nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany29 października 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Trzy idealne kolory do sypialni

sypialnia, fot. nadesłane

Rola wystroju wnętrza tego miejsca jest nie do przecenienia. Tu bowiem wypoczywamy, regenerujemy siły oraz odprężamy. Jest to także pomieszczenie będące naszą strefą prywatności, w której czujemy maksimum komfortu. W sypialni zapadamy w głęboki, spokojny sen i oraz zaczynamy kolejny dzień. Warto więc zadbać o jej wystrój, by jak najlepiej spełniała swoją rolę. Zaś wybór panującej w tym pomieszczeniu kolorystyki okaże się jedną z kluczowych kwestii. Które barwy zrelaksują nas i wzmocnią psychicznie, zapewniając najlepsze samopoczucie?

Czym charakteryzuje się dobrze urządzone wnętrze? Przede wszystkim tym, że wystrój pomieszczeń jest jednocześnie atrakcyjny i zgodny z ich przeznaczeniem. Dotyczy to zarówno przestrzeni stworzonych do pracy czy spotkań, jak mających zagwarantować nam spokój i odpoczynek. Co zatem warto wziąć pod uwagę podczas urządzania sypialni, aby uzyskać prawdziwe uczucie komfortu? Z pewnością barwy, w jakich będzie ona utrzymana. Oto kilka przykładów sprawdzonych rozwiązań kolorystycznych.

Różowa dodający pogody ducha

Kolor różowy uważany jest często za „damski” i symbolizuje to, co potocznie łączy oraz kojarzy się z kobiecością – czyli łagodność, delikatność, subtelność, wdzięk. Na pewno mówimy o barwie, która zazwyczaj poprawia samopoczucie. Urządzenie sypialni na różowo można więc polecić osobom ze skłonnościami do popadania w gorsze nastroje, tym bardziej, jeśli cierpią one na depresję. Jednym słowem, to barwa dla tych, którzy chcą budzić się rano w świetnym humorze. Rzut oka na rolety, zasłony czy ściany w tym kolorze sprawia, że od razu robi się milej na sercu. Róż kojarzy się także z miłością, dlatego więc doskonale pasuje do sypialni. W każdym odcieniu będzie poprawiać nastrój i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa psychicznego.

Wyjątkowo odprężająca zieleń

Zieleń ma bardzo silne działanie relaksujące. Warto zastosować tę barwę we wnętrzu idealnego miejsca na wypoczynek. Taki kolor można zastosować w każdym pomieszczeniu. Jednak w pokoju służącym do spania tym bardziej korzystne będzie otaczanie się zielenią. Można pokryć nią ściany lub, jeśli te mają już inny kolor, wybrać zielone fotele, pufy, dywan oraz różne dodatki (klosze lamp, obrazy). Co ciekawe, nadmiar tej barwy nie przytłacza tak, jak to bywa w przypadku wielu innych. Idealna okaże się też zielona pościel, która pomoże nam się odprężyć. Wejście w stan relaksu ułatwi zaś wejście w spokojny, głęboki sen. Każdy odcień tego koloru jest dobry. Ciemny zbuduje atmosferę miejsca zacisznego, jasny doda pogody, a pastelowy uczyni sypialnię nada sypialni szczególnego uroku. Ciemnozielone pomieszczenie można zawsze rozjaśnić dodatkami.

Przyjazny kolor kremowy

Podobnie jak i biel, kojarzy się ze świeżością, wolnością, czystością, a także pozwala uczynić dane pomieszczenie bardziej przytulnym. Kolor kremowy, choć jasny, nie jest tak chłodny, wręcz przeciwnie – skutecznie ociepla różnorodne wnętrza. Jeśli w sypialni, w której panują tego typu odcienie, umieścimy jeszcze odpowiednie światełka, szybko zauważymy, jak sympatyczny nastrój tworzy cała kompozycja. Kolor kremowy jest dobrym wyborem także z tego względu, że powiększa wizualnie małe pomieszczenia. I nie zepsują tego wrażenia drobne akcenty i dodatki w innych barwach. Kremowy wspaniale też będzie wyglądać z kolorem złotym. Poza tym, barwa ta również ma doskonały wpływ na nastrój i ułatwia wejście w stan relaksu.

Kolor do konkretnego wnętrza wybiera się z uwagi na swoje upodobania. Niemniej, dobrze jest też uwzględnić to, jak on oddziałuje na nasze samopoczucie. Tym bardziej, jeśli dane pomieszczenie ma spełniać swoją rolę. W sypialni każda z trzech wspomnianych wyżej barw sprawdzi się idealnie. Jeśli nie jesteśmy pewni co do kolorów w tym pomieszczeniu i chcemy najpierw coś w nim zmienić bez poważniejszych prac oraz wydatków, wystarczy, że zaczniemy od zakupu pościeli czy dodatków, odpowiadających danej barwie.

Źródło: www.kreatywna.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama