Edukacja | Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja12 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Tradycyjne pieśni z Roztocza Gorajskiego zabrzmią w BWA

R E K L A M A    B O A R D

Przed nami spotkanie śpiewacze „Nie będziemy rózgi wili” podczas którego usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni z Roztocza Gorajskiego.

Termin: piątek, 14.06 godz. 16.30
Miejsce: BWA”Galeria Zamojska”

Aby wziąć udział w spotkaniu obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Spotkanie przeznaczone jest dla kobiet i ma charakter warsztatowy. Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane panie, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń z muzyką tradycyjną i śpiewem w ogóle.

Spotkanie będzie wstępem do dalszej przygody z gorajskim śpiewem. Uczestniczki, które zechcą ją kontynuować, będą miały możliwość udziału w dalszych zajęciach planowanych na tegoroczne lato i jesień, zarówno w Zamościu jak i w terenie.

Tematem spotkania są tradycyjne pieśni liryczne oraz obrzędowe pieśni weselne pochodzące z Roztocza Gorajskiego. Będzie czas na posłuchanie przez chwilę archiwalnych nagrań śpiewaczek z okolic Goraja urodzonych w początkach XX wieku oraz wspólny, grupowy śpiew jednogłosowy.

Roztoczański repertuar weselny to z jednej strony bardzo archaiczne, przechowane przez wiele pokoleń pieśni ściśle obrzędowe o podniosłym charakterze i typowej dla wschodniego pogranicza pozornie „ubogiej” melodii, z drugiej dynamiczne przyśpiewki wykonywane na melodie taneczne.

Repertuar wykorzystywany podczas zajęć oraz styl jego wykonywania zaczerpnięte są z wiejskiej kultury muzycznej sprzed 5-6 dziesięcioleci. Są dość odległe od tego co powszechnie kojarzone jest z „muzyka ludową”

 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szokaluk-Gorczyca
Sylwetka: TUTAJ

Koszt: 10 zł
Ilość miejsc ograniczona
Prosimy o zgłoszenia na adres towarzystwo@ekolublin.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoscianin minutę temu
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018