wypoczywamy, regenerujemy siły oraz odprężamy. Jest to także pomieszczenie będące naszą strefą prywatności, w której czujemy maksimum komfortu. W sypialni zapadamy w głęboki, spokojny sen i oraz zaczynamy kolejny dzień. Warto więc zadbać o jej wystrój, by jak najlepiej spełniała swoją rolę. Zaś wybór panującej w tym pomieszczeniu kolorystyki okaże się jedną z kluczowych kwestii. Które barwy zrelaksują nas i wzmocnią psychicznie, zapewniając najlepsze samopoczucie?

Czym charakteryzuje się dobrze urządzone wnętrze? Przede wszystkim tym, że wystrój pomieszczeń jest jednocześnie atrakcyjny i zgodny z ich przeznaczeniem. Dotyczy to zarówno przestrzeni stworzonych do pracy czy spotkań, jak mających zagwarantować nam spokój i odpoczynek. Co zatem warto wziąć pod uwagę podczas urządzania sypialni, aby uzyskać prawdziwe uczucie komfortu? Z pewnością barwy, w jakich będzie ona utrzymana. Oto kilka przykładów sprawdzonych rozwiązań kolorystycznych.

Różowa dodający pogody ducha

Kolor różowy uważany jest często za „damski” i symbolizuje to, co potocznie łączy oraz kojarzy się z kobiecością – czyli łagodność, delikatność, subtelność, wdzięk. Na pewno mówimy o barwie, która zazwyczaj poprawia samopoczucie. Urządzenie sypialni na różowo można więc polecić osobom ze skłonnościami do popadania w gorsze nastroje, tym bardziej, jeśli cierpią one na depresję. Jednym słowem, to barwa dla tych, którzy chcą budzić się rano w świetnym humorze. Rzut oka na rolety, zasłony czy ściany w tym kolorze sprawia, że od razu robi się milej na sercu. Róż kojarzy się także z miłością, dlatego więc doskonale pasuje do sypialni. W każdym odcieniu będzie poprawiać nastrój i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa psychicznego.

Wyjątkowo odprężająca zieleń

Zieleń ma bardzo silne działanie relaksujące. Warto zastosować tę barwę we wnętrzu idealnego miejsca na wypoczynek. Taki kolor można zastosować w każdym pomieszczeniu. Jednak w pokoju służącym do spania tym bardziej korzystne będzie otaczanie się zielenią. Można pokryć nią ściany lub, jeśli te mają już inny kolor, wybrać zielone fotele, pufy, dywan oraz różne dodatki (klosze lamp, obrazy). Co ciekawe, nadmiar tej barwy nie przytłacza tak, jak to bywa w przypadku wielu innych. Idealna okaże się też zielona pościel, która pomoże nam się odprężyć. Wejście w stan relaksu ułatwi zaś wejście w spokojny, głęboki sen. Każdy odcień tego koloru jest dobry. Ciemny zbuduje atmosferę miejsca zacisznego, jasny doda pogody, a pastelowy uczyni sypialnię nada sypialni szczególnego uroku. Ciemnozielone pomieszczenie można zawsze rozjaśnić dodatkami.

Przyjazny kolor kremowy

Podobnie jak i biel, kojarzy się ze świeżością, wolnością, czystością, a także pozwala uczynić dane pomieszczenie bardziej przytulnym. Kolor kremowy, choć jasny, nie jest tak chłodny, wręcz przeciwnie – skutecznie ociepla różnorodne wnętrza. Jeśli w sypialni, w której panują tego typu odcienie, umieścimy jeszcze odpowiednie światełka, szybko zauważymy, jak sympatyczny nastrój tworzy cała kompozycja. Kolor kremowy jest dobrym wyborem także z tego względu, że powiększa wizualnie małe pomieszczenia. I nie zepsują tego wrażenia drobne akcenty i dodatki w innych barwach. Kremowy wspaniale też będzie wyglądać z kolorem złotym. Poza tym, barwa ta również ma doskonały wpływ na nastrój i ułatwia wejście w stan relaksu.

Kolor do konkretnego wnętrza wybiera się z uwagi na swoje upodobania. Niemniej, dobrze jest też uwzględnić to, jak on oddziałuje na nasze samopoczucie. Tym bardziej, jeśli dane pomieszczenie ma spełniać swoją rolę. W sypialni każda z trzech wspomnianych wyżej barw sprawdzi się idealnie. Jeśli nie jesteśmy pewni co do kolorów w tym pomieszczeniu i chcemy najpierw coś w nim zmienić bez poważniejszych prac oraz wydatków, wystarczy, że zaczniemy od zakupu pościeli czy dodatków, odpowiadających danej barwie.

Źródło: www.kreatywna.pl

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor 31 minut temu
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny