Sport | Zamośćtekst nadesłany5 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Trudne zadanie beniaminka

Fot. Kazimierz Chmiel/MKS Padwa Zamość
R E K L A M A    B O A R D

W sytuacji, gdy cel pierwszoligowego beniaminka z Zamościa – zapewnienie sobie utrzymania w pierwszej lidze szczypiornistów – został zrealizowany już dawno temu, trudno o wykrzesanie dodatkowych pokładów mobilizacji w końcówce sezonu. Jednak w najbliższą sobotę takie dywagacje z pewnością będą nieaktualne. W Białej Podlaskiej (godz. 18) dojdzie do derbowego starcia pomiędzy AZS AWF i Padwą.

Choć określenie przy okazji podobnych spotkań – bez względu na dyscyplinę – powtarzano już tysiąc razy to oddaje ono klimat derbów w całej rozciągłości. Starcia drużyn zza przysłowiowej miedzy wywołują dodatkowe pokłady emocji, a chęć udowodnienia wyższości potrafi zdziałać cuda. Tym bardziej, że żółto-czerwoni są na całkiem sporym minusie.

W ostatnich miesiącach swoją wyższość regularnie udowadniali akademicy z Podlasia. Czy to w meczach sparingowych czy to w listopadowym starciu ligowym w Zamościu zespół trenera Dmitrija Tichona pokazywał swoją moc i dość pewnie wygrywał.

– To jest po prostu bardzo dobry zespół. Trzon drużyny nie zmienia się od kilku lat, co roku dochodzą absolwenci gdańskiego SMS-u, co w końcowym rozrachunku daje nap ekipę ze ścisłego topu pierwszej ligi – mówi Marcin Czerwonka, trener Padwy.

Jest rzeczą oczywistą, że faworytem sobotniego starcia będą gospodarze, ale taki obrót spraw jest paradoksalnie bardzo na rękę zawodnikom Padwy. Przekonaliśmy się o tym chociażby przed tygodniem, kiedy to zamościanie po spotkaniu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund wyrwał jeden punkt liderowi tabeli, PWSZ Tarnów.

Pocieszające jest, że w zespole trenera Czerwonki wszyscy zawodnicy są w pełnym treningu. O stłuczonym biodrze zapomniał już rozgrywający Grzegorz Mroczek. Do pełni sił wrócił także borykający się ze zdrowiem praktycznie przez całą rundę rewanżową Tomasz Fugiel.

Będzie to przedostatnie spotkanie wyjazdowe zawodników MKS Padwa Zamość w sezonie 2018/2019. Zamościanie będą mogli liczyć na doping swoich fantastycznych kibiców, którzy zapowiedzieli swój wyjazd.

Tradycyjnie przeprowadzimy relację na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na nasz profil Facebook’owy. Startujemy o godz. 18.

Piotr Orzechowski/MKS Padwa Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
BarteS 56 minut temu
Zwracam uwage, ze w tej chwili pociag da...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Tutejszy
Poseł to swój chłop!...
Żenada
Same pochwalne komentarze :) jak już ro...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018